PörssirikollisKok-sumuttaa kellonviisari-ohjailulla VELKAVANKEUTEEN

Anonyymi-ap

Aiemmissa korruptiovaaleissa PetosKokPersRkpKeSdpjne, käyttivät liikennemerkki-ohjailua, kansalaisilta nimet ikuisiin velkakirjoihin saadakseen, vaikka ex-äärioikeistohallitus, oli lopulta täysin laiton, sitä ei yksikään Suomen kansalainen, ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, koskaan äänestänyt, kuten ei sotarikosliitto-hävittäjävarkauksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791869/korruptiopoliitikot-karttavat-nimia-tuhansien-miljardien-eurojen-velkakirjaan

Meneillään olevissa, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa, PetosKalmaKok:lla, pörssirikoksissa käytössä, näyttävät olevan kellonajat/viisarit, eli ohjailussa pysytään, pyrittäessä niistämään kansalaisilta, nimet ja allekirjoitukset, äärioikeiston pörssirikollisten hyökkäysliitto-hävittäjähanke, tuhansien miljardien jatkuville varkauksille, Suomen kansalta, AutokratiaUsan sota-sote-ym PörssirikollisKapitalisteille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

27

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, EI ole enää mikään "kansalaisvelvollisuus", kun eduskunta ei enää vuosikymmeniin, ole ollut kansalaisten asialla, vaan syvässä korruptiossa, yksipuoluejärjestelmässä, pörssirikollispääoman isoimpien talousrikollisten ahneuden.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­­N­­­y­m­­f­­o­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177923760

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hiljaista on eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, korruptiovaali-äänestyttämispaikoilla, kun Suomen kansalaiset, eivät enää suostukaan, laittamaan allekirjoituksia, nimiään AutokratiaUsan pörssirikolliskapitalistien VELKAKIRJOIHIN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17792500/korruptiopoliitikkoporssirikolliset-paniikissa-ek-medioineen

      EK-medioilta onnistuu huonosti, äänestyskadon peitteleminen, näkee tuputtamisen, disinformaation, valeuutisten ym korruptiovaalimainonnan räikeydestä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17768659/suomen-kansa-vetaa-hatajarrusta-kieltaytymalla-korruptiovaaleista

      Äänestysprosentti kun saadaan riittävän alhaalle, eli ei niitä töherryksiäkään mihinkään, sillä ne lasketaan äänestysprosenttiin, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten kieroissa maailmoissa. Pitää pysyä kaukana äänestyttämispaikoilta, se on ainut keino torjua korruptiota ja pörssirikollisten kansamme varojenryöstöä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17792376/porssirikolliskok-sumuttaa-kellonviisari-ohjailulla-velkavankeuteen#comment-119873501

      Äänestysprosentti kun saadaan riittävän alhaalle, tulee kansainvälinen korkein oikeus, kysymään oliko ex-äärioikeistohallitus laiton, kuten oli, ja onko sen AutokratiaUsan pörssirikolliskapitalistien hyökkäysliitto-hävittäjäryöstöhankkeista äänestetty, onko ollut virallista kansanäänestystä, kuten ei ole ollut, joten niin ne tuhansien miljardien ryöstöt Suomen kansalta, tullaan estämään ja perumaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796461/porssirikolliskapitalistit-tehneet-vallankaappauksen-myos-suomessa#comment-119933022

      Täysin vastaava tilanne, kenties vielä pahempi, kuin Ranskassa, Israelissa, Britanniassa, jne. on Suomessa. Täällä kansalaiset eivät vain, saa enää riippumatonta, eli puolueetonta aitoa tiedonvälitystä, kun on pelkkiä EK-medioita jäljellä, propagandoineen, disinformaatioineen ja aivopesuineen, jota ne pörssirikolliskapitalistien äärioikeiston uusfasistien eteen tekevät.

    • Anonyymi

      Suomen kansalaisten tumput suorina, pörssirikolliskapitalisti-äärioikeistorikollisten edessä tönöttäminen, vie muidenkin kansojen oikeuksia, rikkoo demokratiaa ja oikeusvaltio-periaatetta, myös muissa valtioissa ja se on virhe ja se on väärin.

      https://www.aljazeera.com/program/inside-story/2023/3/25/why-are-so-many-french-citizens-angry-about-pension

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

      Suomessa diktatuuri on päästetty yksipuoluejärjestelmäksi, jossa ei enää ole mitään todellisia vaihtoehtoja, vain yksimielisiä pörssikapitalisti-rikollisia äärioikeistoa korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laittoman ex-äärioikeistohallituksen, laittomien hyökkäysliitto-hävittäjähankkeiden, nimittäminen EK-Yle:ssä ym EK-medioissa "poluksi, tieksi, taipaleeksi" jne tulee juurikin, äärioikeiston kovilta pörssikapitalistirikollisilta, joita AutokratiaUsassa on enemmistö kiinalaisia pörssibiljonäärejä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin

      Se taktiikka, jolla äärioikeiston pörssirikollis-kapitalistit, ohjailevat teitä eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa, paimentavat mittareilla, viisareilla, liikennemerkeillä, kelloilla, ym laitteilla, luovuttamaan oikeutenne, eli allekirjoittamaan ikuinen, tuhansien miljardien eurojen VELKAVANKEUSKIRJA, yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa äänestämällä, tulee juurikin Kiinasta, kiinalaisilta pörssimogulibiljonääreiltä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näkeehän sen mitkä korruptiopuolueet- ja poliitikot, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSTÄ, saavat eniten palstatilaa, täälläkin ns. keskustelualustalla, että sellaista VALEHTELUA kansalle pidetään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem

      Kaksi porvaripissis-EK-mediaa, kehuskelee "Venäjäpakotteiden purevan", siinä totuus, Äärioikeiston PetosKokPersRkpKeSdpjne korruptiopuolueiden pörssirikollisTrumpistit yksipuoluejärjestelmässään, kiertävät itse Venäjä-pakotteita, joita kansalaisilta vaativat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ettei vaan unohtunut yksi linkki?


    • Anonyymi

      Vapputamineet ja väriviiru tukassa, eivät tee äärioikeiston uusfasisteista, sinimustista kansantappajista, yhtään vähemmän huonoja.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nuoret miehetkin käsittävät, ettei oikeusvaltio toimi uusfasistien pörssirikollispsykopaattien hirmuhallinnossa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17807125/aanestin-vasemmistoa-vaikken-aikonut-ensin-aanestaa-ollenkaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2762
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      16
      2662
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2237
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2033
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe