Vaikka ei ole edes facebookissa.
Kyllähän tässä aika kuluu, kun napsii kuvia ja laittaa Googleen vain nimiä.
Julkista tietoa nuo on vaikka eivät ole halunneet niin laajaa näkyvyyttä.
Suomi24 on turvallisempi ja en löytynyt googlettamalla edes Holomanämmää vaikka väittävät, että Suomi24 on julkinen palsta jonne ihmiset kirjoittelee.
Kyllähän tässä aika kuluu, kun napsii kuvia ja laittaa Googleen vain nimiä.
Julkista tietoa nuo on vaikka eivät ole halunneet niin laajaa näkyvyyttä.
Suomi24 on turvallisempi ja en löytynyt googlettamalla edes Holomanämmää vaikka väittävät, että Suomi24 on julkinen palsta jonne ihmiset kirjoittelee.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Unohdin näköjään kirjaantua käyttäjänä, mutta Inarin kehitysvammaisten tukiyhdistyksen facebook sivusto on julkinen ja kaikkien kommentit voi lukea sekä katsella kuvia. Samalla tavalla voi lukea Inarin kunnan facea, Männinkön ja Attendon face.
Inarin seurakunnan sekä ihan Ivalon Helluntaiseurakunnan ja katsella kuvia.
Facebookin säännöissä mainitaan, että ei saa julkaista ihmistä kuvia jotka ei ole facebookin käyttäjiä.
Mainitaan myös, että Facebookilla eli META:lla on oikeus käyttää kaikkia kuvia mainostamiseen ja ei ole oikeutta saada korvauksia.
Löysin Googlen kautta oman Pinterest tilini joka on luovuutta, kokkailua sekä muita minua kiinnostavia asioita täynnä.
En ole koskaan edes kuullut, että tuollainen voi olla kunnianloukkaus ja kyseiset pinit on toisten luomia joita olen tallentanut niin löytyy jos joskus satun tarvimaan.
Ivalon Kokoomuksen facebook profiilikin yhtä julkinen, kuin Ivalon S-marketin jonne voi kaikki asiakkaatkin kommentoida.
Petsamontien pikku K-market on facebookissa, mutta heidän julkaisuja ei jostain syystä näe jos ei ole kirjautunut facebookkiin. Tuo on syy miksi käyn tuolla kaupassa, koska he ei vuoda asiakkaiden tietoja vaan nuo pysyy yksityisenä tietona facebookissa ja näkyy vain käyttäjille joilla facebookissa käyttäjä tili.
Ivalon apteekin facebook profiilia voi lukea myös vaikka ei ole edes facebookissa.
Minä onneksi vain loukkaan KUNNIOITA enkä EI TOIMI edes YRITTÄJÄNÄ enää, koska en jaksa tuollaisia määriä tehdä töitä jossa pitää suojata kaikkien asiakkaiden tiedot joita ovat facebookin kautta vuotaneet googleen