Nyt Iltalehtikin muistuttaa että raittiit miehet eivät naisille kelpaa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3f402522-18ac-4e54-bdfe-322e1e262d51
t. viinamies
Ilman viinaa jää ilman naisseuraa
10
177
Vastaukset
- Anonyymi
Nuori nainen haluaa itselleen nuoren menevän miehen. Jos mies vielä keski-ikäisenäkin juo, se ei ole menevyyttä vaan alkoholismia.
- Anonyymi
Menkööt vaikka maksa paskaksi, mutta viinan voimalla nainen.
- Anonyymi
Odotas kun se oikeasti menee paskaksi. Silloin ei juurikaan naurata.
- Anonyymi
Viinamies voisi tulla palstamiittiin mukaan, niin pääsisit porukoihin 🙂 Tiedä vaikka löytäisit sen kauan kaipaamasi kumppanin 👍
Itse en juo läheskään omaa osuuttani sinänsä kovan kuuloiselta Suomen alkoholinkulutuksesta per asukas, mutta jos nainen pyytäisi lasilliselle, niin menisin ja saattaisin tarjotakin.
Tästä pääsemmekin itse asiaan, eli mielestäni jutun naisella oli tiettyjä perusteitakin epäluuloisuudelleen, mutta suhteen torppaaminen alkuunsa oli ylireagointia.
On nimittäin totta, että suuri osa kokonaan alkoholista pidättyvistä eli absolutisteista on juomisen jättäneitä alkoholisteja tai sitten uskovaisia fundamentalisteja, joissa kummassakin ryhmässä on yksilöitä, joilla lanka palaa jo, useimpien muidenkin ollessa ruutitynnyreitä.
Varovainen välttelee, ja kun aina on naisille valinnanvaraa, niin "aito" absolutistimies on vaikeuksissa sinkkumarkkinoilla. Ehkä jonkun alkoholistin entinen, joka on vannonut, ettei koskaan enää samaa helvettiä?- Anonyymi
"...mutta suhteen torppaaminen alkuunsa oli ylireagointia"
👍 Vaikka saunaoluita otankin ja ehkä kerran vuodessa humalan, niin torppaisin kyseisen naisen välittömästi kun tulisi ilmi alkoholin tärkeys hänelle. Anonyymi kirjoitti:
"...mutta suhteen torppaaminen alkuunsa oli ylireagointia"
👍 Vaikka saunaoluita otankin ja ehkä kerran vuodessa humalan, niin torppaisin kyseisen naisen välittömästi kun tulisi ilmi alkoholin tärkeys hänelle.No jaa, vakka kantensa valitsee, mutta musta kylki kummallakin, vai miten se meni? 😁
- Anonyymi
En juo viinaa, en käy baareissa. Voin minä kotona juoda olutta joskus. Miksi naiset haluaa miehiä jotka käy baareissa aikuisena 40 vuotiaanakin vielä. Eikö kelpaa kotona viihtyvä mies.
"17-vuotiaana sitä livahtaa salaa kotoa rientoihin, ja 37-vuotiaana sitä livahtaa salaa riennoista kotiin."
- Anonyymi
Jos on rahaa ja nimeä ,niin vaikka et joisi kuin vettä niin "paskakärpäset" pyrkii kyllä
iholle jatkuvaan. Siihen ei viinaa tarvita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1677457
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264228- 503838
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1513235- 512986
- 492599
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262376Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732059Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552015- 291916