Tarkoittaako se samaa kuin 8-pallo vai ovatko eri lajeja? kiitti.
Kaisa?
make
3
561
Vastaukset
- Bilis
Pelimuoto on aivan eri.Jos haluat tietää enemmän kaisasta siirry esim. biljardiliiton sivuille.(Kaisa on pelimuoto jota harvemmin pelataan muualla kuin suomessa )Mutta se on upea laji johon kannattaa kyllä tutustua jos vain on biljardista kiinnostunut.
- löytyy
ainakin yks Kaisa :)
- Saloon
Kaisa on kaikkein parhain biljardi peli siinä vaaditaan tarkkuutta lyönteihin ja pelin lukutaitoa enemmän kuin poolissa. Todella mielen kiintoinen peli kannaattaa kokeilla itse jäin koukkuun tähän peliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275