Sale kuin limanuljaska.

Sauli Niinistö kävi turkissa nuoleskelemassa eikä mitään vaikuttanut. Surkea ukko kun juoksee diktaattorien perässä kun jotain vihjaavat.
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

USA:n UKRAINAAN TAHALLAAN PROVOSOIMALLA SYTYTTÄMÄN SODAN HYVÄKSYMÄLLÄ TULEE ITSE OSALLISEKSI MONIIN TALOUSRIKOKSIIN, RIKOKSIIN KANSOJA, KANSANRYHMIÄ JA RIKOKSIIN IHMISYYTTÄ KOHTAAN

Useiden aikaisemmin foorumilla julkaistujen lähdetietojen perusteella:

Suomi muuttui tunnusmerkit täyttäväksi diktatuurimaaksi.

Laittomasti, vallankaappaukseksi katsottavalla tavalla, sotarikollinen USA sai sotavoimineen luvan tulla Suomen Isäntämaaksi jonkun henkilön avulla.

Selvästi agentti Victoria Nulandin ja Joshua Bidenin kanssa salaa sovitusti. Niinistö lähti viemään Suomea Naton jäseneksi petoksellisella tavalla Suomen kansaa, ministereitä ja kansanedustajia perusteettomasti sodan syttymisellä pelotellen.

Samanaikaisesti Niinistö oli Bidenin ja Stoltenbergin kanssa provosoimassa Ukrainan sodan sytyttymään joulukuusta 2021 alkaen. Näin se on nähtävä.

Laittomasti USA teki väkivaltaisen vallankaappauksen Ukrainassa helmikuussa 2014 Barack Obaman agentin Victoria Nulandin avulla. Ukraina muuttui Venäjälle vihamieliseksi, ultranatsien fastiseksi maaksi. Välittömästi syttyi sisällissota, jota USA-Nato tuki. Venäjä puolusti Donbassia ja omia kansalliseen turvallisuuteen liittyviä ydinohjusten uhkia torjuakseen.

Samana vuonna 2014 USA pyysi 8 vuotta Norjan pääministerinä toimineen Jens Stoltenbergin Naton neuvoston ylipäälliköksi.

Ukrainan sota on tarkoin suunniteltu USA:n ja yhteistyöhön rikoskumppaneiksi ryhtyneiden kanssa.

USA:n rikollinen sota Eurooppaa, EU-maita, Venäjää, Ukrainaa, Saksaa ja myös Suomen kansaa vastaan.

Tutkiva journalisti Seymour Hersh hänen lähde ja faktan tarkastajat paljastivat:

Joe Biden teki yhdessä Norjan kanssa terrori-iskun Nord Stream AG:n Euroopan infrastruktuuriin Naton BOLTOPS 22 peitetarinan suojissa.

Se on osa USA:n Bidenin sytyttämää Ukrainan sotaa. Sotatoimi Saksaa ja EU-maita vastaan. Naton neuvoston norjalainen Jens Stoltenberg lukeutuu epäiltyjen joukkoon.

Bidenin päämotiivit tekoon:

1. Kiristää Saksan liittokansleria Olaf Scholtzia jatkamaan USA:n sytyttämän Ukrainan sodan aseistamista. Scholz oli sananonut, ettei halua enää osallistua siihen.

Scholz: Vaarana on sodan laajeneminen Venäjän ja Amerikka- johtoisen Naton jäsenten ja EU-maiden väliseksi sodaksi. Se olisi täysi katastrofi Euroopalle.

2.1. Pakotteet

USA:n RAND Corporationin sisältä vuodetun asiakirjan mukaan, USA:n tarkoitus on saada Ukrainan sijaissotaan osallistuvat, Venäjän viholliseksi saadut EU-maat, asettamaan Venäjälle pakotteita, jotka kääntyvät pakotteita asettaneita itseään vastaan. Aiheuttaen energia- ja talouskriisin, mistä RAND laskee USA:n yritysten ja pankkijärjestelmän hyötyvän 7000–9000 miljardia dollaria.

2.2 Terrori-isku Nord Streamiin

Bidenin räjäyttämä Nord Stream aiheuttaa energia- ja talouskriisin liittokansleri Olaf Scholzin Saksalle ja dominovaikutuksena EU-maille, ml. Suomi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sauli Niinistö kävi turkissa nuoleskelemassa eikä mitään vaikuttanut. Surkea ukko kun juoksee diktaattorien perässä kun jotain vihjaavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu