Napanuora jota ei ole saatu katkaistua

Anonyymi-ap

En sanoisi niinkään että suku on pahin. Mutta olen aina ihmetellyt miksi kukaan suvusta ei ole koskaan ollut yhteydessä. Ja miksi vahempani eivät ole koskaan olleet sukuunsa yhteydessä.

Isäni kuoleman jälkeen olen saanut tietooni järkyttäviä asioita siitäm, kuinka äitini on kieltänyt isääni olemassa missään yhteydessä sukuunsa. Äitini vanhemmat ja muu suku ovat kuolleet ennen kuin olen itse syntynyt. Tästä syystä olen nyt vasta isäni kuoltua nähnyt serkkujani, jotka ovat ottaneet osaa isäni muistotilaisuudessa.

Olen myös saanut tietoa siitä, kuinka äitini on valehdellut meille lapsille, ja pelannut meillä eräänlaista shakkia saaden minut vihaamaan isääni (joka valitettavasti oli äitini pikkusormen ympärillä). Meille lapsille on kerrottu erilaisia valheellisia totuuksia, joilla meidät on saatu erotettua toisistamme. Kaiken tämän kuultuani ja ymmärrettyäni olen täysin menettänyt uskoni nykyiseen todellisuuteen, ja toisaalta olen myös pystynyt ymmärtään miksi tietyt asiat ovat niin kuin ne ovat. Ja minulla on kestänyt pitkällle yli kolmekymppiseksi näiden asioiden lopullisen tilan ymmärtäminen.

Onko täällä ketään muuta, joilla on ollut äärimmäisen narsistinen ja manipuloiva äiti/isä? Haluaisin saada jonkunlaista näkemystä myös teiltä jotta voisin ymmärtää tilanteen kokonaisuutta.

0

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Marja sulkee liikkeen

        Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
        Oulainen
        28
        5390
      2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

        kaivatullesi tähän alas 💕💕
        Ikävä
        161
        1825
      3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

        Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
        Ikävä
        156
        1493
      4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

        Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
        Ikävä
        14
        1314
      5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

        Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
        Hyrynsalmi
        23
        1174
      6. Oletko loukannut

        Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
        Ikävä
        93
        1114
      7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

        Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
        Ikävä
        71
        1068
      8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

        Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
        Ikävä
        210
        1023
      9. Yh:n pihalla aina eri auto

        Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
        Suomussalmi
        36
        913
      10. Milloin se sitten

        On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
        Ikävä
        38
        885
      Aihe