a) Stadilainen urban premium runner, jolla kova vaatimustaso. Juoksee viikossa 130km 5.00/km. Ei ole juossut kymppiä koskaan alle 38min. Aina telakalla.
b) Vantaalainen kommunisti juoksija, joka ei edes yritä. Juoksee vähän ja hitaasti, 65km 5.30/km. Kympin kisat menee aina alle 37min. Ei koskaan telakalla.
Kumpi on kovempi?
12
544
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä 130km never easyllä on kova ukko. Toinen on vain lahjakas peruslenkkeilijä.
- Anonyymi
Juu. Urban premium on kovempi ukko. Jaksaa painaa never easyllä.
- Anonyymi
a) enemmän potentiaalia mutta b) älyä.
- Anonyymi
Urbaani premium juoksija hänellä oli työmiehen elkeet. Niin kuin ne Kummelin työmiehet jotka oli aina valmiita painamaan duunia niska limassa, mutta tulos oli vähän niin ja näin.
- Anonyymi
Kisoissa mitataan kuka on kovin. Ihan sama vaikka juoksisit lenkit 8min/km.
- Anonyymi
Keniassa menet kadulle ja käsket ensimmäisen vastaantulijan juosta kymmenen kilometriä. Tämä hölköttelee sen tuosta vaan 37 tai 35 minuuttiin.
Baltsu sen sijaan painaa pipo märkänä ja lasit huurussa tuolla räntäsateessa ja mättää reeniä sen minkä vaan pystyy. Romahduksen partaalla niin fyysisesti kuin henkisesti. Tuloksena DNS. Baltsu sittenkin se kovempi ukko näistä? Talvisodan hengessä ahkeran työmiehen kohtalona oli kaatua suurten uhrausten jälkeen. - Anonyymi
Kenialaiset juoksevat kiihtyviä lenkkejä. Saattavat aloittaa heille hitaalla 5.30/km köpöttelyvauhdilla. Vähitellen vauhti kiihtyy ja lopussa juostaan jo varsin reippaasti. Jos 5.30/km kelpaa kenialaisille, miksei riittänyt Batille?
- Anonyymi
Vihaan never easy runnereita ja Strava warrioreita. Juoksemisen pitää olla rentoa.
- Anonyymi
Never easyllä tulee uho ja tuho.
- Anonyymi
rento on premiumia.
- Anonyymi
Jälkimmäisellä ukkelilla sub3 suoritettuna.
- Anonyymi
Juu. Vantaalainen fiksumpi ja kovempi juoksija.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4222812Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182344Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1232177- 1171797
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2371558Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861220Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2031215Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511183Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601073TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201070