Olympialaiset Pariisissa 1-11 elokuuta 2024

Anonyymi-ap

Olisiko aiheellista Suomesta lähtevien urheilijoiden alkaa harjoittelemaan saunan lämmössä jo nyt jotta saisivat tuloksia. Tai harjoitella ylipäätään ulkoilmassa.

4

1290

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pariisin kisoihin sais noin puolet pudottaa pois,tulokset on sitä luokkaa. Mitähän toi loikkaaja Salminenkaan siellä tekee ja miesten heittolajit sekä naisten.Surkee on taso

    • Anonyymi

      Suomessa on liian monta olympiajoukkueeseen valittua jotka voisivat ihan itse päättää poisjäännistä. Monessa lajissa suoraan sanoen tulostaso sitä luokkaa, että ei ole järkeä lähteä kisaamaan ynnä muut sijoituksista. Ainakin kaikki keihäänheittäjät saisivat jäädä kotiin seuraamaan tuloksia.

    • Anonyymi

      Koko Suomesta ja kokoomuksesta kannattaisi lähettää kisoihin pelkkä Alex Stubb. Hän voi urheilemisen lisäksi ottaa myös kuvat ja kirjoittaa jutut itse itsestään.

    • Anonyymi

      Suomessa ei satsata tarpeeksi nuoriin lahjakkaisiin urheilijoihin, vaan vanhat "karvaperseet", kuten keihäs "miehet" keskittyy paremmin eutanasiaan.
      Urheilijoiden tukeen ei mitään alaikärajoja, vaan lahjakkaat etusijalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      325
      1544
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1259
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      477
      1088
    4. 63
      965
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      952
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      701
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      107
      694
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      692
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      466
      636
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      622
    Aihe