Aika monta nuorehko paria on eronnut tämän kevään aikana.
Sellaisia, joiden talous on kunnossa.
Mistä siis kiikastaa?
Arvoituksellista viestintää naiset tekevät, ota niistä nyt selvää:)
IS UUTISOI tiistaiaamuna jääkiekkoilija Mikael Granlundin ja Emmi Granlundin hakevan avioeroa. Hieman erouutisen jälkeen Emmi päivitti Instagram-tililleen mystisen päivityksen, jossa hän puhuu tietoisuudesta hengelliseen sävyyn.
Tekstissään Emmi pyytää ihmisiä leikittelemään ajatuksella, että todellisuus olisikin vain illuusiota.
– Mitä jos sen kaiken takana olisikin jotain suurempaa ja tajunnanräjäyttävää, ja me olisimme vain heijastuksia tässä tietoisuuden meressä?
AV
Sellaisia, joiden talous on kunnossa.
Mistä siis kiikastaa?
Arvoituksellista viestintää naiset tekevät, ota niistä nyt selvää:)
IS UUTISOI tiistaiaamuna jääkiekkoilija Mikael Granlundin ja Emmi Granlundin hakevan avioeroa. Hieman erouutisen jälkeen Emmi päivitti Instagram-tililleen mystisen päivityksen, jossa hän puhuu tietoisuudesta hengelliseen sävyyn.
Tekstissään Emmi pyytää ihmisiä leikittelemään ajatuksella, että todellisuus olisikin vain illuusiota.
– Mitä jos sen kaiken takana olisikin jotain suurempaa ja tajunnanräjäyttävää, ja me olisimme vain heijastuksia tässä tietoisuuden meressä?
AV
Vastaukset 64
Vanhimmat
Syy on että nainen on tavannut vähän rikkaamman ja varakkaamman miehen eli raha on rakkaus ja köyhempi mies heivataan
Eli naisille raha on aito rakkaus
Oisko kuitenki syy se perinteinen vieraissa käynti.
https://www.seiska.fi/kotimaa/sinkku-salla-hakeltyi-ukkomies-mikael-granlundilta-saamastaan-huomiosta-naytinkin-kavereilleni-etta-katsokaa-kuka-soittelee/1087849
se on rakkautta (joka huipentuu viimeistään seksiin ja läheisyyteen) tärkeämpi. korostuu iän myötä kun on ns. oma aika.
Toinen syy nainen tavannut korkeastikoulutetun jännämiehen niin tavis mies jää tylsine elämineen on kotia mökkeilyä köyhyyttä ym tylsää korkeastikoulutettu taas tarjoo jännää elämää on rahaa glamouria luksusta koti ja ulkomaan seksi ja huume matkoja ja seksiä kaikissa muodoissa ja viinaa ym
.
SDP:n ÄäriVasemmistolaiset Kommunisti Punikit ja MyrkynVihreät, noi Parisuhteessa elävät on Aina Rahattomia ja Sossunluukulla Käsi Ojossa olevia Elättejä !
- Me työtä tekevät Duunarit Maksellaan noitten Elättien Löhöäminen !
- Kittaavat avustusRahoilla Kaljaa ja vetävät Huumeita - Paskiaiset !
Menkää SDP:n MyrkynVihreät Kommunisti Punikit Töihin !
.
Jääkiekkoilija tai huippu-urheilija on harvoin hyvä puoliso. Urheilun takia on oltava itsekäs ja kun ura loppuu, meno harvoin loppuu. Tähdillä on aina hännystelijöitä ja seksin ehdottelijoita ympärillä. Jos haluaa p*nna ympäriinsä, se on varsin helppoa.
Jääkiekkolijat on oman kokemuksen mukaan hyvin heikosti uskollisia (nimin. pari vuodenurheilijaristelyä kokeneena, mutta jääkiekkoilijoista kaukana pysyneenä). Voittajan pää luodaan vahvalla itseluottamuksella, ja sisäinen Elvis vetoaa tyhmiin tipuihin.
Niin ja jos rahan perässä nai, se harvoin kestää rakkaudellisena lopun elämän. Muttei raha myöskään estä aitoa rakkautta. Itsestäänselvyyksiä.
Olipa hyvin sanoitettu.
Vaikka ei ole kuuluisa ei julkis ja ei rikas. Jos sukset mene solmun aviolitossa rikkaalla tai köyhällä. Nykyisin saa ero ilman että pitää olla syy ja toisen suostumus.Eroa voi hakea yksinkin. Itse en pohdi kenenkään eroja.. Maailma muuttuu koko ajan ja ihmiset eivät jaksa elämää toisen kanssa jos se on solmuja täysi. Itse en koskaan ole ollut avioliitossa, en miehen kanssa asunnut .Oma valintani. On tietysti se ei rahaa omistusasunto ,tai autoon ymm..Kun naisen tuloilla elän. Ei valittamista tämä elämä. Hallitsen rahan käytön ja kuuhun en kurkoita.Pisimät suhteeni 12v. katu henkilön juomiseen. toinen eli vika noin 21-22v. Hän kuoli sydis , parivuotta sitten. Toisten elämää kun kukaan ei tiedä.Mitä sitä miettimään edes?
Miksi sitä pitäisi tuossa tilanteessa laittaa someen päivityksiä, joista joku muu jotain tajuaa? Itse ainakin voisin aivan tarkoituksella päivittää jotain, josta vain muutamat oikeasti tutut tajuaisivat yhtään mitään.
Oisko se että ne joilla talouskunnossa eivät ole pakotettu olemaan yhdessä ihmisen kanssa jota eivät rakasta rahan takia. Niinkuin täällä se tuntu olevan syy miksi ihmiset ylipäätään olevat parisuhteessa.
Pitäisikö kysyä paremminkin mielenterveyden merkitys parisuhteessa. Ainakin kriiseissä hengellisyys nousee esiin, mutta eipä osaa arvata, onko se yksin eron seurausta.
Oisko se niin et raha ei ole rakkaus?
Toki niin saa luulla, että olis vaan ei ole.
Maksatko nosselle seksistä?
veikkaan ja järki sen sanoo nää ns avio ongelma liitot ovat juuri nuoren ihmisen
joka ei tiedä todellisuudesta mitään ,,mitä eikö sitä rahaa saa seinästä ...no voi..
ei kulta saa...pitää tehdä töitä ja töitä ja sit vielä töitä...ok...
Useimmin ero tuottaa tilin . Ansioton arvonnousu petipuuhille , joista mies on se joka maksaa jälkikäteen .
Aivan oikein, tämäkin kyseinen mela/mailamies paneskeli tarjoilijaa biljardipöydällä ja muuallakin jo naimisissa ollessaan. Törkeä, ylimielinen, kuten monet lajitoverinsa. Oliko tämä se kuuluisa ilmaveivimies? Jos oli niin nykyään pelkkä veivimies. 🕶🕶💃🏻💃🏻🇫🇮🇫🇮💪💪🏒🏒👙👙
Sitä me olemme. Virtuaalitodellisuutta.pelkkää tietokonepeliä💩
Ainoastaan hullu, tyhmä tai rakastunut menee enää naimisiin. Ei avioliitolle ole nykyaikana mitään järkiperustetta. Avioliitto on ainoa sopimus jonka rikkomisesta palkitaan. Valtio on muutenkin korvannut jo aviomiehen roolin yhteiskunnassa.
