Kannabis lailliseksi -kansalaisaloite (K18)

Anonyymi-ap

Kannabiksen laillistamista ja sääntelyä edistävän kansalaisaloitteen allekirjoitusaika loppuu huomenna! Olethan tutustunut aloitteeseen ja allekirjoittanut?

On aika kääntää sivua, hankkiutua eroon epäonnistuneesta ja syrjäyttävästä kieltolaista ja olla historian oikealla puolella, samalla puolella kuin muut kannabispolitiikkaansa muuttavat itsenäiset valtiot.

Mahdollistetaan työllisyys, tutkimus, poliisien ja oikeusjärjestelmän riittävät resurssit, lääkekäyttö, viihdekäyttö, vienti, verotulot, terveyden ja sosiaalisten haittojen ehkäisy ja ikäraja- sekä laatukontrolli sekä palautetaan maataloudelle mahdollisuus omavaraiseen kukoistukseen samalla kaventaen järjestäytyneen rikollisuuden ja pimeän markkinan sekä harmaan talouden osuutta tästä taloudellisesta mahdollisuudesta!

Kieltolait tuovat mukanaan pimeän markkinan, synteettiset kannabinoidit/muuntohuumeet, terveydelliset ja sosiaaliset haitat sekä kehittyvän rikollisuuden muodon joilla ei lapsia, nuoria tai muita yksilöitä suojella!

Allekirjoituksia on kertynyt pian jo 46 000 kpl joten vielä noin 5 000 allekirjoitusta tarvitaan viimeisten päivien aikana jotta käsittelyyn eteneminen 50 000 allekirjoituksella on mahdollista, toimi siis nopeasti ja jaa myös eteenpäin!

Allekirjoitusaika päättyy Kansainvälisenä kannabispäivänä torstaina 20.4. klo 23.59!

🌍
https://kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11377
https://Lailliseksi.fi

1

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kysymys muille miehille

        Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
        Ikävä
        121
        6902
      2. Kohta katson sun kuvaasi

        ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
        Ikävä
        24
        3787
      3. VOI TÄTÄ ILON

        JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
        Tuusniemi
        186
        2605
      4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

        Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
        Maailman menoa
        285
        2491
      5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

        jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
        Ikävä
        196
        2111
      6. Kaipaisin nyt kosketusta

        jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
        Ikävä
        10
        1906
      7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

        Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        300
        1820
      8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

        Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
        80 plus
        134
        1395
      9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

        Minä en tiedä.
        Ikävä
        72
        1316
      10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

        ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
        Tuusniemi
        27
        1305
      Aihe