Harmittaako seksittömyyskin?
Joko naisettomuus kyllästyttää teitä?
Anonyymi-ap
30487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Omalla kohdallani puhun vastaavasti miehettömyydestä: se ehkä jollain tasolla aina välillä "kyllästyttää", mutta seksittömyys ei todellakaan haittaa, päin vastoin... nykyisin olen sitä mieltä että pelkkä paneminen on tylsää, koska en saa siitä itse mitään irti enkä ole tähän ikään mennessä saanut ensimmäistäkään orgasmia (ne kaksi aitoa parisuhdetta mukaan lukien, niissäkään ei vaan tullut saavutettua huippua kertaakaan...). Joten miksi tuhlaisin enää aikaa pelkkiin panoihin, jos en kerran niistä itse mitään kostu - hyväntekeväisyyttäkö tässä pitäisi omalla kustannuksella harrastaa?
No johan.. mä olen kyllä saanut orgasmeja. Mutta olen huomannut, että siihen vaaditaan nykyään vähän enemmän.
Sen takia en lähde heiluttaa peittoa kenenkään vieraan kanssa koska, en saa siitä mitään irti silloin.
Saako kysyä oletko saanut orgasmia edes silloin jos hyväilet itse itseäsi?
Vähän erikoista kyllä, mutta mä en harrasta itsehyväilyä ollenkaan... koska en tunne lainkaan sitä mitä muut kuvailevat "panetukseksi" tai "haluksi". En tiedä olenko pohjimmiltani ehkä sitten a-seksuaali. Tai sitten ehkä pitäisi rakastua todella palavasti, että saavuttaisi sen huipun... Nuo seurustelusuhteeni kun olivat molemmat lähinnä alkuihastusta, sitä suurta rakastumisen tunnetta ei vaan koskaan tullut.
No joo varmasti tuo on siltä osin haasteellista, edes kenenkään muun tuottaa sinulle nautintoa jos et edes itse tiedä mikä tuntuu itsestä hyvältä🙂
Mä kyllä olin kiinnostunut teininä omasta kehosta, siinä sitä tutustui.. Toki näin, kun tulee koko ajan lisää ikää niin ei ne kädet mene sinne konehuoneeseen niin usein.
Mutta siis joo olemme kaikki erilaisia. Erilaiset tarpeet jne.
Tätä ei kyllä kysytty minulta. Vastaan silti.
Voihan sitä ilman miestä katsella vaikka pornoa😋 ja virittäytyä tunnelmaan.. ja no hyväillä… eli ei siihen miestä tarvita siihen tulemiseen.. Tämä käy siis sitten seksistä🤪 vaikka siis oikea puuha on huomattavasti mielekkäämpää. Ihan sen miehen kanssa😊 ps.mieskin olis kiva😂😉
Naisettomuus ei kyllästytä.
Seksi unelmanaisen kanssa kiinnostaa tietysti, mutta ei ole ollut siihen mahdollisuutta, joten en murehdi sitäkään suotta. Omakätistä seksiä kyllä harrastelen. Eli en elä seksittömyydessä.
Lisäksi omassa elämässä on tällähetkellä sen verran hektistä niin työ- kuin vapaa-ajalla, että ei tähän oikein kukaan sopisikaan....näkis monesti vaan perävalot.
Seksiä saa sanna marinilta. Sehän on sinkku nykyään.
Ja se että joku on sinkku, tarkoittaa automaattisesti että tältä saa seksiä?
Uskon, että sun suurin vika naisten suhteen on liika hyväuskoisuus heitä kohtaan, joita haluat arvostaa (halusi on liian suuri), vaikka on jo pieni epäily siitä, ovatko sen arvoisia? Haluat luottaa myös heihin, jotka eivät ole sinun luottamuksen arvoisia. Siten annat niiden epäilyille pontta, kun annat heille tietoa, joilla pelaavat sinua vastaan. Näin vaikeutat omaa arkeasi 🧐
erittäin hyvä musiikki-idea on mieleen tulemaqssaq nyt... ajattelin sävelläjia D-molli tai Dmolliduuriaq kumpaakin ...
Oikeasti on luuserin merkki jos on vakituinen parisuhde miehelle.
Ilman kumppania.., jaa 🤔, "kyllästyttää" tai "harmittaa" eivät ole kuvaavia sanoja. - Välillä on kyllä haikeaa. Ikävä päivittäisiä keskusteluja, miehen ihon lämpöä, seksiäkin. - Mutta tosiasia on myös se, että arkeni on aika-ajoin niin hektistä, että ei olisi reilua (eikä kovin hedelmällistä) uudelle suhteelle olettaa, että toinen sujahtaisi noin vain suoraan sellaiselle paikalle, mikä on jäänyt tyhjäksi. - Ehkä sitten, jos minua alkaa riittävästi kyllästyttää tai harmittaa, teen muutoksia myös muuhun elämäntilanteeseeni/arkeen, jotta suhteelle olisi edes mahdollisuus.
Vielä jokin aika sitten minulla oli kova tarve ystävälle, jonka kanssa voisin käydä teatterissa tai keikoilla tai vaikka matkustella. - Ne tilaisuudet ovat kuitenkin kesää kohti alkaneet järjestyä taas paljon paremmin, joten sekään ei nyt ahdista 🙂
Ei täydellistä, mutta kaikki ihan ok 👍
milloin seksi kyllästyttää avioliitossa olevcia kun sitä ei ikinä saa kun haluaisi?
Parempi olla yksin kuin toivoa olevansa.
