Mikäs meininki siellä?

Juhannus juhlat alkanut vai ja kännissä kuin käet. No Ite vielä selvinpäin mutta korkkaan just ekan oluen.
10281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Aamutoimet hoidettu eli ruokittu naapurin kolli ja lemmikkivarikset. Sekä tietty omat karvakirsut. Käyty kaupassa ennen härdelliä. Vähän sitä ja tätä, nyt tauko ennen todellisia mökkipuuhia. Ja tietysti olut avattuna 😁

Äänestä

Seison puutarhassa munasillani vesisateessa shampoota olen päähäni lorottanut ja nautin luonnon tarjoamasta ilmaisesta suihkusta!

Äänestä

Täällä hyvä menininki. Musaa kunnellaan ja kaljaa juodaan.

Äänestä
  • Katsoinkin juuri areenadta votkaturistit. Sopii juhannukseen.

    Äänestä

Aloitin viideltä rantakahvilassa, livemusiikkia ja ruokaa ja pieniä suolapaloja. Siellä istuin aikani. Sitten uimarannan kautta toisiin laulajaisiin ja nyt kotona. Oikein mukava juhannus.

Äänestä

Töitä teen koko vitun juhannuksen. Jee.

Äänestä

Ei mitään ihmeellistä. Yritän keksiä jotain mielenkiintoista :) Loman alkaminen saa toivomaan sen loppumista

Äänestä

Saunan ja paljun lämmitystä, pitkään uimista, saunomista, paljua, kokkaamista lasten kanssa pariin otteeseen, Hesarin lukeminen, vähän puutarhatöitä ja monia viestejä (ei tänne) Paljon kahvia ja lasi Sangriaa ruoan kanssa ja toinen saunan jälkeen. Kymmenen jälkeen lapset sänkyyn ja omaan rauhaan. Lintujen yökonsertti on käynnissä, nukun ulkorakennuksessa. Päivällä kukkui käki ja joutsen huusi lentäessään. Nyt varmaan uni korjaa. Hyvää juhannusta kaikille!

Äänestä

Juuri nyt olen melko humalassa. Laiton uudet paksusankaiset rillit päähäni ja vaimo ihastui minuun. Kävimme kuuntelemassa musiikkia, tapahtumassa join kaljaa, puoliso ajoi autoa.

Tässä alkuillan tunnelmia, vahingossa videoin itseäni ilman paitaa, vaikka piti napata selfie, Tässä kuvakaappaus videosta.
https://aijaa.com/tneumo

Viestini autenttisuus innoittaa minua, mutta huomenna todennäköisesti hävettää.
Taitaa olla aika lähteä tauolle.😀

Äänestä

Kotiuduin just. Oli hyvä ilta. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juhannus juhlat alkanut vai ja kännissä kuin käet. No Ite vielä selvinpäin mutta korkkaan just ekan oluen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu