Viinamies kertoi "vitsin"

Anonyymi-ap

Viinamies pahoitti kovin paljon mielensä kun Diplomi-Insinööri ei olekkaan naisten mieleinen vitsiniekka: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ee6847b7-8a99-468c-8655-72a0e41c4e07

Antakkee armoo miulle viinamiehelle kun oon niin tyhyhmä. En ole ikinä kuullutkaan ettei naisille saisi härskejä puhua. Mitä lie woke-kulttuurista on kyse kun ei incell-mies saa naisia lähestyä.

6

254

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      joops jod slkomshooli maistuu, tulee hassujakin ajatuksia mieleen pikkuhiprakassakin..

      Kerron jutun miten joskus... tulin juttuun KKK-ihmisten kanssa eli World Leading White Supremacy organixstion... en kerrokkaan, lällää mutta kerron mikä itseni titteli olisi tai on kai: Controller, eli alueen pikku-lohikäärme eli mini-DCragon :D

      • Anonyymi

        Joo, meillä buureillakin on hehkutinhauska visti siitä kuka on ampunut eniten n-ihmisiä. Siinä tuli sitten viinapäissään pikkuisen kinasteltua kuka voittaa ja seuraavan aamun sanomalehdet tiesivät kertoa useista poliisien suorittamista joukkomurhista Bantustaneissa.

        Ettää, joo-o, tämmöitteit vitseit me buurit saamme aikaan.


    • Kukaan nuori nainen ei innostu vanhan miehen härskeistä vitseistä.
      Eikä taida edes varttunut nainen sellaista sietää.

      Miehen härski vitsailu toimii ainoastaan silloin, kun mies on nuori, komea ja sivistyneen oloinen. Silloin vanhempikin nainen lämpenee tuhmille jutuille.

    • Itse pidän pienestä kaksimielisyydestä. Mutta siis rajansa toki siinäkin. 😅

    • Täällä vielä tuli joku vuosi sitten joku mieslaulajien lehdykäinen ennen vappua, missä oli vähäpukeisia naisia, sekä alapäävitsejä. Eipä taida enää tulla.

      En osaa sanoa, että mitä naiset 90-luvulla tai aikoinaan oli mieltä noista turhan räväköistä laukomuksista, mutta nyttenhän ne tuntuu mauttomilta jo itsekin.

      Sikäli tuossa jutussa toi itseäänkin "setäksi" esittäytynyt toimari ihan otti asian hyvin vastaan kritiikkinä, eikä alkanut vinkumaan kuin kakara. Varmaan jatkossa vähän miettii mitä ja missä laukoo suustaan. Mutta suoraselkäisesti nosti virheen merkiksi kätensä pystyyn. Minusta siinä on oikeaa munaa... ei ole mikään "Mika Lintilä" ja ala sepostamaan naama punaisena satuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      86
      902
    2. 53
      839
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      67
      664
    4. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      610
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      58
      598
    6. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      542
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      33
      538
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      24
      512
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      468
    10. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      39
      453
    Aihe