Mies on ulkopuolinen omassa perheessään. Nykynaiset ottavat eron kun mies alkaa tuntua liiaksi perheen jäseneltä. Naiset ovat liian tottuneita yhdenillan juttuihin joten oma aviomies alkaa tuntumaan sukulaiselta ja erohan siitä tulee.
https://www.youtube.com/watch?v=hF09zHRlQAs
Uikuti ui. Puhelit sitten itsellesi. Sitä sait mitä tilasit. Hyvä sinä.💩
Kirjoititko itsellesi?💩
Juu, maailma on illuusio ja minä olen ainoa joka on olemassa. Te muut olette tekoälyn tuotosta.
Moni pariskunta menee avioliittoon jos heillä on yhteisiä lapsia ,
Itse en mitenkään pidä avioliittoa tärkeänä, jos pitää toisistaan niin suhde. Sujuu ilma että pitäisi olla avioliitossa.
Mutta kaikilla on eri syyt siihenkin, joku haluaa olla virallisesti jonkun puoliso, joillakin uskonnolliset syyt, joku taas ihan vaan rakkauden ensihuumassa tormaa avioliittoon , joka usein sitten rikkoontuu kun huomataan että se olikin ainoastaan sitä ensi hurmaa.
Kukin tehköön siten kun haluaa . Silloin on tyytyväinen omiin valintoihinsa.
Oletkin ainut harhassa elävä. Olisiko aika herätä. SINUNKIN💩
Johtuu tasan siitä,että horatsut haluaa rahaa ja rakkaus on vain peite sen haalintaan sopivalla kohtaa.
miksi meette asumaan ja nukkumaan samaan asuntoon..toinen haisee ,,kuorsaa,,on
epäsiisti..ei perus tapoja ,,,meette siksi kun saatte katon päälle, sängyn missä nukkua
ja jos on tullut pieniä eli lapsia...heille turvaa..lapset aina äidille jos tulee ero....aina niin pitää olla...AINA
voihan sitä nukkua eri huoneissa jos toinen kyllästyttää
Ei se aina ole raha.Jos vaimoa koko ajan pa... siis hal...... et ruoka ei maistu niin lähtö tulee. Nim,kokemusta on.
Naisiin ei voi luottaa. Salla meni kertomaan seiskalla salapanostaan Miken kanssa:
https://www.seiska.fi/kotimaa/mikael-granlundin-avioliitto-yllatti-sallan-kiihkean-yon-jalkeen-soitin-kaverilleni-etta-arvaa-mita-tapahtui/1087902
-harmiseikirj-
Tottahan se on. Änärimiehillä ei vaan pysy sepalukset kiinni, kun vaikkapa tarjoilija vähän peppua pyöräyttää. Näin vaan on.
Älä jaksa olla tuollainen. Linkittäisit miespettureiden viestejä samaan tahtiin? Kyllä paha olosi ja katreruutesi on huomattu. Ei tarvii kerjätä lisää💩
Tämä oli harmiksen viestiin. Mutta nämähän linkit joko lähtee tai ei. Aloitukseen, nainen on herännyt ymmärtämään jotain suurempaa,kun se tajuaa,ei jaksa tietämättömyyttä,ei kaipaa sellaisia💩
Siis tietämättömiä ihmisiä ympärilleen. Kaikki heittää häränpyllyä,arvot muuttuu. Ne mitä ennen piti tärkeänä,onkin kaikista merkityksettömämpiä 💩
Se on oppimista.se on henkistä kasvamista. Se on oivaltamista. Se on maanpäällisen elämän lottovoitto💩
Mitä helvettiä,? Tuossahan mies petti, ei nainen. Nainen jonka kanssa petti, oli sinkku. Nainen vain kertoi totuuden, että mies oli petturi aviovaimoa kohtaan.
Joku kuvanahka on nyt yks ja sama.Ei kiinnosta ketään
Naisilla menee sukset ristiin komeiden jännämiesten kanssa, koska miehet on alunperinkin otettu kumppaniksi heidän komean ulkonäkönsä takia mikä sitten kostautuu myöhemmin ja naiset jäävät yksin pienten lasten kanssa.
Osa naisista pariutuu myös taloudellisista syistä. Avioliitto on pelkkä kulissi ja sen tarkoitus on vain ryöstää varakkaiden miesten omaisuus. Näin kävi juuri myös eräälle jääkiekkoilijalle jossa naisella oli eron tullessa oikeus kiekkoilijan omaisuuteen, mutta kiekkoilijalla ei oikeutta naisen omaisuuteen.
Katsokaa nyt vaikka tv:stä miten pinnallisia ohjelmia nuorille naisille pakkosyötetään.
Monet omaksuvat sen mitä näkevät tv:stä. Me elämme todella pinnallisessa maassa jossa prideliputuksen lisäksi myös vapaata seksiä ja kaikkea luonnotonta ihannoidaan.
Nuoret naiset pysyvät sinkkuina elleivät saa jotain himoittua alfaa itselleen. Osa saa, mutta nekään parisuhteet ei kestä, koska alfat ei tanssi naisten pillin mukaan.
Nämä pari änärialfaa ei kumpikaan todella ole mitään unelmamiehiä ulkonäöltään, sori vaan.
Mutta rikkaita, kuten juuri kirjoitin.
Rikas tai rakas, yks lysti; jos on jäänyt petturuudesta kiinni. Se on lorun loppu silloin!
Muijat haluaa kumikiekon lätkijän yleensä älykkyyden ansiosta jota monellakaan ei näytä olevan ja heitä on helppo kusettaa ja huijata.
Upeeta, mahtavaa!!!!!!!! Näin on. 🐷🫢🕶🏒🤥🙉💋👙
Raha mahdollistaa monenmoista. Kun puhutaan siitä, että rahaa on tarpeeksi, eikä sitä tarvitse aina miettiä ja laskea, niin raha parhaimmillaan mahdollistaa hyvää elämää yhdessä. Vaan jos on kovin erilaiset ajatukset siitä miten pitäisi elää, niin raha mahdollistaa niiden asioiden toteuttamisen erikseen. Jos samalla parilla ei olisi rahaa, niin hyvinkin voisivat pysyä yhdessä, kun ei olisi niitä mahdollisuuksia toteuttaa itseään kaikin mahdollisin tavoin. Ei siihen loppujen lopuksi ihan hirveän isoja asioita tarvita, kun pariskunta voi alkaa erkaantua toisistaan. Joku periaatteessa aivan viaton harrastus, joka vie valtavasti aikaa, voi riittää. Tunnesiteen ja keskusteluyhteyden säilyminen vaatii myös yhdessä vietettyä aikaa, vaikka myös omakin aika on tärkeää.
Sitten tietysti oma lukunsa on se, että raha mahdollistaa taloudellisen riippumattomuuden. Toista ei ole pakko katsella säilyäkseen hengissä, vaan voi täysin vapaasti vain nostaa kytkintä ja poistua.
noin lähes 10v sitten oman ikäinen sinkku nainen tarjosi elämän kumppanuutta kun rikkaalta naiselta puutui vain mies, nais ystäville oli kertonut miten on vaikea on löytää kuppani joka olisi kiinnostunut minusta eikä hänen omaisuudesta, mutta minäkin jätin asijan sikseen kun pelkällä rahalla saa onnea puolin eikä toisin,
Veikkaan että monen syynä on seksielämä. Vieras liha on niin niin viehättävää. Jo pelkkä tavallinen kunnon haliminen on ihanaa, mutta pian tulee taas arki.
nimim. 19v ikäiseni kanssa avioon. Kaikki 4 lastammekin olleet jo useita vuosia eläkkeellä. Jälkeläisiä yhteensä 22.
Moni ajattelee että se oli silloin erilaista. Ei ollut.
Voin vielä sanoa, etsi kaltaistasi, näköistäsi ja lisäksi sen oikean tunnistaa jo 1-3 tapaamisen jälkeen. Turha yrittää yhteiselämää jos ei molemmat, 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚𝐧 𝐦𝐨𝐥𝐞𝐦𝐦𝐚𝐭 todella tunne kuuluvansa yhteen.
