Nenän sisäpuolella patti nenäkorun ympärillä

Anonyymi-ap

Otin nenäkorun vähä yli kuukaus sitte ja vaihdoin renkaan siihen kun olin pitänyt aloituskorua kuukauden, koska nenäkoru ei ollu kipeä eikä siitä tullut mitään nestettä. Nyt kun oon pitänyt rengasta ehkä kaksi viikkoa niin nenän sisäpuolelle on tullu nuppineulan pään kokoinen patti renkaan ympärille. Patti ei ole valkoinen. Oon koittanu puristaa sitä mutta sisällä ei luultavasti ole nestettä. Patista tulee yhdestä kohtaa verta kuin siinä olisi haava tai reikä. Putsaan nenäkorua aina välillä suolavesi liuoksella ja öljyllä mitä ostin lävistysliikkestä.
Patti ei ole kipeä, mutta jos liikutan joskus nenääni niin tuntuu vähän kipua mutta ei paljon.

Nenän ulkopuolelle renkaaseen tuli todella pieni valkoinen patti/finni aluksi mistä tuli valkoista nestettä mutta lähti ja kuivui pois

-Miten saan patin pois?
-Kannattaako nenäkoru ottaa pois?
-Mitä pitäisi tehdä

2

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä ainakaan käytä öljyä se ärsytää sitä lävistystä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8455
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8033
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6180
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5403
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5238
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4285
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4090
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4033
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3829
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      61
      3708
    Aihe