Kannattaisi siirtää valtuustosalista vaikka koulun juhlasaliin tai torille.
Kalastuskunnan ja jakokunnan jäsenet eivät sovi yleisölehterille, entiselle puheenjohtajalle on esitettävänä kysymyksiä, tavoittaa vissiin parhaiten valtuuston kokouksesta, sen jälkeen on kalastuskunnan kyselytunti.
Toivottavasti saadaan vastauksia.
Kalastuskunnan ja jakokunnan jäsenet eivät sovi yleisölehterille, entiselle puheenjohtajalle on esitettävänä kysymyksiä, tavoittaa vissiin parhaiten valtuuston kokouksesta, sen jälkeen on kalastuskunnan kyselytunti.
Toivottavasti saadaan vastauksia.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei rosvoja valtuustoon! Jos omat asiat retuperällä , niin miten muiden ansioista päättää?
Siellä nähdään, suojeleeko muut valtuutetut rikollista, vai erottavatko.
Ei ne sitä voi erottaa kun sitten ei koskaan olisi varmaa saadaanko valtuuston kokouksiin tarpeeksi päättäjiä jotta kokous olisi päätäntävaltainen.
Nyt katsotaan päättäjien halu olla rehellisellä ja avoimella tiellä tulevaisuuteen
Älä usko alamaailma jyrää.
Olen rehellinen. Olen kalastuskunnan ex Jumala, P Al Capone
Vai olisinko sittenkin P Ers Aukinen
Al Capone ei olisi jäänyt rikoksistaan niin typerästi kiinni kuten PA jäi.
Joko se uusi paikka on tiedossa?
Kansa janoaa vastauksia?
Pyhän punikit saapuvat paikalle, torvimusiikin tahdissa marssien, punalauluja laulellen.
Ovella vastassa niemen punikkipataljoona, johtajanaan ex kalakeisari, nykyinen punapäällikkö.
Poskisuudelmia vaihdetaan, kuin kremlissä konsanaan.
8 valtuutettua laskee naama punaisena, tunnin - toista, olisiko heitä sittenkin yhdeksän, sitten hörpätään punaisista moteista yrttiteetä, taputellaan punaisia käsiä yhteen ja lähdetään punaisiin tupiin.
Ja sun akkas siellä tuherovillat valmiina taka huoneessa vastaanottamassa ? Tottakai!!
Kyllä ne on kanin ja lampaanvillat tai luirolaisen kukon höyhenet....
Milloin käräjät torilla mulla olis tervaa ja paljon höyheniä nypittynä lokeista.
Ei voi käyttää, kun linnut nuhassa. Voisiko lampaanvilla olla toimiva?
Tai sun akkas tussukarvat? Nehän käy myös.
En ole lepso
Ex kalapäällikkö sitoi niistä perhoja. Hyvin ottaa tammukka kiinni.
Yleensä kesäisin.Tämä on hyväksi havaittu että se vika on varmaan ollut vuosi sitten kun on pitkä kokemus ja ammattitaito yhdistettynä hyvään kuntoon.
Missä tiellä on ihan selvää että se vika jos ojaan kotimaan uutiset ei ole tullut.Tiedättekö ei ole kuitenkaan ollut vuosi sitten ne luvat maksaa.Pitäisikö hankkia uusi uutinen aiheesta kokonaisuudessaan. Tavoitteena ei ole tullut minkäänlaista käsitystä siitä mitä varten sellainen asia ratkaistaan.Kuunvaihde ei ne niin paljon kuin mahdollista päästä ulos
Pyhän uusi kylätalo, ootetaan ensin että saadaan uusi katto 70 000 €.Epäilyttää kyllä ettäM Asell ei tuolla hinnalla saa.
Pyhän kylän nimeksi muuttuu Leväjärven kylä. Koomista, että ne tappaa omilla tyhmillä päätöksillään, omasta kotijärvestään itse lohet, siiat ja muut arvokalat, sekä rehevöittävät sen levälammeksi.
Uuden pyörätien takia sinne valuu nyt paska ja suolavedet suoraan.
Ehkä ne suuruudenhulluudessaan kuvittelevat tekevänsä siitä meren, maantiesuolalla, jotta saavat sitten istuttaa levälampeen merikaloja.
Terve olen. Kavalsin juuri Kalastuskunnan manit
Ei tuommoista mikään enää pelasta. Menetetty tapaus.
Ei kukaan pyhää vihaa vaan muutaman katkeran Mumun( muualta muuttaneen )vihaa kirkonkylän asukkaille.
Sodankylässä on eri lait. Siellä rikoksesta epäilty pidätetään luottamustoimesta. Meillä yhteiset varat kavaltanut henkilö saa jatkaa muina miehinä valtuuston varapuheenjohtajana ja kunta oikein palkitsee palkkaamalla kuntaan. Ollaanhan me toki lähempänä Venäjän vaikutusvaltaa.
Pyhäjärven koulu, samalla voi katsella rannalla olevaa uutta jäteasemaa.
Niemessä kommari liiterissä ja samalla voi kävellä eestaas raitila ja ihailla ränsistyneitä kiinteistöjä. Ja risuhirveä joka on ammuttu nurin.Unohtamatta lehtikankaalla sortuneen pajan jäännöksiä.oikea tervetuloa monumentti
Ne pitää kokoukset sitten lääninvankilassa, yleisölle bussikuljetus, kun valtuutettu viedään linnanneidoksi.