Isäni on kaivanut jo kohta 50.v metsäojia ,,mätätyksiä sanoi ei ikinä nähnyt näin paljon puolukkaa joka puolella metsissä puolukkaa ,jopa silläkin missä ei ole koskaan ollutkaan puolukkaa on nyt täynnä puolukkaa siis "50" vuoteen 🤔😆😂😗.
Erittäin hyvä puolukka sato tulossa
4
379
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin hyvä puolukkasato tulossa= eeh ÄÄRRIMÄISEN HYVÄ PUOLUKKA SATO SIIS TARKOITIN😂😲🍒🍒🍒🔴🔴.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17961154l
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Meilläkin mansikoita ostettu 30 kg ja sekoitetaa puolukkaa mukaan syödään marjapuuron päällä ,mustikoita 20litraa ,viime vuonna oli 100 litraa puolukkaa .Ja niitä on vieläkin varmaan poimia 140- 160 litraa puolukkaa varastoon .TERVEYTTÄ LUONNOSTA🍒😀.
- Anonyymi
Sulla on iso perhe, kun noin p aljon olet mansikoita ostanut. Puolukkaa marjapuuron päälle no jopas on marjaisaa. Puolukkapuuron päälle en ainakaan minä laita kuin maitoa kevyt laktoositon. Sokeriakaan en laita edes keittovaiheessa vaan aivan vähän makeutusainetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574186Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92401Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181768Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti441240Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1531061