Korruptiopoliitikot kärttävät nimiä, tuhansien miljardien eurojen VELKAKIRJAAN

Anonyymi-ap

Äänestäminen eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa, on nimensä allekirjoittamista, jatkuvien tuhansien miljardien eurojen, ryöstämisen ökyrikkaille sota-sote-ym pörssirikollisille, ikuiseen VELKAKIRJAAN.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

EK-medioissa pelkkää AIVOPESUA, eli manipulaatiota. Teitä yritetään vetää mukaan, teidän elämienne kannalta, täysin epäolennaisiin, pörssirikkaiden isoimpien talousrikollisten peleihin, raideleveyksistä, horneteista, jne eli AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten peleihin, luovuttamaan oikeutenne ja pistämään nimenne ikuisen velan alle, jota teidän jälkeläisenne eivät tarvitse, eivät halua, eivätkä pysty koskaan maksamaan. Lopettakaa korruptiovaaleissa äänestäminen, jos välitätte itsestänne ja jälkeläisistänne.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

20

1355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, esittää nyt muka riitelevänsä ja olevansa eri mieltä, vaikka ovat syvässä YKSIMIELISYYDESSÄ, hyväksyneet kaikki pörssirikolliskapitalistien, hyökköysliitto-hävittäjäryöstöhankkeet. Tehneet Suomen kansalle, ikuiset tuhansien miljardien eurojen, loputtomat velkakirjat, joita nyt tyrkyttävät teille allekirjoitettavaksi, korruptiovaaleissaan, älkää suostuko.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

    • Anonyymi

      Koeta kehittää sanavarastoasi. Tuo on jo puisevaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kokoomus, kepu vihreät ja rkp ajavat kannattajansa kuitenkin äänestämään.
      Paras vastaveto on äänestää jotain pienpuoluetta vaikka kuinka hulluilta vaikuttavat. Jokainen ääni on kuitenkin pois suomen kuppaaja puolueilta.
      Köyhän ja huono-osaisen ei kannata pörssipelureiden retkuun mennä.
      Äänestämättä jättäminen antaa vain lisää valtaa ketkuille.

    • Anonyymi

      Pienpuolueiksi sanotut, ovat vain isompien puoueiden varapuolueita, eduskuntaan ei pääse muut, kuin korruptiossa ja yksipuoluejärjestelmässä mukana olevat, äärioikeiston pörssirikollispuolueet. Esim. PetosKokPersRkp on PetosKok:n jatkepuolue jne.

      https://www.lemonde.fr/en/politics/article/2023/03/23/pension-reform-protests-the-problem-is-macron-does-not-hear-so-if-he-wants-things-to-blow-up-they-will-blow-up_6020462_5.html

      "Emme halua olla töissä yhtä vanhoiksi, kuin veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläis-hoidettavamme ovat", sanoo hoitajaopiskelijan juliste, KorruptioMacronTrumpin eläkeiän noston, vastaisessa suurmielenosoituksessa Ranskassa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen budjetti vuodelle 2023 on reilu 80 miljardia euroa.

      AP: "Korruptiopoliitikot kärttävät nimiä, tuhansien miljardien eurojen VELKAKIRJAAN"

      Avaaja ei näemmä ole oikein perehtynyt suuruusluokkiin.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17792376/porssirikolliskok-sumuttaa-kellonviisari-ohjailulla-velkavankeuteen#comment-119888528

      Kyllä on perehdytty, muutenhan Suomessa olisivat, jo Pohjoismaiset 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ym aitoa oikeusturvaa ja oikeudenmukaisuutta kaikille kansalaisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

      Laske tuohon pörssirikollisten hävittäjähankkeet ja kaikki ylimilitarisoinnin kustannukset, kyllä siitä nuo kerrotut summat koostuvat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      66
      6321
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      64
      5707
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      133
      4848
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      61
      3977
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3865
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      36
      3277
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3051
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      62
      2901
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      77
      2689
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      48
      2005
    Aihe