Yhtye joka tekee biisejä joissa on sanomaa.
Kuinka moni teistä voi kuunnella tällaista musiikkia?
Mikä on se oma ominainen musiikkisi mitä jaksat kuunnella vaikka jokainen päivä?
https://www.youtube.com/watch?v=htRJOhIP55g
Kuinka moni teistä voi kuunnella tällaista musiikkia?
Mikä on se oma ominainen musiikkisi mitä jaksat kuunnella vaikka jokainen päivä?
https://www.youtube.com/watch?v=htRJOhIP55g
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä kuuntelen Image lohiksii. Tää on ollu jo hetken mun kuunnelluin. Tykkään sanoista.
https://youtu.be/iA16uyJiwKA
Jostakin luin että tämä olisi yksi vihatuimmista bändeistä. Itsessäni ei oikein herätä mitään ajatuksia.
Asiat joissa on järkeä, ovat yleensä myös vihattuja.
Illuusiossa on helpompi elää.
Voi ollakin. Samaten oon kuullut, ettei 21 pilottiakaan ole ihan kaikkien makuun. Minä taasen tykkään heidän lyriikoistaan ihan erityisesti, musiikki nyt ei niin säväytä.
https://youtu.be/wbdE_Q_eq2k
https://youtu.be/zq2pagG8_ok
Sanomaa vailla.
https://www.youtube.com/watch?v=mVfRLb1ojcM
Pitkästä aikaa kuuntelin yhde biisin heiltä. Yleisesti ottaen lyriikat on mulle tärkeitä. Niillä saa biiseihin syvyyttä. En niin välitä siitä että biisi tehdään vaan rahankiilto silmissä vaan siitä että on oikeasti joku sanoma mikä halutaan välittää. Biisienteko on monelle terapeuttista, tapa purkaa tuntojaan. Haloo Helsingillä on paljon hyviä kappaleita, joissa on paljon asiaa. Asioita, joista ei muuten puhuta ääneen usein.
Nykyään kuuntelen eniten musiikkia aikaväliltä 1960-luku-1980-luku (esim. rockia, poppia, countrya, iskelmää). Joskus myös saatan kuunnella esim. klassista ja kansanmusiikkia. 2000-luvun musiikkiakin kuuntelen joskus. Eniten tulee kuitenkin kuunneltua elokuvamusiikkia ja 1970-luvun rockia ja silloin tällöin myös kasaripoppia (erityisesti uuden aallon musiikkia).
Imagine dragonsia en kuuntele. Muutenkaan tuo ysärirock ei oikein ole iskenyt.
Sanomaa juu ihan varmasti, elukka on kyllä mieltynyt enemmän fiiliksiin mitä musiikista saa, ei välttämättä niinkään sisältöön. Paitsi silloin jos sattuu sellainen päivä että sielua repii pahemman kerran ja sanoma astuu etusijalle