Riihimäellä asuva Mari Silvennoinen valmisti perjantaiaamuna itselleen voileipiä, joihin oli laittamassa Lidlistä ostamiaan sardiineja päälle.
– Laitoin jo sardiinit siihen ja olin antamassa myös kissalle, kuten yleensä teen. Nyt kuitenkin päätin jostain syystä olla antamatta sille, vaikka se naukuikin vieressä.
– Onneksi en antanut kissalle.
Silvennoinen laittoi sardiinileivän suuhunsa, kun kuuli suustaan kovan rasahduksen.
– Suussa oli lasinsiru ja säikähdin sitä tietysti ihan hirveästi.
Hän kertoo tarkastaneensa voileipänsä tarkemmin ja niiden yhteydestä löytyi kaksi lasinsirua lisää.
– Sitten katsoin purkista, jossa oli vielä muutama sardiini ja sieltä löytyi pikkurillin kynnen kokoinen iso lasinsiru.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009828445.html
Lidlin sardiineissa lasinsiruja
Anonyymi-ap
1
533
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä Liiteristä mitään ole uskaltanut / kannattanut ostaa pitkään aikaan.
Koko ajan pois vetoja ruoista ja tupllaisia uutisointeja.
Hinnat tajuttoman kalliita verrattuna esim. K-Supermarkettiin tai Prismaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60803
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111773- 46650
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla213588- 42543
- 52526
- 76523
- 22506
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82483Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37480