Ihmeen lyhyt on ihmisten muisti vilungit unohtuu nopeesti vai oko kysely tehty samoille ihmisille jotka ovat maailman onnellisempia
Kuka tuota Haavistoa kannattaa pressaksi
Anonyymi-ap
101530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Onneksi ei enää roudaa mamuja leireiltä maahan.
Juu. Ja kyllä niitä tulikin 9 kpl. Persut toi 30. 000.
Perussuomalaiset eivät ole olleet tuomassa yhtään maahanmuuttajaa maahamme! Ei pidä valehdella aina tästä asiasta!!!!
Petturi Soini porukoineen hääräsi hallituksessa ei perussuomalaiset!!
Sata varmasti olivat silloin persuja. Jos hallitus olisi silloin kaatunut olisivat persut vaipuneet unholaan. Soini ei halunnut menettää kumppaniensa kanssa hyviä ministerien paikkojaan ja siksi estivät eduskunnan kaatumisen perustamalla Siniset. Persut saivat tilaisuuden korjata tilanteensa hallituskauden jatkuttua. Soinin kikkailun vuoksi ovat edelleen kuvioissa.
Oikea luku oli 35000kpl ja Soini perusti Persut ja oli hyväksymässä pakolaistulvan Suomeen.
Ai 9? Oletko nyt ihan varma?
Persut eivät tuoneet yhtään. Sinä vihaat nykypersuja koska he ovat nykyhetken ainoa haittamaahanmuuttokriittinen puolue.
Nämä maailman vaarallisimman järjestön naiset joita tämä haavisto toi Suomeen, heidän nykyhetken tilanteesta ei tiedä kukaan - että ovatko eheytyneet tuosta jihadismista. Yksi jo ehtikin ilmoittaa että ei luovu äärijärjestöstään.
Ole sinä vaan onnellinen kun soinilaiset suvakit salli yhdessä kepuleiden ja kokkareiden kanssa tuon vyöryn.
Sinä olit varmasti onnesi kukkuloilla kun se vyöry tapahtui. Eikö niin?
Sinäkin vastustat nykypersuja koska ovat ainoa haittamaahanmuuttokriittinen puolue.
Purran tärkein teema on haittamaahanmuutto.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17859827M
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kyse on kai siitä, että vaihtoehdot joita on ollut esillä on sen verran huonoja.
Olli Rehn muistetaan hyvin että hän halusi ottaa Turkin EU jäseneksi hinnalla millä hyvänsä.
Aaltola on lähinnä natoseksuaali.
Kummallista jauhaa Turkin Eu-jäsenyydestä, joka ei ole toteutunut. Rehn oli laajentumiskomissaari, joka teki työtään.
Mutta onko nämä tollot jotka jauhaa tuosta parikymmentä vuotta vanhasta jutusta tajunneet yhtä asiaa: SUOMI ON NYT SAMASSA SOTILASLIITOSSA TURKIN KANSSA ja vaadittiin Turkiltakin suostumus, että Suomi Natoon pääsi.
Voi sitä muistella.
Silloinen hanke kertoo omatusta poliittisesta järjestä ja -viisaudesta, sekä arviointi kyvystä.
Joko se YLE julistaa Pekan presidentiksi, ilman vaaleja? Siltä se alkaa näyttämään.
Varmasti samoille lähettelee kyselypyyntöjä.....
Pienehkä Gallupi kysely vain sitä ennen ja voidaan julistaa koko Valtakunnan olevan tahtotilassa.
Ei siihen vaaleja tarvita pelkkä gallub riittää.
Totta, miksi mitäään vaaleja edes järjestää, kun on gallupitkin keksitty.
Säästyy rahaakin.
Lisäksi, gallupin voimin sitä mentiin Natoonkin.
Natoon mentiin eduskunnan täysin ylivoimaisella enemmistöllä. Mikä valtaisa ylivoima vielä vahvistettiin viime vaaleissa, jossa oli tarjolla lukuisia Natoa vastustavia puolueita ja ehdokkaita. Jotka eivät saaneet minkäänlaista kannatusta, eivätkä yhtään ehdokastaan lävitse, sen lisäksi että eduskunnassa jo olleista Naton vastustajistakin suurin osa putosi.
