Metaanikaasun hillitön vapautuminen muuttaa ennen pitkää ilmakehän pierun hajuiseksi

Anonyymi-ap

Silloin tiedetään että loppu on lähellä, metaani kun myös syttyy helposti. Jonkun tarvitsee vain raapaista tulitikku ja koko maapallo räjähtää! Siihen loppuu ihmiskunnan pierunhajuinen taru. Sen pituinen se.

7

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viherpolitiikan seuraava vaihe. Pierupussin joihin pierut kerätään talteen ja toimitetaan seitävarten tehtyihin keräyspisteisiin.

      • Anonyymi

        Viherpunikit pieree aivan liian LUJAA.
        Se on ongelma.
        Päästöt on saatava kuriin!


    • Anonyymi

      Ei kait nyt sentään rikki on aika paljon saman kaltainen kuin hiili ja muodostaa pitkälti samanlaisia yhdisteitä vedyn kanssa, hiilivetyjä käytetään nautintoaineena, etanoli, autojen energialähteenä, bensiin, diesel ja paljon muuta. Rikkivedyt ovat samanlaisia paitsi että hiilen tilalla on rikki, rikkivetyjen aromeista voi nauttia mätänevistä kanamunista, kaloista yms. Ihmisillä, koirilla, kissoilla, lehmillä jne. suoliston mikrobit käyttävät oman osansa ruuan proteiinien rikki yhdisteistä ja tuloksena on yhdessä metaanin kanssa se pieru jota ympäristö paheksuu, sen exoottisen löyhähdyksen voisi periaatteessa hoitaa kynttilän valossa jossa kynttilän liekki polttaa metaanin hiilidioksidiksi ja rikkivedyt rikkidioksidiksi josta ilman kosteudessa muodostuu rikkihapoketta.

      Saat siis helpottaa sekä omaa kuin lähimmäistesi oloa päästämällä ponnekaasusi päin kynttilän valoa, temppu passaa hyvin bileisiin herättämäään hilpeyttä, etenkin kun onnistut jotenkin käräyttään perskarvasi ja sytyttään vaikka ikkunaverhot tms. Ehdottomasti ykkösjuttu ja kokeilemisen arvoinen varsinkin kilpaillessa kuka tekee pisimmän ketunhännän.

    • Anonyymi

      Metaani säilyy ilmakehässä vain 10 vuotta ja sen jälkeen se on haihtunut pois.

      • Anonyymi

        Viherpiipertäjät sais haihtua pois piereksimästå.


    • Anonyymi

      Mitäpä jos aloittaja ottaisi hieman selvää asioista ennen älyttömiä kirjoitelmiaan, koska metaani itsessään on HAJUTON kaasu jolloin pierunhaju voi tulla vain aloittajan omista suoliston prossesseista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4188
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2731
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2232
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1883
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1400
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      65
      1310
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      132
      1270
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe