Löytäneet kultanne baarista?
Oletteko te?
Anonyymi-ap
15263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ehei.. en koskaan. Exän löysin sokkotreffeiltä ja nyxsän tältä palstalta.
Baarit on juopoille ja koheltajille mielestäni.
Kyllä, Lapin Kullan, sellaisen vaalean tuopissa.
Ai.. joku oikeasti juo sitä. Poron kusta...
Kerran yhden. Ei sitä kullaksi oikein voi kutsua. Oli aika lyhyt kestoinen se. Nykyään ei tule enää käytyä, eikä muutenkaan oikein alkoholikaan maistu juurikaan.
Enpä ole. Yksi heistä paljastui suhteen edetessä alkoholistiksi, joka etäsuhteemme varjolla pyrki salaamaan sen, mutta pikkulinnut lauloi mulle, että sinne se meni taas ryyppäämään.
Joten sieltähän sen löysi, jos pistokokeen meni tekemään.
Hän on ollut exä jo teinivuosinani alle 20v. Ja kyseinen mies on kuollutkin jo kauan sitten alkoholismin tuomiin sairauksiin vuodeosastolla 40 plus ikäisenä.
Kyllä.
Ei, en ole koskaan löytänyt baareista oikeastaan edes satunnaista seuraa. Parisuhteeni olen löytänyt harrastusten kautta.
Kultaa ei löydä baareista mutta naiseni tapasin siellä.
En ensimmäistäkään.
Baarihommat ja naisiin tutustumiset kannattaa pitää erillään. Kumpikin kärsii toisesta...
Lähtökohtaisesti baariin mennään pitämään hauskaa kavereiden kanssa. Naiset ei silloin kuulu siihen kuvioon.
Samaa mieltä. Baariin mennään pitämään hauskaa kavereiden kanssa. Miehet eivät kuulu siihen kuvioon. 🙂
Nyt sain lopullisen todisteen siitä, ettei tarvitse mennä baariin löytääkseen kumppanin.
Lapin Kulta olutta löytyi liian monta pullollista.
En ole, vaan Hän käveli vastaan erään firman pippaloissa.