Vaarallinen asteroidi lähestyy Maata 23 elokuuta

Anonyymi-ap

Avaruusobjekti ylittää planeettamme kiertoradan ja on vain 6 miljoonan kilometrin päässä Maan ilmakehästä.

Tässä tarinassa:

Ensimmäinen automaattinen laite nyky-Venäjän historiassa meni kuuhun
12.00 11. elokuuta
Tee toive: milloin ja missä katsoa Perseidejä - elokuun tärkein tähtisuihku
10.00 11. elokuuta
Aurinko tulee ulos lepotilasta: elokuu alkoi voimakkailla auringonsäteillä - millä se meitä uhkaa
08:00 10. elokuuta
23. elokuuta planeettamme yllä roikkuu toinen kosminen uhka. NASAn mukaan tänä päivänä, kirjaimellisesti 6 miljoonan kilometrin päässä Maasta, on mahdollisesti vaarallinen asteroidi, jonka sarjanumero on 6037 (1988 EG).

Kyseisen taivaankappaleen mitat on arvioitu epäselvästi. Todennäköisesti sen halkaisija on 430 - 960 metriä. Tämä avaruusiso mies lentää nopeudella noin 14,25 kilometriä sekunnissa. Asteroidi on lähimpänä Maata 23. elokuuta klo 11.18 Moskovan aikaa.

Asteroideja, jotka ylittävät maan kiertoradan ja ovat alle 7,5 miljoonan kilometrin etäisyydellä pinnasta, katsotaan mahdollisesti vaarallisiksi planeetallemme. Tutkijat varoittavat, että vaikka taivaankappaleen törmäyksen todennäköisyys Maan kanssa on riittävän pieni, se ei silti ole nolla. Jos asteroidi putoaa planeetallemme, se voi helposti pyyhkiä pois yksittäisten kaupunkien lisäksi myös kokonaisia ​​maita Maan pinnalta.

5

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se osu!

      • Anonyymi

        kun avaatte suun niin on lupa osua


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­N­­y­­­m­­f­­­o­m­­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17968498P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      7,5 milj. km on valtava välimatka, joten ei mitään merkitystä mihinkään.
      Jos se menisi 100km päästä niin silloin sillä olisi merkitystä!

      • Anonyymi

        asteroidi on suomi vihainen, joten se voi jarruttaa vähän ja iskeytyä iskanderin tavoin helsinkiin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 185
      4122
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      99
      3418
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2756
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      299
      2665
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2356
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      160
      2111
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2060
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      29
      1751
    9. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      6
      1594
    10. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      44
      1127
    Aihe