Kestääkö talvi 6 kk vai sää muokkaus?

Anonyymi-ap

Eikö ole vuodessa 4 vuoden aika ja yksi vuoden aika kestä 3 kk?

Eli lumi ei kuulu toukokuulle vaan toukokuulle kuulu vihreä nurmikko ja lehtiä puussa mutta ehdottomasti ei lumi koska muuten talvi kestä 6 kk eli 01.12-31.05 eli talvi kestä puoli vuotta.

No kuinka kauan sitten kesä ja syksy kestä jos talvi kestä puoli vuotta?

Eli talvi ei voi kestä puoli vuotta se ei ole normaalia eli kyse on selvästi sää muokkauksesta?

11

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuinka kauan sitten kevät ja syksy kestä jos talvi kestä puoli vuotta?

      Alkako kevät vasta 01.06?

    • Anonyymi

      Kyllä lumi kuuluu toukokuuhun. Muokkasin säätä niin nyt saadaan kesäkuussakin lunta.

    • Anonyymi

      Sää muokkajat ovat luonnet uuden kylmän kuplan suomen pälle mitä pysy monta kuukautta.

      Räntä nillä sää muokajilla on ollut mielessä vaikka ne vasta eilen sittä puhuivat mutta ne ovat kaikki etukäten sunnitellet.

      Räntä juhannukseksi nillä on ollut mielessä eli pitä luoda kunnon kylmä kupla mitä pysy suomen yllä kauan.

      01.11.2022-31.06.2023 aika epäokeuden muukaista että talvi pitä kestä 8 kuukautta kauanko muut vuodenajat kestä?

      Ahneudella ei ole mitän raja kun ei puolen vuoden talvi rittä sää muokajille?

    • Anonyymi

      Vuodenaikojen vaihtumisen määrittely löytyy ilmatieteelaitoksen sivuilta.
      Mistä sinä olet saanut päähäsi, että neljä vuodenaikaa olisivat yhtä pitkät ja saman pituiset sekä Kevolla että Hankoniemessä?
      Suomi on pitkä maa ja kevät tulee etelään paljon aikaisemmin kuin Lappiin.

    • Anonyymi

      Aloitus kuuluisi mielenterveyspaltalle.

      • Anonyymi

        Sittenhän se on juuri oikealla palstalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sittenhän se on juuri oikealla palstalla.

        Nämä ammatti netti roisto trollit sää muokkajat kuuluisi kriminali saairalan ja nillä kuuluisi olla kriminali potilan status.

        Ja että talven kuulu kestä 8 kuukautta?

        Kauanko kesän kuulu kestä vai kuuluko ollekan olla kesä vai kuuluko ainoastan joka toinen vuosi olla kesä?


    • Anonyymi

      Ihonväristä tai etnisestä alkuperästä riippumatta on typerää luottaa henkensä rokoteteollisuuden käsiin. Monet niistä, jotka heittivät noppaa, ovat maksaneet siitä hengellään. Toiset maksavat siitä kokeellisten mRNA-injektioiden aiheuttamilla elinikäisillä vammoilla ja vaurioilla. Ja todella valveutuneet ihmiset tietävät, että covid-19-”rokotteet” ovat suunniteltuja bioaseita, joiden tarkoituksena on saada aikaan ihmisten väestökato.

      Hallitusten pyrkimykset väestön vähentämiseen ovat perinteisesti kohdistuneet värillisiin ihmisiin (People of Color, PoC). Sama pätee aborttiteollisuuteen ja syöpäteollisuuteen, joissa mustat ovat rutiininomaisesti joutuneet lääketieteellisen laitoksen tuhoamisen kohteeksi, sillä sitä hallitsevat voittoa tavoittelevat, ahneet vallanpitäjät, jotka näkevät mustat vain tulonlähteenä, eivät elämän arvoisina ihmisinä.

      • Anonyymi

        Taas täydentyivät sokoboltsien kokoontumisajot. Ei tarvitse olla eds valveutunut, kun näkee sinun olevan sekaisin kuin seinäkello. Niuanniemen suljetun osaston kamaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas täydentyivät sokoboltsien kokoontumisajot. Ei tarvitse olla eds valveutunut, kun näkee sinun olevan sekaisin kuin seinäkello. Niuanniemen suljetun osaston kamaa.

        Sinä näet sen niuvaniemen koska sinä haluat nähdä minut Niuvaniemessä minä vedän sinut oikeuten kunnian loukauksesta ei minä vittuilen takasin sinulle eli sinä itse sinne minne haluat minun olevan eli sinne Niuvaniemen.

        https://irc-galleria.net/user/bass45cm/picture/131035136

        Sää muokkajat ovat polari pyörtestä ihastuneitta mutta sinä polari pyörtessä on se huono puoli että se hajoa lounnollisesti.

        Niin ne sää muokkajat haluavat luoda kesäksi saman tapaisen kylmän kuplan mitä ruokki itsensä samalla tavalla kun polari pyörre.

        Eli räntä juhannukseksi nillä on mielessä koska kyllä toi kylmä kupla juannuksen asti selviä.

        Eli ahneudella ei ole raja ja Harp ne käyttä nykyän sää muokkauksen mihin litty tämä Nato joka käyttä Harp ehkä sen takia että Naton sotilat savat harjotella sodan käyntiä vielässä säässä eli tarkoitan näittä ulkomalaisia jenkki soitilaitta jolle pitä sinne metsän viedä baja majat kuorima autolla ja jenkkien hiekan väriset sota ajoneuvot mitä on tarkoitettu avikko sota varten.

        Eli nyt sinä tietenkin suttut minulle kun luen sinun ajatukset ja olet sittä mielttä että minut pitä sinne niuvanniemen ja sinä olet tosi raukkamainen kun osallistut kyttä vainon ja sen takia sinä kuulut sinne niuvaniemen koska kyttä vaino on kaikkista raukkamaisinta poliisi toiminta.

        Eli Toukokuu on lämmin ja kesäkuu on kylmä ja on räntä uusein ja heinä ja elokuu on keskimäräisiä mutta vileittä eli ei yhtän helle päivä nissä ole vaan tasaisen kylmä joka päivä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe