Nimimerkki Arto777 kirjoittaa evoluutiosta mormonimipalstalla. Tässä hänen aloituksensa siirrettynä oikealle palstalle eli tänne:
EVOLUUTION TEORIA ON USKONTO, EIKÄ SILLÄ LIITY TIETEEELLE
Yhteenveto ja johtopäätökset:
Tekoäly ei ole tietoinen HAVAINNISTA evoluutiotapahtumista. Se voi selittää organismisia muutoksia käyttämällä ihmisen tekemiä tutkimuksia ja selityksiä, mutta kuten näemme, ne perustuvat oletuksiin, eivät havaintoihin.
Olemme tietoisia sadoista havaituista "erityistapahtumista" mutta tekoäly ei ole tietoinen havaitusta evoluutiosta. Laji ei ole evoluutiota.
Tekoäly on kuitenkin hyvin tietoinen universaalista C>T-mutaatioharhaisuudesta, joka johtuu metyloitujen sytosiinien taipumuksesta muuttua thymiineiksi hapettuvan stressin aiheuttamassa deaminaatiossa.
Jos rekombinaatiota esiintyy genomin alueilla, joilla on eri genomipitoisuus, jälkeläisten GC-pitoisuus on todennäköisesti keskiarvo vanhempien GC-sisällön välillä. Se ei koskaan ylitä kummankaan vanhemman GC-pitoisuutta. Tämän takia geneettinen entropia on biologinen fakta.
ChatGPT on myös hyvin tietoinen HAVAITTUista kromosomifuusioista ja häviöistä, geenikatoksesta, kulutustavaroiden häviämisestä, mikä johtaa pienempään geenimäärään ja mRNA:han verrattuna esi-isien lajeihin.
Evoluutioteorialla ei ole tieteellistä perustaa havaitun evoluution puuttumisen vuoksi.
Todisteet geneettisestä entropiasta ovat ilmiselviä.
Evoluutioteoria on tieteellinen satu.
Lue lisää osoitteesta: https://sciencerefutesevolution.blogspot.com/…/chatgpt…
Kuuluu tänne
6
340
Vastaukset
- Anonyymi
Itse asiassa noin sekava ja asiaa tuntematon vuodatus kuuluisi suoraan roskikseen.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17951734W
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Eipä uskalla Arto tulla tänne kertomaan omin sanoin hörhöilyuskostaan.
- Anonyymi
Linkki näytti katkeavan kesken, tosin siitä erottui selvästi "chatgpt". Siis yksi monista tekoälyboteista. Olikohan kyseessä sopivilla hakusanoilla generoitu sepustus, joka mukamas debunkkaisi evoluution.
Samalla tavallahan saisi aikaan myös tekstin, joka esmes todistaisi raamatun olevan pelkkiä kokkelipäisten hippien huumehuuruisia houreita... - Anonyymi
evoluutio on helppo havainnollistaa , katso puurotta !!!
- Anonyymi
kannattaisi alkaa lukemalla LAJIEN SYNTY 🙂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802187
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871570Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821444Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141274Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita431112Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2131074- 45987
- 97905
- 85845
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805