En sanoisi niinkään että suku on pahin. Mutta olen aina ihmetellyt miksi kukaan suvusta ei ole koskaan ollut yhteydessä. Ja miksi vahempani eivät ole koskaan olleet sukuunsa yhteydessä.
Isäni kuoleman jälkeen olen saanut tietooni järkyttäviä asioita siitäm, kuinka äitini on kieltänyt isääni olemassa missään yhteydessä sukuunsa. Äitini vanhemmat ja muu suku ovat kuolleet ennen kuin olen itse syntynyt. Tästä syystä olen nyt vasta isäni kuoltua nähnyt serkkujani, jotka ovat ottaneet osaa isäni muistotilaisuudessa.
Olen myös saanut tietoa siitä, kuinka äitini on valehdellut meille lapsille, ja pelannut meillä eräänlaista shakkia saaden minut vihaamaan isääni (joka valitettavasti oli äitini pikkusormen ympärillä). Meille lapsille on kerrottu erilaisia valheellisia totuuksia, joilla meidät on saatu erotettua toisistamme. Kaiken tämän kuultuani ja ymmärrettyäni olen täysin menettänyt uskoni nykyiseen todellisuuteen, ja toisaalta olen myös pystynyt ymmärtään miksi tietyt asiat ovat niin kuin ne ovat. Ja minulla on kestänyt pitkällle yli kolmekymppiseksi näiden asioiden lopullisen tilan ymmärtäminen.
Onko täällä ketään muuta, joilla on ollut äärimmäisen narsistinen ja manipuloiva äiti/isä? Haluaisin saada jonkunlaista näkemystä myös teiltä jotta voisin ymmärtää tilanteen kokonaisuutta.
Napanuora jota ei ole saatu katkaistua
Anonyymi-ap
0
265
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864670Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1123870Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1903700Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.702113Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1541131- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924