Ammattilaisraatien antamat pisteet outoja

Anonyymi-ap

Espanjan ja Georgian raati antoi Käärijälle yhden pisteen. Muutamalta pohjoisemmalta maata Käärijä sai täydet 12 pistettä.

5

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naapurimailta tuli mukavasti pisteitä,huomiota herätti että pisteitä ei tullut oikein ollenkaan itäisen euroopan mailta,mailta jotka olivat edesmenneen varsovan liiton jäseniä

    • Anonyymi

      Suomi sai pisteitä kaikilta viisumailta ja lisäksi "muu maailma" nimellä kulkevalta ryhmältä. Se on suoritus, mikä parantaa Suomi-kuvaa ja takaa Käärijälle suotuisan keikkavuoden. Kysyntää on takuulla niin paljon kuin vaan jaksaa tehdä.

    • Anonyymi

      Radeilla ei ole koskaan ollut mitään asiantuntemusta, äänet hajoaa kaikkien kappaleiden osalta täysin, vain Ruotsille monet antaa varmuuden vuoksi kun ei ole omaa mielipidettä tai kun hurrit ostaa äänet tekemällä niiden maiden kappaleet.

    • Anonyymi

      Raatien pitäisi arvostella esitysten laatua. Siinä mielessä on erikoista, että jonkun maan raati on antanut 12 pistettä esitykselle, jossa kappale on lyhyttä iskutermiä lukuun ottamatta surkean tasapaksu molotus ja laulajalla ei ole minkäänlaista lauluääntä.

      Teidän olisi syytä olla tyytyväisiä tuohon kakkossijaan, sekin on ihan liikaa tuolle kappaleelle, eikä Ylellä olisi edes varaa järjestää kilpailua ensi vuonna.


      (Yhtä lailla ihmettelen Loreeninkin saamia pisteitä - oliko kaikki muut esitykset raatien mielestä vielä huonompia?)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3333
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      27
      1512
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1359
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      63
      817
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      756
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      687
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      656
    Aihe