Miksi suomi on lahjoittanut kiinalaisille kaksi pohjaveden pullottamoa

Siis Lahteen . Ville Skinnari oli lehtijutussa jopa ainakin toisen peruskiven muurauksissa noiden kera irvistelemässä . Suomen tulevaa hyökkäyvaltio huvinkin tuo kiina ? keltainen vaara on pitkään uskottu valtaavan euroopan ?
8196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitä helvettiä?? Oikeasti? Noille miljardipäisille rottakansoille ei mitään Suomesta, meillä ei ole resursseja noille maille.

Äänestä
  • Ohoh!
    Saikohan SDP-Skinnari konsulttipalkkion?

    Äänestä

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

PetosKokPersKeRkpkdVihrjne:n pörssirikollis-neonatsi-oligarkit, ovat ryöstämässä Suomea, kansamme valtavia varallisuuksia, kaikilla sektoreilla, ryöstämiset on pysäytettävä, rikoskanteita Haagin Tuomioistuimeen vietävä kiireellisinä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17831179/kyberturvallisuus-tilaisuus-ei-tunnista-aarioikeistoekstremismin-uhkaa-suomelle#comment-120455770

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

Suomen viranomaiset on täysin ostettu, lahjottu ja korruptoitu, uralupauksilla ja huippupalkoilla, ovat täysin kädettömiä ja h-moilasina muka tietämättömiä, käynnissä olevasta Suomen laajamittaisesta ryöstämisestä, kansamme valtavien varallisuuksien, verokeitaisiin pörssirikollisille omimisesta. Hävytöntä toimintaa viranomaisilla, kun eivät pysäytä Suomen ryöstäjiä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

Täysin lainvastainen NEONATSI-pörssirikollis-äärioikeistoekstremistien, rikollishallitus on EROTETTAVA välittömästi, täynnä Suomen kansan ryöstäjiä, äärifasisteja rikollinen neonatsihallitus.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

Äänestä

Hesarista löytyi tällainen artikkeli, itse en pääse lukemaan mutta alkutekstissä tarpeeksi tietoa "SINGAPORELAINEN sijoitusyhtiö rakennuttaa Lahteen vedenpullottamon tarkoituksenaan myydä Salpausselän pohjavettä Kiinaan." Yhtiöllä on lupa pullottaa MILJOONA litraa päivässä. Tämänkö takia Suomen pohjavedet alkavat hipoa pohjaa?? Tämähän on rikollista toimintaa suomen kansaa vastaan.
https://www.hs.fi/talous/art-2000006260875.html
Hyvin nämä multilisääntyjä kansat saavat uutta energiaa lisääntyä kun sapuskat ja vedet roudataan niille pienistä euroopan maista.

Äänestä

Lahden kaupunki ilmeisesti myy tuota vettä. Mikähän on litrahinta? Ei kovin fiksua toimintaa.

Äänestä

Kaivoksetkin saa täällä ilmaiseksi nostaa kaiken arvokkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis Lahteen . Ville Skinnari oli lehtijutussa jopa ainakin toisen peruskiven muurauksissa noiden kera irvistelemässä . Suomen tulevaa hyökkäyvaltio huvinkin tuo kiina ? keltainen vaara on pitkään uskottu valtaavan euroopan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu