Nyt tarvisin hiukan jeesiä. Juhannuksen rääppiäiset huomenna. Herkkusieniä jäi ylimääräisenä melko paljon. Nyt en tahdo enää pekonisieniä vaan jotain muuta. Eikä sieni kastiketta.
Mitä tekisit näistä lopuista? Joku herkullinen resepti jota olisi melko helppo valmistaa.
Eli ihan Näitä perus herkkusieniä mitä marketit myyvät.
Kiitos jeesistä jo ennakkoon.
Mihin käytän ylijääneet herkkusienet?
Anonyymi-ap
3
352
Vastaukset
- Anonyymi
Leivän päälle ja grilliin
- Anonyymi
Voit käyttää ne risottoon, tehdä sienikastiketta, laittaa omelettiin tai lihamurekkeeseen, pastaruoan kera, marinoida nelisukkeeksi, Siis aivan kaikkeen voit käyttää, kurkista netistä ohjeet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482298Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1451863Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.571851Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1071446- 261258
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541130- 681065
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761038Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103861Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54857