Täysin epäsopivan miehen koska mies on komea? Sitten suhde on pelkkää riitaa ja mies kohtelee naista huonosti.
Miksi nainen ottaa itselleen
Anonyymi-ap
30404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Samaa voi kysyä myös toisinpäin. Miksi mies valitsee kauniin naisen, joka kohtelee miestä kuin kakkaläjää
Naisten aivot on alapäässä. Vain komea mies tuntuu hyvältä. Rumat miehet ei voi olla hyviä kumppaneita jotka osaisi naista kohdella hyvin.
Voivoi, se on just päinvastoin. Ne "komeat" miehet ovat täynnä itseään eivätkä todellakaan ajattele naista ja hänen hyvinvointiaan.
Komeus on sitä paitsi ihan katsojan silmissä; joku pitää tekoruskettunutta lihaskimppua komeana kun taas toinen tykkää solakasta älyköstä ja kaikkea siltä väliltä.
Kun rakastuu, ulkonäon merkitys katoaa ja se kemia ratkaisee.
Ei mulla ole ollut yhtään komeaa miestä koskaan😁😂
Ja olen silti saanut selkääni tai huonoa kohtelua ja varsinkin jos jostain kieltäydyn. Veikkaan että ne oikeesti komeet on kohteliaita
Jotkut on niin sen pintakiillon perään. Ettei älyä miettiä luonnetta lainkaan valitessaan, kullan sijasta kakkaa. 🤷🏼♂️
Oppiipahan olemaan.
Ei kaikki opi mitään siltikään toistavat samoja virheitä vuodesta toiseen
Sekin on aivan itse tehty valinta olla oppimatta ja lyödä päätään toistuvasti seinään. Huonot kumppanityypit kyllä havaitsee melko hyvin puheista ja touhuista, mutta monesti niiltä realiteeteiltä ummistaa tahallaan silmänsä, ei se varmaan mitään tarkoita jne. Sitten tulee sekin päivä, kun on pakko myöntää, että on mahdollistanut itsensä toistuvan satuttamisen.
Silloin yleensä oppii. Mutta jos aina on tietynlainen miestyyppi mikä imee puoleensa, voi ola itsepäisen tyhmä ja valita yhä ja yhä tyyppejä, jotka on jotenkin cool ja kohta taas jo höykyttää.
Miehen komeus ei korreloi suhteen toimivuuden, kohtelun tai riitelyn kanssa mitenkään. Sitä ei tee myöskään rumuus tai uimarenkaan koko. Ap on väärillä jäljillä… luulee ulkoisen määrittävän sisäistä ja varmaan sama myös pätee omaan naismakuunsa (?).
Korrelaatio suhteen toimivuuteen ja kumppanin arvostukseen löytyy sen sijaan:
-sosiaalisista taidoista
- empatiakyvystä
-älystä (itsellä, ei kaikilla samaa)
-luonteesta
-käytöstavoista (osa sivistyneisyyttä)
- Ja ERITYISESTI elämänarvoista, jotka arvottaa ihmisen sisimpää ulkoisen sijaan
Eli raha on rakkaus
Kuuntele hectorin mulla ei ole rahaa laulu
Sadas kerta Välis, luulisi jo menevän kaaliin… Raha ei merkitse, älykkyys merkitse…
Rahalla ei ole rakkauden kanssa mitään tekemistä.🙂.
Mutta RAHA JA RAKKAUS ei kuulu yhteen😁
Jospa sitä ei muut huoli.
Epäsopivan miehen ottaminen niin nainen haluaa näyttää muille että saa jonkun komean miehen. Ei sillä ole väliä miten mies kohtelee koska naiset haluaa näyttää muiden silmissä että ei ole sinkku.
Mutta eihän sitä voi tietää, miten hyvät kemiat niillä on tai muuten synkkaa hyvin. Eihän se ulkokuori oo kuin se, mikä näkyy päälle. Sisin on eri asia. Ja koskaan ei tiedä, mimmoinen mela sillä miehellä on tai miten hyvin käyttää, oli sit mimmoinen tahansa. Ja osaako huomioida naisen just oikealla tavalla niin sängyssä kuin sängyn ulkopuolella.
Kannattiko olla tutustumatta ihmiseen jonka vierelleen halusi tekikö ulkonäköön tuijottelu onnelliseksi mitäkö kandeis katsoa ihmisessä jonka kanssa haluaisi loppuelämänsä viettää
Sinne mitä sisällä on. Ei mun mielestä muita vaihtoehtoja ole olemassa. Ainoa oikea asia. Ainoa, millä on merkitystä.
Se miltä pariutumisprosessit silmissäni näyttävät on kuin näky hullujenhuoneelta. En vain tajua niitä systeemejä. -Ikisinkku.
Läheskään jokainen ei valkkaa suhdetta ulkonäön perusteella. Koska kriteerit ovat huomattavasti pintaa syvemmällä ja ovat olleet monissa muissakin valinnoissa.
Noin se juuri on. Monen asian pitää natsata ennen kuin haluaa olla läheisesti tekemisissä. Iällä on merkitystä, sopiva ikäero on muutama vuosi.
Mä taas olen onnistunut ottamaan itselleni joskus epäsopivan miehen, eikä se ollut edes komea. Tasan ei käy onnen lahjat. 😭
No ei niitä miehiäkään tolleen vaan oteta.
Se ole ihmekkään jos haastaa riitaa🤔
Ehkä nuoremmat ihmiset toimivat noin, mene ja tiedä.
Hyvä kysymys minkä takia komeutta ja rikkautta pidetään niin suuressa arvossa.
Ja miksi näille miehille raskaudutaan ja sitten eron jälkeen vielä kuvitellaan, että miehet haluavat jotain vakavaa ja jos eivät halua, niin yhyy kaikki miehet on seksiä etsiviä sikapossuja vaikka naiset itse antavat mahdollisuuden vain pienelle miesjoukolle.
Täm pieni miesjoukko kelpuuttaa naiset vain seksiseuraksi.
Eihän se täysin epäsopiva ole jos se on komea.
Täysin epäsopiva olisi sama mutta ruma, lyhyt ja kyvytön.
Ehkäpä mies väittää olevansa kiltti ja kunnollinen?
Sitten kiukkuaa ja sättii naista ja koittaa saada nyrkin ja hellan väliin...
Niinpä, sellaisiakin varmasti on.
Joo. No on. Esimerkiksi jos vertaa lähi-idän kavereihin, niin nehän on niin pitkään mukavia, kunhan saavat jollain sidottua naisen, niin alkaa p.ska putoilee tuulettimeen. Nainen ei saa näkyä missään, ei olla muiden ihmisten kanssa ja mieluiten ulkona kulkea lainapeitteen alla, ettei vaan joku vie. 😁