Kerronpa mitä nyt olen kuullut,nähnyt tai kokenut.Kuntokeskus Energy jolla on kuntosaleja joensuussa,Ylämyllyllä ja Kuopiossa on asiakkaitaan huijaava yritys.
1 Korona-aikana vaikka kyseisen yrityksen salit olivat kiinni,niin tämä kyseinen yritys laskutti asiakkaitaan,eli veloitti asiakkaitaan turhasta.
2 Tämä kyseinen yritys on purkanut jo valmiiksi maksettuka asiakassopimuksia.perusteettomista syistä,ja jättänut palauttamatta asiakkailleen kuuluvia rahoja.
3 Tällä kyseisellä yrityksellä on huono maine kotikaupungissani
4 Kyseisen yrityksen salit ovat likaisessa kunnossa
5 Tämän kyseisen yrityksen työntekijät ovat töykeitä ja huonokäytöksiä
6 Tämä kyseinen yritys yrittää kusettaa asakkaitaan joka asiassa
Kuntokeskus Energy huijaa asiakkaitaan
8
1715
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo Kari Karhu joka omistaa salin on oikea ylimielinen kusettaja
- Anonyymi
Elkää menkö tänne treenaamaan on huijariyritys
- Anonyymi
Kuntokeskus Energy Kuopiossa on tottelemattomien teinien ja kännykkäriippuvaisten seurustelupaikka. Tässä kuntokeskuksessa ei ole sääntöjä tai salietikettiä tai niitä ei ainakaan noudateta, sillä yrittäjän tavoitteena on saada mahdollisimman paljon tuottoja.
Lippalakkipojujen ja pikkupimujen sanavarastossa v...ttu on joka toinen sana, jota siellä viljellään. Porukat nuokkuu laitteissa ja räplää kännyköitään. Nuoriso varailee laitteita ja tulee kesken treenin sanomaan, että "tämä laite on varattu - mul on sarja siin kesken..." Kotona vanhemmat kiittää, kun saavat olla rauhassa näiltä itsevaltijoilta, joten mielellään työntävät rahaa jälkeläistensä salikorttimaksuihin ja kireisiin treenirintsikoihin ja pöksyihin sekä lippiksiin - ovathan v...ttu kerskailuineen poissa silmistä.
Seinät täynnä käsipainoja. Tavallisille hyvää oloa ja terveyttä kaipaaville aikuisille kuntoilijoille suurin osa treenilaitteista huonoja ja mm. laadukkaita vatsa- ja selkätreenilaitteita ei ole lainkaan. Loppuvenyttelyyn tilaa ei myöskään ole, joten tilat on hyvät, mutta laitteiden valinta ja tilojen siivottomuus sekä villin lännen meininki kertoo, että amatöörit ovat olleet perustamassa kuntosalia.
Wc:t, sauna ja treenilaitteet likaiset ja haisee pahalle. Käsipyyhepapereita ja laitteiden puhdistustarvikkeita ei ole, joten säästävät kaikesta mahdollisesta. Tärkeintä on rahastaa olipa kysymyksessä lapsi, teini, täysi-ikäinen tai seniori. Henkilökunta ei tervehdi asiakkaitaan, mutta yksi ainoa henkilö asiakaspalvelusta löytyy, joka ansaitsee kiitoksen.
Kuopion Energyllä ei sivistynyttä aikuisporukkaa käy ja jos joku erehtyy jäsenyyden ostamaan niin vaihtaa salia heti kun siihen on mahdollisuus.- Anonyymi
Hyvä loistavaa tekstiä,
- Anonyymi
Niin totta joka ikinen sana. Kiitos rehellisestä ja asiallisesta kirjoituksesta, sillä Energy toisin kuin markkinoidaan ei ole kaiken kansan kuntosali! Kuopioon perustettiin syksyllä Liikku kuntosali, mutta se on kaukana Saaristokaupunkilaisten asutuksesta. Useimipia Liikku -konseptilla toteutettuja saleja tarvittaisiin eri puolille kaupunkia.
Energy kuntosali saa silloin keskittyä teinien seurustelupaikaksi ja kuntoilua oikeasti arvostavat ja harrastavat hyväkäytöksiset aikuiset käyvät viihtyisässä ja siistissä treenipaikassaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin totta joka ikinen sana. Kiitos rehellisestä ja asiallisesta kirjoituksesta, sillä Energy toisin kuin markkinoidaan ei ole kaiken kansan kuntosali! Kuopioon perustettiin syksyllä Liikku kuntosali, mutta se on kaukana Saaristokaupunkilaisten asutuksesta. Useimipia Liikku -konseptilla toteutettuja saleja tarvittaisiin eri puolille kaupunkia.
Energy kuntosali saa silloin keskittyä teinien seurustelupaikaksi ja kuntoilua oikeasti arvostavat ja harrastavat hyväkäytöksiset aikuiset käyvät viihtyisässä ja siistissä treenipaikassaan.Loistavaa tekstiä,käyn Liikku kuntosalilla ja se on superhyvä,eikä kuseta asiakkaitaan niinkuin Joensuun ja Kuopion Energyt
- Anonyymi
Juuri näin, miksi eivät nosta imagoaan ja aktivoi markkinoimaan salia aikuisväestölle, jolla tapakulttuuri on selkärangassa. Huono maine kirii kauas ja ei lupaa hyvää. Onko kysymys vain voittojen tavoittelusta ja kerman kuorinnasta, jonka jälkeen ylläpitäjä vaihtuu. Hyvät tilat, mut kaipaavat siivousta. Käsipyyhkeissä ja laitteiden, wc- ja saunojen puhdistamisessa säästävät. Miten käy kun infektiot ja koronat lisääntyy? Suurin ongelma kuitenkin teinien ja lapsellisten aikuisten käytöshäiriöt sekä salipukeutuminen. Toivoisi pyyhkeen käyttöä sekä laitteiden puhdistamista käytön jälkeen typyköille, jotka rintsikoissa ja pikkupöksyissä pyörii laitteissa.
- Anonyymi
Pitkäaikaisena asiakkaana en tunnista yhtään noista väitteistä. Taitaa olla asialla taas sama tyyppi joka toisessakin ketjussa heittää lokaa. Kirjoitustyylistä tuntee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892658Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2041682- 1161610
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411471Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641242Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761015- 56979
- 74906
- 45877
- 61845