Olis jo kunnon suhteessa ja olis oma mies kun olis uskonut kun neuvottiin laittaan hame tai mekko päälle ja mennä ulos iskemään itselleen iki oma mies mut märmätettiin vain ja utopiaa ja ilkeyksiä sanottiin voi voi sentään
Kuinkahan moni palstan sinkkunainen
Anonyymi-ap
23347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jaa-a. Varmaan ne, jotka kokisivat noin epämääräisen suhteen "kunnolliseksi" ja haluaisivat noin rajoittuneen ja viallisen miehen.
Heitä harmittaa nyt ja sekin harmittaa kun se poika pirulainen oli oikeassa ja yritti auttaa heitä harmittaa nyt tosi paljon hävettääkin
Välistä pitäisi hävettää tyhmyytensä.
Oma itsekkyys voi tehdä sen kun haluaa kaiken hupinsa itselle ja käyttää vain toisia hyväkseen.
Älä käytä miehiä hyväksesi eritoten sitä joka rakastaa sinua
Sinun typerät neuvot ei ansaitse vastaukseksi mitään hyvää.
Mutta sinä kärsit ilman kumppanii
Ongelmahan on siinä, että sinun ohjeillasi saisi kumppanin, jota ilman on parempi olla.
Hyvä vastaus.
- Sheena
Sori, mutta näin realistina en usko lastensatuihin.
Kuule Välis; ihan oikeesti en mä vielä niin rupsahtanut ole, etten vartissa pystyisi miestä iskemään, vaikka farkuissa. Ei vaan ole mun tapaistani, mennä tyrkyttämään itseäni! Siks toiseksi, ei yhtään tee mieli edes alkaa suhteeseen kenenkään kanssa, vanhatkin haavat kirveltää vielä. Ens viikonloppuna ehkä puen mekon ylleni, koska olen aikeiss Carita saa kokoon. Jos siinä on joitain tiettyjä nimiä; mä en ole lähdössä!
Silloin mä voin pyytää vaikka Mikon tänne, saunomaan pihasaunaan ja tarjota saunakahvit, kun hän on tullut saunasta. Panna musiikkia soimaan ja pyytää häntä tanssimaan kanssani. Tosin pitää valikoida musiikkia, Mikko ei ole mikään virtuoosi tanssilattialla, edes sukkasilla tanssiessa. Tango, humppa ja valssi, sekä diskotanssi, jos mahdollista oikoo mutkat suoriksi; vaihtoaskelin! Lattareita? Ei kiitos, ne eivät kuulu hänen repertuaariinsa.
trollikka
Noinhan se on. Viimeksi tänään sain sellaisia katseita osakseni, että kyllä siitä varmasti olisi seuraakin mukaan lähtenyt, jos olisin ollut sellaista vailla. Ja ihan olin liikkeellä täyspitkissä housuissa, enkä edes erityisen tyköistuvissa sellaisissa.
"ihan oikeesti en mä vielä niin rupsahtanut ole, etten vartissa pystyisi miestä iskemään, vaikka farkuissa. "
Eli allekirjoitat palstatotuuden "nainen löytää aina miehen halutessaan" ja että naiset on vain niin ronkeleita ettei niille kelpaa mikään.
-harmiseikirj-
Sivusta totean, että ainakaan minä en ole tuota koskaan kieltänyt. Jokainen löytää aina halutessaan seuraa, jos ei ole ronkeli. Myös jokainen mies löytää. Jokainen täysijärkinen yksilö tosin on ronkeli, eikä huoli ihan mitä tahansa.
Nyt osuit naulankantaan, eka yrittämällä. Naiset katsos valkkaa aina niitä miehiä, jotka tulee tarinoimaan, vähän niinkuin tyrkylle! Ja nyt mä tarkoitan IRL;ssä, täällä turinointi on ihan eri asia... ainakin mulle. Sitä samaa ronkeluutta mä suosittelisin myös miehille, mutt ei;
Te olette niin helppoja... pääasia kun "saa" ja hetimiten! Kyllä sitä suvaitsee hetken aikaa, hankalaakin tapausta tyydyttääkseen omat halunsa! Niin se asia useimmilla miehillä menee!
trollikka
Tälläinen välikselle on kuin sioille laittais helmiä, mut....
Minä olen saanut miehenä sellaisen kuvan tavallisten naisten pariutumisongelmista, että kyse ei ole siitä, etteikö joku mies kiinnostuisi, vaan kyse on siitä, että vastaan tulisi verrattain fiksu perusjannu.
Ja fiksuus tarkoittaisi sitä, että se tyyppi osaa pitää huolen itsestään, elämästään ja vielä osaa sellaiset sosiaalisen kanssakäymisen perusteet. Eli huomioi sen naisen lisäksi muitakin ihmisiä, eläimiä jne.
Sinäänsä itse en ole huomannut palstan naisoletetuilla mitään saavuttamattomia tavoitteita, mutta toisaalta oletettujen miesehdokkaitten juttujen perusteella, he eivät tiedä (ap varsinkin mukaanlukien) mitään hajuakaan mistä on kyse... että siihen ei hame, mekko, eikä pikkumustat alusasutkaan tuo mitään...ei yhtikäs mitään helpotusta.
Ja palstan miesoletettujen puolesta sanon naisystäviä kuunneltuani...ei se palstan tarjonta ihan kauaksi muusta liippaa...
Eli palstan sydännuolia ampuva parittaja voisi keskittyä ennemmin siihen, että keskittyisi saamaan miesten päähän muutakin sisältöä, kuin "pissivehkeiden hinkuttamisen ja makkaraperunat" niin voisi puhellakin kepeämpiä...
Aikalailla on samat huomiot tullu tehtyä.🙂.
Juu. Mutta ei oikeesti ulkopuolinen voi sille mitään akuutisti...
Ei täällä, eikä muualla...
Että se pitää sietää...
Niinhän se on mutta joskus vaan se sisäinen idealisti herää barrikadeille vastustamaan niitä älyttömiä ja ihmisvihamielisiä väitteitä ja asenteita.🙂.
Tälläkin alustalla se vain lietsoo vastakkainasettelua...
Mutta saapahsn mielikseen mähistä...
En sillä sano, etteikö välillä kiva ole jopa vittuilla "köyhille"... niille jotka ei tajua, jotka jankuttavat samaa p.skaa päivästä toiseen... mutta se on vain itselle hetken "hupi".
Voi toki "valistaa". (Yhtä sama tulos)
Ei toisten puolesta voi "oivaltaa", keksiä juttuja... sehän se on ongelma...😄
Juu sehän se että ne jutut olis jokaisen ihan ite oivallettava.🙂.
Niin ja sen laukaisee, tai on laukaisematta mikä vaan...
Tuskin sitä sullekaan kukaan kädestä pitäen opetti ja ohjas...
Mutta ymmärrän, että oivaltaneet haluaa jakaa oivallustaan...😊
disse kannattaa kokeilla tuota mistä sanoin, kun itse testasi thremokarkotin... :D