Suomen ja venäjän raja-aita on täysi vitsi

Anonyymi-ap

14

519

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuo näyttää aivan koirapuiston aidalta.

      • Anonyymi

        Piikkilankaa päällä, korkeutta yli 4 m kuormitusolettama 500kg /m ja tiheä pinna jako kiipeilyesteineen.
        Missä leikkipuistossa on tällainen este? Niuvaanniemessä vai Konnunsuolla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Piikkilankaa päällä, korkeutta yli 4 m kuormitusolettama 500kg /m ja tiheä pinna jako kiipeilyesteineen.
        Missä leikkipuistossa on tällainen este? Niuvaanniemessä vai Konnunsuolla?

        Miten ovat aikoneet päästä läpi

        Leikkureilla aukko yksinkertaisin (voi tehdä mm. jalansijankin kiipeämiseen ja ei siten tarvitse edes leikata, ja piikkilanka, sen voi leikata tai peittää, jos pääsee sille), ja tarvittaessa hitsaa (pimeällä ja tulenkestäväkin peitto päällä), ja jos hälyttää, niin sitten ei voi niin leikata, ja tarvii narua, jalansijaa, köyttä, piikkilangan kestävä peitto jne. suunnittelee koko homman.

        Jykevämpi aita (ja paksummat, monikerroksiset piikkilangat) vaikeuttaa leikkureiden käyttöä ja kuluttaa massiiviset määrät metallia, kuten rakennusteollisuus ja nykysähköaikakausi.

        Jos on ihan valmistautumaton, en tiedä, mitä eroa noilla aidoilla on, ja jos valmistautunut, niin verkkoaita ei estä mitään Hyvät hanskat varmuudeksi. Jalansijat, kengätkin siihen, ja pääsee mhdollisimman ylös, että pääsee piikkilangan päälle.

        Voi harjoitella vaikka kotonaa. Tehdasalueilla ei kannata, koska nissä on kamerat, esim. yhdessä normaalissa tehtaassa oli vartijat ja poliisi paikalla alta aikayksikön, vaikkei ketään näkyvillä kun hämärässä kiipesin, että hälytyssysteemi tai kameravalvonta, ja mitään merkkejä kummastakaan ei ollut, ja pelkkä ylikiipeäminen.


    • Katoin jo aamun hesarissa, että onko se totta. Että leikkipuisto aita. Mutta niinhän se on. Ja älyttömän kalliilla.

    • Anonyymi

      Ei tässä auta edes miehitetty Mannerheim-linja, kun taivaalla lentää ohjuksia.

    • Anonyymi

      Miksei kansa vaadi hallitukselta parempaa.

      • Anonyymi

        Kansa on saatu hiljaiseksi korona tuilla.
        100.000€ huutokauppakeisarille uuteen Mersuun.
        10.000€ Olavi uusi virralle kun korona-ajalta vuositulot olivat vain 300.000€


    • Anonyymi

      Lukematta juttua mutta ensimmäisenä tuli mieleen, miltä firmalta tuo on tilattu ja mitä kytköksiä on sopimusosapuolilla keskenään noin muuten. Kansalaisiltahan tuo menoerä otetaan?

    • Anonyymi

      Meillä on samantapainen kesämökillä 120 korkea, ympäröi piha-aluetta. Koiraakaan se pihalla pidättele, se ollaan jo huomattu. Opettamalla koiralle sen reviirin olevan vain aitauksen sisällä, aita on lopulta tehnyt tehtävänsä... ja kivääri loput. Jos koiramme katoaa pihalta omille teilleen, kiväärillä kun kerran rosauttaa ilmaan, koirakin kotiutuu sen suuremmitta vaivoitta. Se näet pelkää ammuntaa sekä ukkosta ja ukkosella se piiloutuu pirtin sängynalle, jos ketään ei ole sängyssä tai sängyssä olevan kainaloon!
      Muuta tuo "vartiomies" tuskin pelkää, ei ainakaan ihmisiä eikä muita eläimiäkään.
      trollikka

      Mukavaa äitienpäivää, kaikille äidille!

    • Anonyymi

      Koiraakaan se EI pihalla pidättele... oli tarkoitus kirjoittaa!

    • Anonyymi

      No wittu

    • Anonyymi

      Tarkoitus onkin vain työllistää itä suomen yrittäjiä ja antaa kuva että suomen valtio (ei kansa) on venäjävastainen

      • Anonyymi

        Niinpä, ja viisumit sekä passit kourassa; venäläisiä reservinsotilaita pääsee Venäjän- sekä Suomentullin läpi kävellen! Virallisesti; pakoon Putinin liikekannallepanoa!
        Mikä ihmeen takia aidanläpi kulkisivat, kun tulliasemalta saavat linja-auto kyydin eteenpäin!
        Pitäisikö suomalaisten enemmän lukea vanhoja kansansatuja; kuten PunaHilkkaa ja sutta!
        trollikka


    • Anonyymi

      Suomi haluaa täsmentää rajojaan aidalla, ettei Venäjältä tule vihreitä miehiä Itä-Suomeen väittämään, että tämä pala Suomea kuuluu Venäjälle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1457
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1012
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      907
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      861
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      825
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      753
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      595
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      46
      500
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      126
      483
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      32
      455
    Aihe