Joten on äänestetty ja kansa on puhunut, turha uikuttaa typeriä valheita.
Kansan syvät rivit kunnioittavat CV:ssä peräti PROFESSORIKSI väärentäytynyttä
Naapurin 70 vuotias nainen kehui,että on niin rauhallinen ja lutuisessa parisuhteessa,uskollinen, ihmeellinen rakkaustarina toiselta puolen maapalloa nuorukainen tänne saatu. Kun sanoin siihen jotain vastaan,niin vakuutti,että on vain yhden kanssa tämä. Kariutuuko "unelma liitto" vaalien jälkeen.
Voi hyvä tavaton! Tällaisilla kriteereilläkö sitä presidenttiä valitaan????!!
Kyllä kansa on typerää!!
Huonot on vaihtoehdot Presidentillä ei ole pajoakaan valtaa mutta imagosyistä se ei voi olla homo olisihan se absurdia lnnanjuhlissakin joten Rehn voisi olla kaikestahuolimatta valinta jos mustaa hevosta ei tule se käsinukke Aaltola ei ole vaihtoehto eikä tietenkään Jutta eikä Väyrynen
Homous ei haittaa kun teikäläistä.
Samaa mieltä! Toistaiseksi ei ole esitetty yhtä ainutta oikeasti varteen otettavaa ehdokasta presidentiksi!!
Toivottavasti sellainen alkaa pian löytyä tai meille käy huonosti!!
Nykyisessä maailman tilanteessa on erittäin tärkeää saada viisas presidentti!
Valitettavasti se homous haittaa muita kuin sinua!!
Presidenttinä ja puolisona ei voi olla homopari!
Maailmassa on vieläkin maita, jotka eivät hyväksy samaa sukupuolta olevien liittoja. Niihinkin maihin saattaa myös joutua edustusmatkalle, jotta lieneekö hyvää "mainosta" Suomelle.
Pekka on jo käynyt ulkoministerinä aika monessa sellaisessa maassa, eikä ole ollut mitään ongelmia missään suhteessa, ei myöskään Suomen maineelle.
Homous haittaa vain teitä raivoisia homovihaajia, mutta te olette pieni vähemmistö Suomen kansasta, eikä pieni vähemmistö päätä presidentistä.
Haavisto on tottunut pääsemään helpolla tässä maailmassa, nyt on menossa pressaksi ilman vaalipaneeleita ja Suomen kiertämistä. Sitten maalataan pressan linna sateenkaariraidoin. Vaalien jälkeen parisuhde-ero ja toiset miehet esiin. Ennen vaaleja Antonio ressukka on pakotettu edustamaan.
Liberaalit, demokratit, homot kannattavat ja WEF.
Voi sua pientä. Mites jos Tynkystä tulee ministeri. Laitetaanko sateenkaari huivi kaulaan. Myös Alanille virkamatkoille.
Ja naiset. Minä myös. Olen hetero mies. Ja arvostan poliittista kokemusta.
Hienoa kun linnan itsenäisyyspäivän juhlissa vieraita vastaanottaa presidentti ja rouva Antonio.
Ihan ok. Mutta presidentin puolisoa sanotaan puolisoksi.
Jotenkin vihlaisee ja riipaisee ajatella, että saatetaan päättä siihen jolloin Itsenäisyyspäivänä Linnan juhlissa seisoo Presidentti ja Hänen puolisonsa vierekkäin sanomassa tulijoille käsipäivää.
Miltä se kuva näyttääkään?
Ihan hyvältä. Aikuiset ihmiset saavat muodostaa parisuhteita keskenään siten kuin haluavat, eikä se liity presidentin työn hoitamiseen.
Se pilaa terveen mielen, se asiosio kakka reiän kanssa, se ei ole kaunis mielleyhtymä mielipide vaikuttamiseen.
suvaitsevaisuus laskee jalouden tasoa ja turmelee koko yhteiskuntaa.
Ihan hyvältä näyttää.
Näin on.
Presidentti edustaa kansaa se on mielipidevaikuttaja, ja pittää edusta tervettä ja korkeaa moraalia. Eikä levittää tautia.
Sähkönsiirtomaksuilla köyhtyneet äänestävät valeprofessori Pekkaa.
Vapautuivat sijoittamisongelmista.
Jospa nyt jättäisit vanhat jutut. Ja sen että 1 ihminen päättää asioista. Et sitten vieläkään muista että vain vasemmistoliitto äänesti vastaan.
Sähkön siirtomaksut eivät liity mitenkään Haavistoon tai Caruna-kauppoihin.
Suomessa on noin 80 sähköverkkoja omistavaa yhtiötä. Suomalaiset firmat pitävät kärkisijoja sähkön siirtohinnoissa.
No mitä kyselet. Suurin osa kannattaa.
MINÄ kannatan Haavisto presidentiksi, koska Haavisto ärsyttää venäjämielisiä ja konservatiivitolloja.
Sama täällä. Aina jos ryzzänkätyrit itkee ja raivoaa ollaan tehty jotain oikein.
Sinun mielestäsi kaikki jotka vastustavat korruptiota, Suomen myymistä AutokratiaUsan puskurivaltioksi, pörssirikollisten sota-sote-ym ryöstöjen rahoittamista, Suomen kansan kustannuksella, ovat "venäjämielisiä ja konservatiivitolloja" - olet erehtynyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804954/suuruudenhullujen-porssipsykopaattien-sotilasjuntta-riisuttava-vallasta-suomessa#comment-120059644
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823065/korruptiopoliitikot--ja-virkamiehet-ostelleet-okylukaaleja-itselleen-verovaroillamme
Ukko hommasi jopa ulkoministeriön virkamiesten ohi ISIS-hirviöakkajengin Suomeen elätettäväksi ja kansa kiittää?
Eiväthän UM:n virkamiehet päätä asioista. Heillä ei ole päätäntävaltaa.
Ei päätä, mutta toimivat lain mukaan koska heillä on virkavastuu rasitteena. Haavisto taas lentelee avustajapoikiensa kanssa ilman biologisia rasitteita!
Haavisto on esillä gallupeissa vain, että joku muu saadaan junailuksi presidentiksi. Koska Kokoomuksen ehdokkailla ei ole suosiota, puolue on nostanut Aaltolan lööppeihin. Tulemme vielä näkemään, että toisella kierroksella ovat Haavisto ja joku muu, joista joku muu tulee valituksi. Maan tavan mukaista kulissikähmintää.
Jos se joku muu on Mestari, Pekan valintaa ei estä edes kiljuva jalopeura.
Vapaat vaalit ovat siitä mukava juttu, että niitä ei voi ratkaista kulissikähminnällä. 👍
Minkähän alan mestari tämä on? Suutarimestari? Kraatarimestari?
Huomaa iso M.
Niin, mutta ei hän ole oikeasti mikään mestari.
No ei, mutta fanien antama lempinimi on mikä on.
Fägärit on pedarien joukossakin aika rajusti yliedustettuina, johtuukohan siitä et jos on yhellä tavalla seksuaalisesti vinksahtanu on sitä myös monella muullakin tavalla sekasin?
Haavisto presidentiksi ja Turkki EU:n jäseneksi, siinä on hyvä tavoite.
Turkissa pitää valta vaihtua.
Eurooppa on ohittanut Sodoman Ja Gomorran, nyt on menossa indoktrinaatio, kansan tyhmentäminen. Mitä laitetaan lisää tuulettimeen?
Tarkoitatko että kun lahkouskovaisuuden ja 6000 vuotta sitten luodun litteän Maan kannatus vähenee, se kertoo kansan tyhmenemisestä?
Maailmalla ollaan konservatiivisia näissä virallisissa kuvioissa. Kannattaa olla varovaisia keitä finskilästä lähetetään kättelemään isoja jehuja eri konferensseihin. Sirkuspelle maine lämähtää otsaan. Uskottavuus koetuksella. Näin ne asiat ovat tuolla muualla vaikka kotosalla ovat ihan ok ja hyväksyttyjä siis homous.
Pekka on jo kätellyt maailmalla aika monen maan johtajia ja päättäjiä. Aika monessa sellaisessakin maassa jossa homoutta ei yhtään hyväksytä, eikä ole ollut mitään ongelmia. Uskottavuus tuollaisissa valheissanne on olematon.
Turkin hallinto on erittäin vanhoillinen ja homovastainen, eikä Pekalla ollut mitään ongelmia sen kanssa toimimisessa.
Tässä onkin varmaan taustalla jotain sellaista, että kun lahkouskovaisilla on vaikeuksia kammitsoida omaa seksuaalisuuttaan ja jöpötystä ilmenee jopa lastentarhaa ohitettaessa, he eivät ymmärrä että normaalilla terveellä aikuisella himojen hillitseminen on ihan arkipäivää.
Voisin minä vaikka kannattaakin. Haavistolla saattaisi pressana olla tiettyjä edustustehtäviin liittyviä ongelmia, mutta kyllä se muuten homman pystyisi hoitamaan, on sen verran kokemusta ja meriittejä.
Samanlainen latvalaho ku tawjakin, lentelee afrikassa ja alholilla valkkaamassa sopivan pituisia.
Haavisto on matkustanut aika vähän.
Haavisto ei ole edes käynyt Al Holin leirillä.
PEKKA HAAVISTON MUISTI ON LYHYT KUIN KANALLA JA SUPPEA, KUIN SIJALLA.
PUHUU VAIN TERRORISMIA JA SOTAA. SIKA TÖNKII PASKASSA.
Aika noloa on huutaa noin. Palstan sääntöjen vastaista.
Homofoobikot siinä vain esittelevät sitä tyypillistä sivistystasoaan.
Haavisto lennätti isis porukkaa salaa eduskunnalta yksityiskoneella suomeen, kenenkään ei pitäisi tuota kannattaa
Haaviston kannattajat kannattaa isistä.
Ei ollut eduskunnalta salaa, oli poliittinen päätös asiasta.
Asia piti tehdä salaa suomalaisten hörhöjen ja seiska-lehden vuoksi.
Haavisto on tehnyt Politiikon urallaan niin paljon vahinkoa Suomen Kansalle, ettei häntä tule valita Suomen Presitentiksi. Esim Caruna kaupat aiheuttaa edelleen miljoonien verotappiot Suomelle, syystä, että Caruna keinottelee rahat pois Suomesta maksamatta niistä veroa..sekä hirmu siirtohinnat Suomalaisilla sähkönkuluttajille. Siihen päälle hänen muut tunaroinnit.
Et ole perehtynyt sähkön siirtohintoihin riittävästi. Carunan hinnat eivät ole läheskään kalleimmat verrattuna suomalaisten firmojen hintoihin.
Sitäpaitsi, ministeri ei voi myydä valtion omaisuutta, siihen tarvitaan vähintään hallituksen päätös.
Joo, mutta Caruna aloitti tämän siirtohinta ryöstämisen!! Katainen junttasi osaltaan kaupan läpi, ja loikkasi Brysseliin kahvinkeittäjäksi.
Aika hupaisaa kun kukaan ei ole vielä edes asettunut ehdolle ja näytetään tilastoja😹
No ei se ole "hupaisaa", se on läpimätää korruptiota ja pörssirikollisuutta, jota ek-medioissa mainostetaan. Suomessa ei ole tiedonvälitystä.
YksisiImäiset maailmanparantajat. Kun heidän idolinsa perseilee, sitä ei edes nähdä. Nähdään vaain "suuri johtaja", aivan kuten Pohjois-Koreassa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605
Sananvapauksia estetään, että näyttäisi siltä, että Suomen kansa ei olisi eri mieltä, saati vastustaisi vallassa hääriviä pörssirikollisia.
https://yle.fi/a/3-11892227
Virkamiehet mukana korruptiossa ja valtion korkeiden virkojen, törkeissä väärinkäyttämisissä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17146739/missa-elokapinan-veroparatiisi-havittajahankkeen-vastustus--sita-ei-ole-
Äänestin kerran Haavistoa. Sitten en enää. En halua, että pressaksi tulee henkilö, jonka puoliso ajanut kännissä autoa ja saanut rangaistuksen naisen pahoinpitelystä! Ei kovin "vihreätä" toimintaa!.
Täällä ei ole kovin hyvä valikoima muutenkaan pres.ehdokkaita.
Kukapa tietää, vaikka vanha kunnon Pave, Väykkä, Väyrynen vielä ponnahtaa
kuin vieteriukko, ja yllättäen onkin presidentti.
Suomessa valtion korkeisiin virkoihin, päästetään henkilöitä, jotka ovat osallisia IHMISKAUPPAAN, mm. massaraiskaaja Nygårdin raiskaamosaarella käyneitä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699088/keita-ekn--quotbusiness-finlandinquot-jasenia-peter-nygardin-lahipiireissa-vieraillut-karibialla#comment-120824650
Suomea johtaa korruptoitunut pörssirikollisten "eliitti", joka jakaa virkoja toisilleen ja keskenään, hyötyy Suomen myymisestä AutokratiaUsalle ja palkitaan siitä.
Kaikkia jotka eivät tuota läpimädässä korruptiossa, varojamme itselleen kahmivaa pörssirikollisporukkaa hyväksy, ne solvaavat ties miksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17857559/kaviko-korruptioniinisto-massaraiskaaja-nygardin-saarella-#comment-120863415
Ihmisiä Suomessa pelottaa jo sanoa mielipiteensä, vaatia oikeuksiaan ja tiedonvälitystä ei ole, joten tilanne on todella diktatuurimainen.
On järkyttävää, että Suomessa valtion korkeisiin virkoihin, pääsee IHMISKAUPPAAN osallisia, massaraiskauksiin osallisia henkilöitä.
Missä päin Pietaria sinun Suomesi sijaitsee?
Sitä minäkin ihmettelen!
Niinpä, missähän Suomessa olisi hyvä pressaehdokas..Haavisto ei ainakaan.
Pietari trollit kerää Pietarin paskat ja heittää suomalaisten niskaan.
Yhtälö on hanurista vedetty.
Useampi kuin Halla-Ahoa tai Huhtasaarta.
Sekös persuja harmittaa.
Ehkä Pekka olisikin hyvä pressaksi. Suomessahan pressalla ei ole paljon valtaa, allekirjoittelee vaan muiden esityksiä. Ei olisi ainakaan niin paljon sähläämässä.
Presidentti on maan esikuva haluaako Suomalaiset olla Homomaa tuskin missään on Homoa maan johtajana
Lisää mediaan törkyä kollektiiviseen tajuntaan. - ammattilaisilla työtä siivota aivopieruja, se kun tekee kansassa tuhoa,
Uudessa maailmanjärjestyksessä saatanan salainen homo-ase.
Valehteli ja salasi tietoja tästä venäläisten tilien jäädytyksestäkin. Se tapahtui jo viime kuussa, mutta Pekka kieroili eikä kertonut siitä heti tiedotusvälineille saati tavallisille suomalaisille yhtään mitään.
Miksi Pekka Haavisto päätti salailla sen sijaan että olisi toiminut niinkuin avoimessa yhteiskunnassa toimitaan?
Sellaiset ihmiset jotka eivät näe mitä on tapahtumassa.
Tiesittehän varkauden olevan hyväksyttävissä aiemmin homoilta.
Presidentti Jussi Halla-aho.
Presidentti johtaa ulkopolitiikkaa ja selkeästi kokemuspohjaltaan sopivin ehdokkaita on Suomen pankin johtaja Ollli Rehn ,jolla on pitkä ulkopoliittinen kokemus Eu saralta.