Äärifasisti-EK-Ylellä Berlusconin suruaika ja ylistäminen meneillään

Anonyymi-ap

PetosKokPersujen kautta aikain, yksi tärkeimmistä vaalilupauksista, on EK-Yleisradion järjettömän liioitellun ja pörssirikollisuuteen menevän, jättibudjetin lakkauttaminen. Nyt on tullut aika lunastaa tuo lupaus.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

EK-Ylen PetosKok-johdolla, näyttää olevan äärifasismin boostaus käynnissä, kun Italian äärifasisti-Berlusconia ylistetään "suureksi vaikuttajaksi" ja ties miksi, paatoksella ja vääristelyllä, täysin unohtaen, minkälaiset summat Suomen kansa, laitettiin kustantamaan Italian EU-tukipaketissa, kyseisille äärifasisteille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17577883/eu-tukipaketit-mm--italialle-aarioikeisto-opposition-valevastustamalla-hyvaksyttyja

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17874884/aarifasisti-ek-yleisradiossa-anarkokapitalisti-ehnroth-mainostaa-ihmiskauppaa

EU:n on aika puuttua, Suomessa ns. virallisen tiedonvälityksen nimissä, tehtävästä äärifasistisen pörssirikollisuus-kapitalistisen anarkian levittämisestä, Suomen kansalaisten jo henkien kustannuksella.

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

Joka päivä ei kansalaisten pidä joutua lukemaan, selkeää disinoformaatiota ja aivopesua eli manipulaatiota, jossa pörssirikollis-äärifasisteja ylistetään ja palvotaan sokeasti, tuputetaan kansalaisille, kuin jotain jumalia toisesta ulottuvuudesta. Nyt riittää - EK-Ylen johto on aika EROTTAA.

8

983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jatkuvaa kansan aivopesemistä, äärifasistien pörssirikollis-ideologioitten normalisointia, ei voi kukaan enää hyväksyä. EK-Ylen PetosKok-johto on aika EROTTAA.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17766105/ek-yleisradio-valeuutisoi-180en-takuuelaketta-900eksi-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804985/ek-ylen-suuri-vaalitentti-farssi-kuin-natsisaksan-kuvastosta

      Haavoittuvimpien jo henkien kustannuksella, Sveitsin alppien ökymajoissa laskettelevan EK-Ylen rahoitus, olisi pitänyt poistaa jo aikoja sitten.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17850897/ruotsissa-ei-pelata-puuttua-medioitten-sisaltoihin-kun-ne-uhkaavat-koyhimpia

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍑 ­­N­­y­­m­­­f­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17889619T

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17711489/veroparatiisi-media-kulttuuri-taide-ym-okytukia-quotsolidaarisuudenquot-verukkeella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

      Ilmeisesti suuresti yliliioitellun jättibudjetin, pörssirikollisuuteen käyttämisen jatkon toivossa, mielistelevät nyt pörssirikollisten äärifundamentalistien Amissihallitusta - katsotaan onko niillä selkärankaa, poistaa kyseisen aivopesu-pörssirikollisfirman laiton, perustuslain vastainen veroparatiisibudjetti, jota ei alun alkaenkaan, olisi koskaan pitänyt hyväksyä.

    • Anonyymi

      Sitä pörssirikkaiden perintö -ja verosuunnittelijateinien ohjelmistoa, ei pidä enää rahoittaa verovaroilla, eikä kansan rahoilla, vaan käytännössä jo aikoja sitten yksityistetty, pörssirikollisten yksityisten äärifasististen ideologioitten ajamiseen, manipulointiin ja AutokratiaUsan disinformaatioon keskittyneen ek-median, rahoituksen on poistuttava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17866767/valhetta-hakemattomista-kansanelakkeista-toistellaan-jalleen-ek-medioissa

      Tasa-arvoa ökyrikkaille pörssiperillisille, mainostava ÄärioikeistoEK-Yle ei ole mikään riippumaton media, vaan ökyrikkaiden marginaalien vaarallisten, äärioikeisto-ideologioitten sumeilematon levittäjä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

    • Anonyymi

      Turha siitä ketään muuta on syyttää kuin meitä hölmöjä suomalaisia itseämme kun vapaaehtoisesti työnsimme rahamme ulkomaille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      139
      5174
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3426
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      114
      2700
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2388
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      261
      1807
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1739
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1587
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1556
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1520
    10. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      20
      1386
    Aihe