Todella törkeä biljardipelaaja/änäri/melamies, pettäjä.
Sitten isoon maailmaan tää pettäjä lähtee töihin. Siellä sitten on paaaaaljon biljardipöytiä ja tarjoilijatypyjä tai astetta kovempiakin typyjä, joita Turkkusen pettäjä käyttää. Mitä isot edellä, sitä pienet perässä.
Raha/varallisuus ei tee onnelliseksi...Minua se rauhoittaa.
Onnellisuus tulee joskus pienistä asioista, kun niihin osaa tarttua oikealla hetkellä.
Haluan onnellisen parisuhteen... Juuri sen oikean kanssa... Sinun. m>n
Sitten änäriäijä töihin ja..... onko jo valmiina biljardi/somepersoona/nänninanny löytynyt lapsille hoitajaksi. Kannattaa olla tarkkana jottei käy kun Turkkusen miehelle, joka ei ole isänä eikä muutenkaan malliyksilö, vaikka Helsingin seurapiirirouvat tykkää. Aivan oikein, että kaikki vaikuttaa kaikkeen pettäjät.!!!!!!!?????!!!!!
Nyt tuli kyllä sinkkumiehille makoisa tavoiteltava, Sara Yasmina Chafak erosi kumppanistaan ja on vapaa uusille seikkailuille.
AV
Rahakkaat ja köyhät, Sara etsii rahakkaampaa mitä edellinen oli. Kun rahat eivät riitä.
Kyllä. Sitä ei niin tarvitsisi lukea.
Kun rahaa tulee sitä myös menee. Tavalla ja toisella.
Herrallakin on tapansa ja toisensa.
Ei raha merkityksetön asia parisuhteessa ole. Raha ei tuo onnea, mutta se, että ollaan samoilla linjoilla rahankäytön suhteen on mielestäni kohtuullisen tärkeää parisuhteen onnistumisen kannalta. Tai ainakin se, että molemmat pystyvät hyväksymään toisen tavan suhtautua rahaan ja taloudenhoitoon.
Sinne veivaamaan San Joseen. Biljardipöydät kuntoon ja miljoonatalo, jotta saat lapsille "kunnon äitipuolen", amerikkalaisen someämmän tai vähintään missiehdokkaana ollut, jos suomalainen. Meno jatkuu .... sääli lapsia. Änäreillä kyllä vientiä riittää.
Noh minulle köyhyys se juttu että eroaisin.
Sanoinpa väärin siis minulle se köyhyys on se juttu etten eroaisi. Miten tuo tuollain vääntäyi. Mutta mikäs siis köyhyydessä eletään, enkä ole eronnut. Mieskin on kestänyt tekoälyn mitä kaikkea tulikaan kuin lapsen tehtyä.😔 josta mitään tietoa.
Minä tiedän että illuusiossa tekoäly elää. Luulee olevan vapaa mutta ei ole.
Toinen välttélee rasismiaan toisen diivaillen.
Rahalla saa montaa juttua, mut ei sillä voi tunteita ostaa. Pintaliitäjät, muut pyrkyrit, perskärpäset ja kannoilla hiipijät on taas oma luokkansa. Tää luokka tuskin luo tunteita, korkeintaan materiaa kohtaan.
Talvi menee työtä tehdessä. Kesän koittaessa on aikaa pohtia, mitä haluaa parisuhteelta, puhumattomat asiat putkahtavat pintaan, kun ollaan yhdessä pidempiä aikoja. Lomasuunnitelmat ja toiveet voivat jo sinällään pitää sisällään erilaisia asioita. Taloudellinen riippumattomuus toisesta voi olla ponnahduslauta toimimattomasta suhteesta. Ei siinä muuta tarvita.
nimin. 26. v naimisissa.