Joe Biden tee loppu venäläisten pelaamisesta

Anonyymi-ap

Joe Bidenin olisi aika ilmoittaa että yksikään venäläinen urheilija ei osallistu ensi viikolla alkavaan US open tennisturnaukseen.

Putin tappoi viattomia lentäjiä ja matkustajahenkilökuntaa tapattaessaan vastustajansa.

Nyt olisi aika kaikkien Grand slam turnauksien järjestäjämaiden ilmoittaa että tästä lähtien yksikään roistovaltion, eli venäjän urheilija ei enää pelaa heidän maissaan ja perua pelaajien viisumit.

Ihan sama mitä ATP ja WTA sanoo, huumorin pitää loppua nyt ja lopullinen stoppi venäläisten pelaamiselle.

5

504

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan se sitten niin väärin jos venäläiset tennispelaajaa pärjäävät. Jotenkin pitäisi estää semmoinen.
      Eikös silloin kun USA on aloittanut rikollisia hyökkäyssotia, joissa se liittolaisineen on 2000-luvulla tappanut satoja tuhansia siviilejä USAn pelaajia ja urheilijoita laitettu kilpailukieltoon? Eikös niitä oikein olumpialaisista suljettu sen takia, että syyllistyivät sotarikoksiin ja ihmisten kiduttamiseen? Taisi joku saada ihan sakkojakin elikkä oikeudenmukaista olisi, että Biden ilmoittaisi ettei venäläiset saa osallistua tai ainakaan päästä 10 parhaan joukkoon turnauksessa. USA pystyy muuttamaan sääntöjä vaikka kesken pelin. Joku roti se olla pitää.

      • Anonyymi

        Da Pjotr


    • Anonyymi

      Yhdentekevää, Venäjän rostovaltion kaikki urheilijat tulee sulkea pois kansainvälisestä urheilusta.

      ATP ja WTA ovat häpeäpilkkuja joka eivät ole vielä sitä tehneet.

    • Anonyymi

      "Tenniksellä on kinkkinen ongelma, johon kukaan ei uskalla puuttua – Jarkko Nieminen arvioisi venäläispelaajien statuksen uudelleen
      Kansainvälisen tenniksen valtaapitävät suurkiertueet ATP ja WTA uhkailevat ja kiristävät tahtonsa läpi, jotta venäläiset ja valkovenäläiset saavat pelata."

      https://yle.fi/a/74-20045433

      Kaikki Venäläiset vaan katsomoon ja pois kentiltä siihen saakka kunnes Putin lopettaa sotansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      54
      7692
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7344
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      171
      6859
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6722
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      38
      5728
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5700
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5455
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3165
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      856
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      818
    Aihe