Paljonko olette lihavat syöneet kaloreita

Voisiko joku rehellisesti kertoa,kuinka paljon teillä oikein lihavilla on ollut kaloreiden keskiarvo kuukaudessa.Siis nämä 120- 150 kiloiset?

Ja kuinka paljon kaloreiden keskiarvo on ollut jos paino on 90- 100 kiloa ?

Toivoisin vain asiallisia vastauksia
7375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Normaaali painoisena likuvana ihmisenä.En lähtisi ketään tuomitsemaan lihavuuden takia.Kyllä läkäri siitä sanoo ja ohjeeistaa terveyden hoitajalle.Joka nevoo asiasta ,sadaksen ihmisen painon kanssa raiteille.Jos syöt paljon läkeitä ,sotkee hormooni toiminnan,varsinkin MT_lääkeet kaljan ja viinin kanssa. Jotkut ei liiku.Hissi.Pussilla metrolle.Vaikka pysäkin välejä pussin olisi 1-2 Sanovat syövät vain illalla 1 aterian.Se on vika. Noudataisivat ruoka rytmiä,likuntaa,kuin uni rytmiä.Stmpaisivat röökinsä.Sihen on SV-läkeet.Kuten on alkoholi ripuvaislle SV läkeet. Kuka oikeus heitä tuomita painosta.Ei kelään oikeasti

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    🔞 ­­­N­y­­m­­­f­­o­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17970478Z

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ei tule näköjään vastauksia,kyllä sen tietää muutenkin

Monella lihavalla ne on olleet lihomisen aikana noin 5000 päivässä.
Sitten jatkossa VAIN 1500 kaloria🤔
muuten lihoo lisää.🫤

Äänestä

Minulla on kalorit päivässä vähintään 5000. NIILLÄ laihtuu. Syön pitsaa, hampurilaista ranskalaisia, mäkkäriruokaa ja jäätelyä niin paljon kun tykkään ja lisäksi muutaman olusen päivässä ja viikonloppusin pari pulloa kirkasta ja lava kaliaa. Olen silti TIKKULAIHA Ja minulle tuli tänä aamuna veitsenterävät VATSALIHAKSET. Minun ei TARVI hikoilla ja liikkua yhtään. En käy töissä koska minulla on tukka kipiä. Päivät syön ja katon yuo tude fideoita missä läskit syö. Vain TYHMÄT joutuu liikkua ja pyöräillä että JOUTUU kuluttaa mitä syö. MINÄ saan HERKUTELLA miten haluan ja ensi vuonna tulee itse keitettyä makiaa ja hyvää pontikkaa joka päivä, veljen kanssa hitsattiin pannut tänä kesänä teilläpä ei ole mitään. Repikää SIITÄ HUUMORIA! 😵‍💫

Äänestä

Mä olen satakiloinen, en ole koskaan seurannut kalorimääriä, mitä tulee syötyä.
Syömiseni ei ole mitenkään säännöllistä, mutta en silti napostele mitään ylimääräistä.
Ei mene pullaa, ei karkkia, tms.

Äänestä

Kyllä on asiat hyvin jos kaloreiden laskeminen on niin pahuksen tärkeää!
Kaikki hötöt pois valikoimasta niin tavallisella, kunnon sapuskalla tulee energiaraja vastaan laskemattakin.

Äänestä

Voi aloittaja hyvä, en minä ole syönyt kaloreita, en kalorin kaloria! Syön vain hyvää ruokaa, paljon, mahan täydeltä ja päälle makoisaa suklaata, sitäkin paljon ja joka päivä. Paino 120 kg.

Kuka hullu syö kuivia kaloreita, kun voi nauttia herkullisesta ruoasta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voisiko joku rehellisesti kertoa,kuinka paljon teillä oikein lihavilla on ollut kaloreiden keskiarvo kuukaudessa.Siis nämä 120- 150 kiloiset?

Ja kuinka paljon kaloreiden keskiarvo on ollut jos paino on 90- 100 kiloa ?

Toivoisin vain asiallisia vastauksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu