Lopetin kasvisten ja viljatuotteide syönnin

Anonyymi-ap

Vatsavaivat helpottuivat päivissä. CHronintautioiteet lähes hävinneet. Enrgisempi olo. Tein juuri päinvastoin mitä ravitsemusterapeutti suositteli. Hedelmiä syön. noin 2 kpl päivässä. ja lihan kanssa desin verran kuitipitoista valmistetta. mitä milloinkin.

Ihminen ei ole hevonen, ei jyrsijä.

5

1600

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä, oireet usein tuntuvat helpottuvan, kun kasvikset poistetaan, mutta se ei ole pidemmän päälle hyvä ratkaisu. Eläinperäset ruoka-aineet kuormittavat kehoa ja lisäävät ajan saatossa kehon tulehdusta. Ihminen kun on fysiologisilta ominaisuuksiltaan kasvissyöjä ja tarvitsee vitamiineja, mineraaleja ja kuituja, joita vain kasvikset sisältävät. Jos haluat saada kehosi oikeasti toimimaan niin, kuin sen luonnollisesti kuuluu toimia, eli ilman ongelmia, eläinperäisen ravinnon syöminen tulee vähentää minimiin (ja mieluummin lopettaa kokonaan). 🙏🏻 Tuolta lisää https://www.nooraleinonen.fi/tasta-syysta-kasviperainen-ruokavalio-sopii-myos-sinulle/

    • Kannattaa miettiä niitten hedelmien syömistä, siis vain rajoitetusti, jos ei halua ku-oll-a s-yö-pä-än.

      • Anonyymi

        Eihän teidän russien tarvitse miettiä kun ei teillä ole enää hedelmiä, eikä varaa ostaa jos joskus olisi :D


      • Anonyymi kirjoitti:

        Eihän teidän russien tarvitse miettiä kun ei teillä ole enää hedelmiä, eikä varaa ostaa jos joskus olisi :D

        Enpä tiedä russialaisista oikeastaan paljoakaan mitään, niin en osaa sanoa. Kuulemma miljonäärit siellä ovat siirtäneet varansa ulkomaille, ilmeisesti muuttavat pois.

        Mutta mites nämä suomalaiset ilmasto-viherpiipertäjät, lentävät lentokoneilla ja syövät ulkomailla kasvatettuja hedelmiä jotka lennätetään suihkukoneilla suomeen, minkälaisen mielisairaan ideologian mukaan tuollainen voi olla hyväksyttävää?


    • Anonyymi

      Viljaton dieetti lievitti vatsan turvotusta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3342
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3147
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2546
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2528
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1943
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1840
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1455
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe