Pakko aloittaa tupakointi uudelleen, ainakin jos varoitusteksteihin on luottaminen. Ja miksi ei olisi?
>simiti<
>simiti<
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lisäksi haluaisin tietää oletteko koskaan olleet magneettikuvaus putkessa. Aika ahdas paikka. Onneksi annettiin huumeisiin rinnastettavia lääkkeitä.
>simiti<
Joo olen ilman douppeja. Olisin nukahtanut sinne jos ei pitäis niin perhananmoista meteliä.😄.
Just viimekuussa olin "putkessa". Kuvattiin pää.
Ahdas se on minullekin, vaikka olenkin näin pieni.
Ja julmettua rytäkkää se kuvaaminen on.
Ja kuule Timppa.. et varmana enää aloita röökaamista. Olet jo päässyt eroon siitä.
Olen ollut. Mielestäni putki oli itseasiassa yllättävänkin avara, vaikka ahdistikin miettiä sitä, että olen hyvin suljetussa tilassa. Keskityin hengittelelemään tasaisesti koko ajan ja mietin olevani rannalla kävelyllä, jotten saa jonkinlaista paniikkikohtausta.
Minä en saanut mitään lääkkeitä, muutta kuin suoniin ruiskutettiin varjoainetta. Meinasin pökertyä siitä tunteesta, joten olisivat kyllä voineet jollain aineilla hoitaa minulta tajun pois ennen koko kuvausta..
Minunkin pää kuvattiin. Sitten lekuri näytti kuvia: "katso nyt, katso nyt"
Totesin, etten näe siinä mitään.
Et tietenkään, koska siinä ei ole mitään. Paitsi hematooma!
>simiti<
Heh.. eipä minunkaan kuvissä näkynyt mitään ei toivottua. Mikä oli superhyvä uutinen. Eli sairauteni eteneminen on pysähtynyt.
Eli ei muutoksia huonompaan viimeisen kolmen vuoden aikana.
Ja heitä säkin ne nikotiinipussit hiiteen ja unohda koko asia.
Mulla lopettamisesta jo 9 vuotta ja aina välillä tekee edelleen mieli vetäistä sahut. Yleensä se menee heti ohi, mutta joskus pitää ottaa vaikka lasi vettä että helpottaa.
Mä edelleen uskon siihen, että sä onnistut. Sinussa on sitä sitkeyttä, mitä siihen tarvitaan.
Tupakka on terveellisin myrkky.
Olen ollut putkessa ja sain korvakuulokkeet. Aika meni nopeasti radiota kuunnellessa vaikka ympärillä ryskyi ja paukkui.
Onhan se putki aika äänekäs. Ei kuitenkaan mitään verrattuna rakentamaani 4metriseen putkisubiini.
Siinä on herkkyys 98dB/1W ja alarajataajuus 19Hz.
>simiti<