Titanicin uppoamis nopeus sinne meren pohjaan.
Millä nopeudella
4
346
Vastaukset
- Anonyymi
Falling nearly vertical at about 4 mph, the stern crashed into the ocean floor 27 minutes later. The two pieces of the Titanic lie 2,000 feet apart, pointing in opposite directions beneath 12,500 feet of water.
4 miles per hour =
1.78816 m / s
4 miles per hour =
6.437376 kilometers per hour (km/h)- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17912864w
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
"The streamlined bow section continued to descend at about the angle it had taken on the surface, striking the seabed prow-first at a shallow angle[184] at an estimated speed of 25–30 mph (40–48 km/h). Its momentum caused it to dig a deep gouge into the seabed and buried the section up to 20 metres (66 ft) deep in sediment before it came to an abrupt halt."
Huomattava, että virtaviivainen keulaosa Titanicista upposi huomattavasti suuremmalla nopeudella kuin tylppä peräosa, joka meni alas katkennut puoli edellä. Titanic katkesi kahtia jo pinnassa ja osui pohjaan varsin kovalla vauhdilla, romuttuen lisää, joten kaikki nostamisyritykset oli luonto tehnyt turhiksi jo heti alkuunsa.- Anonyymi
Lisäksi vauhti kiihtyi siksikin, että hylyssä vielä olevan ilman aiheuttama noste pieneni paineen kasvaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083