Filosofia, asioiden mietiskely/pohdinta, avaa monia sellaisia kanavia joiden on luullut olevan ikäänkuin tukossa, esim. matematiikka..
Tiedän eräitä joilla on ollut valtavia vaikeuksia tajuta matematiikkaa, helpompaakin, ja kun ovat alkaneet mietiskellä, ovat kanavat hiljalleen auenneet.
Tiedän eräitä joilla on ollut valtavia vaikeuksia tajuta matematiikkaa, helpompaakin, ja kun ovat alkaneet mietiskellä, ovat kanavat hiljalleen auenneet.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kanaviensa aukaisemisesta. Halutaan vain olla ja olla, annetaan aivojen rauhassa levätä.
Olen huomaavinani että joudun vain itseni kanssa keskustelemaan. Asia on ilmeisesti niin arka monelle (kanavat tukossa), ettei haluta ottaa kantaa, pelätään tyhmäksi leimautumista.....
EI minun tarvitse tuollaista lukea !!!!!!!!!!
Näin kait yleisesti ajatellaan.
PELÄTÄÄN kehittymistä.......... Halutaan elää "normaalia" elämää.
Totako lörpöttelyä sä kutsut filosofiaksi? toi sun "filosofiointi" on joko itsestäänselvyyksiä tai lainauksia. Mä voisin lainata erästä henkilöä:
"vedä vittu päähäs"
Mä vaan piipahdin tällä foorumilla laki-puolelta ja nyt voin todeta että olen nähnyt kaiken. Vastata nyt itselleen. Ja mitä juttua. Taidat pelätä niitä sheriffejä siksi että nämä jutut taitais kyllä ekana lähteä.
Omaamatta minkäänlaista lääketieteellistä ammattitaitoa esitän arvauksen että olet todella sairas tai tavattoman sitkeä lapsi.
Kyllä asiaa puhut ,mutta miten jatketaan juttua?
älä vielä lannistu..