Juhannus taputeltu???

Anonyymi-ap

Juhannus alkaa olemaan ohi eli taputeltu ja arki koittaa ja käännytään syksyyn..
Joka vuosi sama juttu, aletaan odottamaan juhannusta ja sitten se onkin ohi.
Sama muidenkin tapahtumien osalta, kuten vaikka juhannus konfrenssi keuruulla, jota helluntailaiset odottaa.
Alkoi torstaina ja päättyy huomenna eli ohi alkaa oleen.
Kannattaa vaan elää ilman suuria odotus hössötyksiä ja elää vaan arkista elämää....

8

212

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä ehtii panee naisii uhkeita

    • Anonyymi

      No ei ihan. Jälkilöylyt tänään eilisen jälkeen.

      Eilinen oli muuten paras juhannusaatto ikinä.

    • Vielä 24 tuntia sitten odotin Eurojackpotista 120 miljoonan päävoittoa. Veikkaus soittaa voittajalle ja olen tässä odotellut puhelua. Alkaa toivo hiipua.

    • Anonyymi

      Itselleni taas kesä on aina alkanut juhannuksesta, mutta miten sen nyt sitten itse kukakin näkee.

    • Anonyymi

      Helluntalaisilla on kuitenkin Jeesus, jonka toinen tuleminen voi tapahtua milloin tahansa. Niillä on jännää joka päivä.

    • Moni jatkaa juhannuksen juhlintaa kunnes katkaisuhoito koittaa.

      Länsirannikolla on jäljellä vielä muinaistulien yö elokuun lopussa, mutta taidan siirtyä suoraan joulun odottamiseen.

    • Anonyymi

      Ei ole vielä juhannus hössötykset ihan ohitse; huomenna vasta haen vanhempani mökiltä. Eivät taatusti pärjää siellä kahdestaan, ja lähtiessäni sovin hakevani heidät, sunnuntai iltaan mennessä. Ehkä puolenpäivän jälkeen jo pääsen noutomatkalle lähtemään ja illaksi kotiin, silloin luultavasti jokainen on tyytyväinen, sekä juhannus lusittu kunniakkaasti. Mä en enää noista suvun yhteisistä juhlista pahemmin piittaa, omissa oloissa oleminen viehättää enemmän; koska voi hieman enemmän päättää itse mitä tekee ja milloin.

      Kotona kävin aamu kuudelta panemassa kastelulaitteet päälle, kahden tunnin sadetuksen jäljeltä mä suljin veden tulon. Tähän aikaan, nyt juuri syötyämme, en oikein jaksaisi pihallekaan mennä... ilmeisesti se on pieni pakko! Tai saattaa syntyä erimielisyyksiä, tässä huushollissa, pari tuolla seisoo jo ovella ja kumpikin varmaan mielii ulos. Toinen hyppäämään ruutua; omilla säänöttömillä säännöillään ja toinen menee kintut ristissä lannoittamaan sireenipensaita, kuten tavallisesti. Letkutin muuten eilen sen pensaiston; ettei tule hajuhaittoja ainakaan koiran vuoksi!
      Se on moro!
      trollikka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4909
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3850
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3631
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3289
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1971
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      187
      1857
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe