Arhinmäen lääkärivaimon graffittien tarkoitus EK-medioissa

Anonyymi-ap

EK-medioitten piti äkkiä kääntää huomio toisaalle, kun alkoi keskusteleminen siitä tosiasiasta, että norjalaiset superrikkaat pörssirikolliset, ovat paenneet kotimaansa kovenevaa verotusta, veroparatiisi-sote-pörssirikollisuus-IHMISKAUPAN tekemiseen Suomessa, rahanpesuun ja kansamme ryöstämiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

Eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopoliitikon, Arhinmäen lääkärivaimo, liippaa sopivan läheltä, muttei ihan kuitenkaan kerro mitään totuudesta, on juuri sopiva korruption, ison sote-pörssirikollisuuden ja IHMISKAUPAN, eläkeläisväestön taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemisen, kätkemiseen EK-medioissa, huomion siirtämiseen toisaalle.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17904062/norjalaiset-superrikkaat-verovalttelijat-luikkivat-sveitsiin-karkuun-yhteiskunta-luontovastuuta

https://www.aljazeera.com/news/2023/6/12/thailands-pm-frontrunner-pita-faces-election-commission-probe

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890090/thaimaassa-rikostutkitaan-pmn-omistuksia-sote-porssirikollismonopoleissa

Iso hätä tuli korruptiopoliitikko-pörssirikollisille EK-medioineen, veroparatiisi-sote-pörssiosakkeineen, ettei vaan Suomessa ymmärrettäisi, kuinka rikollista korruptiopoliitikkojen toiminta on, huomion kääntäminen korruptiopoliitikon mahdollisesti lääkärivaimon suunnittelemiin graffitteihin, tekaistiin ensihätiin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865999/superin-ja-tehyn-kieltaydyttava-veroparatiisi-sote-ihmiskaupasta

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

15

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

      Erityisesti Sanomien toimituksissa, pidetään raivokkaasti pörssirikollis-superrikkaiden verovälttelijöiden puolia, kuin hengenhädässä, siksi kyseisiä julkaisuja, tulisikin boikotoida, Suomen kansalaisten puolustamiseksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17870717/ek-medioissa-harhaanjohdetaan-mita-on-quotjulkinen-talousquot

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen EK-medioitten tekoäly friikkasi ja ylireagoi, kun kansalaiset jakavat linkkejä maailmalta, joissa kerrotaan veroparatiisi-sote-ym pörssirikollisten verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmasto-ym vastuuseen laittamisista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Arhinmäen lääkärivaimo? Onko hänkin vaihtanut alaa ja siirtynyt eläinlääkäristä ihmislääkäriksi? Tarviiko siihen jotain koulutust, jos pikkusen muuttaa hoidettavien kohdetta?

    • Anonyymi

      Veroparatiisi-sote käsittää kyllä myös eläimet, eläimen asemaa huonompaan asemaan, taloudellisesti oikeusturvattomaksi, ihmiskaupan orjiksi pahoinpideltyjen eläkeläisten lisäksi.

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

      Rajusta hyökkäyksestä eläkeläisköyhiä ja muita köyhyyteen pahoinpideltyjä, Suomen kansalaisia kohtaan EK-medioissa, tuon tiedon norjalaisista veropakolaisista Suomen soten ihmiskaupassa päätelleen, tieto on arka asia korruptio-yksipuoluejärjestelmälle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Korruptiopoliitikko-pörssirikollisten ja EK-Yle:n strategia, on "muistella menneitä" ja länkyttää mistä tahansa muusta, mahdollisimman kaukaisesta ja epäolennaisesta, kunhan ei yhteiskunnan isoista, vakavista, todellisista, ihmishenkiä uhkaavista ongelmista, epäkohdista ja hälyyttävästä tilanteesta Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17907665/epaluottamuslause-ei-riita--laittomuudet-perusoikeuksia-vastaan-tutkittava-

      Siihen kehotettiin Veroparatiisipresidentin KorruptioNiinistöOligarkkiTrumpistin kansliasta ja EK-mediat tekevät työtä käskettyä, ihmishenkien hinnalla Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki

      Ihan niillä sanoilla käskymuodossa: "muistelkaa menneitä".

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      Entäs jos kansamme alkaisi muistelemaan, verokeitaisiin vuodettuja, kansaltamme varastettuja valtavia varallisuuksia ja vaatimaan niiden takaisin perimistä, kansamme taloudelliseen oikeusturvaan ym niille esim. eläkerahastojen varoille, tarkoitettuihin tarkoituksiin, se olisi mahtavaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-120813696

    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ tehdään mitä vain muuta, kuin korjataan köyhyyteen pakotettujen kansalaisten, haavoittuvaa asemaa.

    • Anonyymi

      Epäluottamuslauseilla epäolennaisimilla, ei-niin-akuuteilla asioilla, jotka eivät vaadi korruptiopoliitikoilta konkreettisia tulojensiirtoja, köyhyyteen taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakotetuille eläkeläisköyhille, näyttävät olevan ajantappamiseksi tehtyjä, vahinko vain, että tappavat siinä samalla ihmisiä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17907665/epaluottamuslause-ei-riita--laittomuudet-perusoikeuksia-vastaan-tutkittava-

      Joka toinen päivä yli 65-vuotias Suomen eläkeläisköyhä, tekee itsemurhan taloudellisesti oikeusturvattomaksi, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuna. Tämä ei ole minkään oikeusvaltion normaalitilanne, tämä on kansanmurhaamista Suomessa.

    • Anonyymi

      Pystytkö kirjoittamaan yhtään aloitusta ilman linkkejä sinne sun tänne???

    • Anonyymi

      Etkö ole kuullut ESTEETTÖMYYDESTÄ ?

    • Anonyymi

      Suomen kansaa vedätetään nyt kuin litran mittoja, ei kai kukaan tosissaan luule, että eduskunnan yksipuoluejärjestelmän kansanedustaja, jotenkin vahingossa menisi graffitteja tuhertelemaan minnekään. Kyllä se oli hätäisesti keksitty, tämän uutisen peittelemiseksi:

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890090/thaimaassa-rikostutkitaan-pmn-omistuksia-sote-porssirikollismonopoleissa

      Eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, hyysää Norjasta kovempaa verotusta, ja aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuta, paenneita superrikkaita pörssirikollisia, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPASSA, eläkeläisväestöämme äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla ja siten ennenaikaisesti tappamalla. Sitä ei olisi haluttu julkiseen tietoisuuteen Suomessa, siksi äkkiä ÄärioikeistoVasn KorruptioArhinmäki-keissi ja Neonatsihallituksen muut, keskinäiset väännöt eduskunnassa, ettei vaan tarvitsisi tehdä mitään, konkreettisia tulojensiirtoja hädänalaisille eläkeläisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      219
      5016
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      191
      2705
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1582
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1480
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1292
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      99
      1268
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      132
      1247
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      155
      1185
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1184
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      82
      1163
    Aihe