PörssirikollisKok-sumuttaa kellonviisari-ohjailulla VELKAVANKEUTEEN

Anonyymi-ap

Aiemmissa korruptiovaaleissa PetosKokPersRkpKeSdpjne, käyttivät liikennemerkki-ohjailua, kansalaisilta nimet ikuisiin velkakirjoihin saadakseen, vaikka ex-äärioikeistohallitus, oli lopulta täysin laiton, sitä ei yksikään Suomen kansalainen, ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, koskaan äänestänyt, kuten ei sotarikosliitto-hävittäjävarkauksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791869/korruptiopoliitikot-karttavat-nimia-tuhansien-miljardien-eurojen-velkakirjaan

Meneillään olevissa, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa, PetosKalmaKok:lla, pörssirikoksissa käytössä, näyttävät olevan kellonajat/viisarit, eli ohjailussa pysytään, pyrittäessä niistämään kansalaisilta, nimet ja allekirjoitukset, äärioikeiston pörssirikollisten hyökkäysliitto-hävittäjähanke, tuhansien miljardien jatkuville varkauksille, Suomen kansalta, AutokratiaUsan sota-sote-ym PörssirikollisKapitalisteille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

27

1083

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, EI ole enää mikään "kansalaisvelvollisuus", kun eduskunta ei enää vuosikymmeniin, ole ollut kansalaisten asialla, vaan syvässä korruptiossa, yksipuoluejärjestelmässä, pörssirikollispääoman isoimpien talousrikollisten ahneuden.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­­N­­­y­m­­f­­o­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177923760

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hiljaista on eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, korruptiovaali-äänestyttämispaikoilla, kun Suomen kansalaiset, eivät enää suostukaan, laittamaan allekirjoituksia, nimiään AutokratiaUsan pörssirikolliskapitalistien VELKAKIRJOIHIN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17792500/korruptiopoliitikkoporssirikolliset-paniikissa-ek-medioineen

      EK-medioilta onnistuu huonosti, äänestyskadon peitteleminen, näkee tuputtamisen, disinformaation, valeuutisten ym korruptiovaalimainonnan räikeydestä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17768659/suomen-kansa-vetaa-hatajarrusta-kieltaytymalla-korruptiovaaleista

      Äänestysprosentti kun saadaan riittävän alhaalle, eli ei niitä töherryksiäkään mihinkään, sillä ne lasketaan äänestysprosenttiin, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten kieroissa maailmoissa. Pitää pysyä kaukana äänestyttämispaikoilta, se on ainut keino torjua korruptiota ja pörssirikollisten kansamme varojenryöstöä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17792376/porssirikolliskok-sumuttaa-kellonviisari-ohjailulla-velkavankeuteen#comment-119873501

      Äänestysprosentti kun saadaan riittävän alhaalle, tulee kansainvälinen korkein oikeus, kysymään oliko ex-äärioikeistohallitus laiton, kuten oli, ja onko sen AutokratiaUsan pörssirikolliskapitalistien hyökkäysliitto-hävittäjäryöstöhankkeista äänestetty, onko ollut virallista kansanäänestystä, kuten ei ole ollut, joten niin ne tuhansien miljardien ryöstöt Suomen kansalta, tullaan estämään ja perumaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796461/porssirikolliskapitalistit-tehneet-vallankaappauksen-myos-suomessa#comment-119933022

      Täysin vastaava tilanne, kenties vielä pahempi, kuin Ranskassa, Israelissa, Britanniassa, jne. on Suomessa. Täällä kansalaiset eivät vain, saa enää riippumatonta, eli puolueetonta aitoa tiedonvälitystä, kun on pelkkiä EK-medioita jäljellä, propagandoineen, disinformaatioineen ja aivopesuineen, jota ne pörssirikolliskapitalistien äärioikeiston uusfasistien eteen tekevät.

    • Anonyymi

      Suomen kansalaisten tumput suorina, pörssirikolliskapitalisti-äärioikeistorikollisten edessä tönöttäminen, vie muidenkin kansojen oikeuksia, rikkoo demokratiaa ja oikeusvaltio-periaatetta, myös muissa valtioissa ja se on virhe ja se on väärin.

      https://www.aljazeera.com/program/inside-story/2023/3/25/why-are-so-many-french-citizens-angry-about-pension

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

      Suomessa diktatuuri on päästetty yksipuoluejärjestelmäksi, jossa ei enää ole mitään todellisia vaihtoehtoja, vain yksimielisiä pörssikapitalisti-rikollisia äärioikeistoa korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laittoman ex-äärioikeistohallituksen, laittomien hyökkäysliitto-hävittäjähankkeiden, nimittäminen EK-Yle:ssä ym EK-medioissa "poluksi, tieksi, taipaleeksi" jne tulee juurikin, äärioikeiston kovilta pörssikapitalistirikollisilta, joita AutokratiaUsassa on enemmistö kiinalaisia pörssibiljonäärejä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin

      Se taktiikka, jolla äärioikeiston pörssirikollis-kapitalistit, ohjailevat teitä eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa, paimentavat mittareilla, viisareilla, liikennemerkeillä, kelloilla, ym laitteilla, luovuttamaan oikeutenne, eli allekirjoittamaan ikuinen, tuhansien miljardien eurojen VELKAVANKEUSKIRJA, yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa äänestämällä, tulee juurikin Kiinasta, kiinalaisilta pörssimogulibiljonääreiltä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näkeehän sen mitkä korruptiopuolueet- ja poliitikot, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSTÄ, saavat eniten palstatilaa, täälläkin ns. keskustelualustalla, että sellaista VALEHTELUA kansalle pidetään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem

      Kaksi porvaripissis-EK-mediaa, kehuskelee "Venäjäpakotteiden purevan", siinä totuus, Äärioikeiston PetosKokPersRkpKeSdpjne korruptiopuolueiden pörssirikollisTrumpistit yksipuoluejärjestelmässään, kiertävät itse Venäjä-pakotteita, joita kansalaisilta vaativat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lahtariporvari-pörssirikollispsykot ovat sekaisin, kuin seinäkellot.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804808/kuka-huijasi-suomea-ja-sen-kansaa-vaittamalla-venajan-hyokkaavan-suomeen-jos-ei-olla-natossa#comment-120061315

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ettei vaan unohtunut yksi linkki?


    • Anonyymi

      Vapputamineet ja väriviiru tukassa, eivät tee äärioikeiston uusfasisteista, sinimustista kansantappajista, yhtään vähemmän huonoja.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      125
      1294
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      254
      978
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      89
      969
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      787
    5. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      764
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      682
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      677
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      46
      650
    9. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      601
    10. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      164
      590
    11. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      587
    12. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      585
    13. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      186
      571
    14. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      98
      525
    15. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      494
    16. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      458
    17. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      17
      457
    18. Olet oikeasti paras

      Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e
      Ikävä
      27
      446
    19. Ottaisit yhteyttä!

      🙄
      Ikävä
      34
      438
    20. Jasmin Vähäkangas

      Jasminin poika on tänään jo puolitoistavuotias.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      438
    Aihe