Avaruus tietää ympäristönsä ja hallitsee jatkuvasti olotilaansa ja sen tarpeita, kuten elämän kehittymisen aikatauluja/ikkunoita erinäisten tähtien elinkaarten kautta.
Kaikki ei tapahdu samaanaikaan eli elämme eri aikaikkunassa menneeseen kehitykseen ja uuteen kehitykseen nähden!
Avaruuden aineen hallinta kuitenkin horjuu, eli etäisyydet vain kasvavat ja lopulta harvenee tilaan kun uutta ei synny ja avaruus pimenee.
Kokonaisuuden voimia ei ole löytynyt kokoamaan systeemiä yhteen, koska havaittu mustienaukkojen syövän energiat vapauttamatta energiaa kiertoon.
Onko avaruus kehittynyt itsetietoiseksi ja kehittää itseään, mutta tukehtuu itseensä?
4
163
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän avaruus tee yhtään mitään.
Vain luuserit selittävät havaintoja avaruuden avulla.
Avaruus on ääretön 3 D näyttämö joka itsessään ON ei yhtään mitään.
Avaruus ei vaikuta avaruudessa tapahtuviin tapahtumiin.
Ja täts it 🙂
Savorinen ennakoi erittäin voimakkaita rankkasateita ja tulvia 1 – 2 viikon viiveellä ja oli taas oikeassa.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jukka-savorinen/savorinen-ennakoi-erittain-voimakkaita-rankkasateita-ja-tulvia-1-2-viikon-viiveella-ja-oli-taas-oikeassa/
Näin se työntyy 🙂
🙂 - Anonyymi
jos avaruus on keksinyt synnyttää kaiken tavaran mitä täällä on, niin kyllähän sillä joku tarkoitus täytyy silloin olla ja tietoisuus.
- Anonyymi
Jos taas pysyttäisiin tieteessä, eikä kehiteltäisi avaruudelle sellaisia ominaisuuksia, mitä sillä ei havaintojen mukaan ole.
Avaruus on kyllä dynaaminen, toisin kuin Kuopion kahjo väittää. Kuperkeikatkin ovat olleet jo vuosia rästissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135