Parempi toivoa olevansa suhteessa kuin olla suhteessa.
Se ettei ole parisuhdetta harmittaa ja oman rakkaan haluaisin todella mutta se ei kuitenkaan tarkoita sitä että pitäisi olla aivan kokonaan täysin ilman naista tai seksiä vaikka sitä sitten olisi epäsäännöllisesti ja harvemmin.🙂.
Antaako mielikuvitustyttöystävä helposti?
Vaikea sanoo kun kaikki naiset niin tyttöystävät kuin muutkin on ollu ihan aitoja mutta sulla varmasti on kokemusta asiasta paljonkin.😄.
No mutta tässähän voi ajatella ja vaikka mitä😌 jos mielikuvitusta tarvitsee käyttää.😁
on se vityumasistgas olls avioliitossa kun ikinä ei ssaa seksiä kumppanirla
miksi sitten olet avioliitossa hänen kanssa
Ei oikeastaan kumpikaan jos noin painotetaan erikseen, kontaktin ja läheisyyden puute pikemminkin
väärä ajatelma ehkö sinkuilla on seksiä enemmän kuin kellään avioliitossa hehhe
ajattelin että mustasusi olisi joku mies... muttaq niin jooh minä kerron todella jotain tosi sarkastisiakin huumoria ja julmaakin huumoria välillä, mutta ikinä en tarkoita ketään loukata... vaan niin ....
Tapa sellainen ehkä... johtuu että kun elämä muutenkin on sellaiszta vähän sirkusta.
kyllä harmittaa
Ei, ihminen on täyttä paskaa.
Elämä ei ole minkään arvoista jos ei saa seksiä tai pääse nussimaan pilluun. Tärkeintä elämässä on seksin harrastaminen, nussiminen ja pillun saanti. Kun mies pääsee nussimaan, hän täyttää tarkoituksensa. Mitä vähemmällä vaivalla ja mitä useampaan vaginaan mies pääsee elimensä työntämään sitä onnistuneempi ihminen hän on.
Jos on jäänyt nuoruuden nussinnat ja teinirakkaus kokematta ei tulevaisuudella ole paljoakaan annettavaa. Se, että pääsi nussimaan teininä normaalien ihmisten tapaan parantaa elämänlaatua huomattavasti.
Kiltit ja kunnolliset beta neitsyt videopelejeä pelaavat incel pojat saattavat ehkä saada seksiä parikymppisenä, jos silloinkaan. Silloin on jo liian myöhäistä. Muiden saaminen seksikerroissa ja kokemuksissa kiinni alkaa olla mahdotonta. Se, että on totaalikokematon "mies" yli parikymppisenä on epänormaalia ja creepyä.
Nussi aina kun voit. Pituus, soturin kallo, tappajan leuka, metsästäjän silmat, treenattu ulkoasu ja hyvä status työelämässä velvoittavat naiset antamaan seksiä. Jos nämä ei ole kunnossa, ne kannattaa siihen hoitaa joko rahalla tai käymällä salilla.
Kiltillä miehellä ei tee mitään.
Ei kyllä kumpikaan harmita, ei naisettomuus eikä seksittömyyskään, senkin kun voi välillä kääntää saannille.
Taidan olla iässä, ettei tuollaset asiat enää niin kiinnosta, kaipaa jotain inspiroivaa mihin perehtyä ja heittäytyä. Eikä se ole ihmissuhteet ja seksi.
Jotain ihan muuta ja henkisempää hyvää, mikä ei vie mitään vain antaa.
Tällä hetkellä mulle antaa uutta kipinää elämään mm. nuo jyrsijät, joita meille on tulossa lisää. Tuntuu jotenkin antoisalta hyvältä uppoutua niiden hoitoon ja lajiin tutustumiseen, yksilöihin tutustumiseen.
Saan jotenkin hyvää mieltä hääryläisistä.
Ja luonnosta edelleen. Ne on mun keuhkot, kesä on mun kaikki aistit avaavaa ja hengitän kaikilla aisteillani onnellista oloa kesäisestä luonnosta ja ilmastosta. Kuin talven raskaat pölyt putsaten palkeistani. Rinta auki ahmin tunnelmaa. Ja fiilistelen hykertävän mykertävän hyvän tunteen harjalla.
Sitä huomaa miten pienet asiat tuntuu suurilta ja merkittäviltä hyvinvoinnin suhteen. Eikä ne enää olekkaan pieniä asioita, ne kasvaa uuteen mittasuhteeseen.
Saan raukean olon nukkuessani hyvin ja tehdessäni mielenkiintoisia juttuja.
En pode naisettomuutta, mutta miehettömyyttä kylläkin. Kyllästyminen ei ole oikea sana kuvaamaan sitä, mutta kyllä minulla vahva kaipuu parisuhteeseen on. Olisi ihanaa, kun olisi ihminen, jonka kanssa voisi jakaa arjen ja sydämen. Elämäni on sellaisessa vaiheessa, että parisuhteelle olisi erinomaiset edellytykset. En kuitenkaan halua parisuhdetta vain sen takia, että on joku, vaan sen jonkun täytyy kolahtaa kunnolla.
Seksittömyys kieltämättä välillä kaihertaa enemmänkin. Toisen ihmisen kosketusta ja läheisyyttä ei voi korvata millään. Sooloseksistä jää aina puuttumaan se jokin.
Harmittaa enempi hyvien naisten puute. Huonolla ei tee mitään, pahoittaa vain mielensä. Huono on haitta, jonka mielummin kiertää kaukaa.