Kiina VAHVISTAA, että se yhdistää voimansa Venäjän kanssa rakentaakseen tukikohdan Kuulle vuoteen 2035 mennessä kilpailevan NASAn Lunar Gatewayn kanssa.
Kiina vahvistaa yhdistävänsä voimansa Venäjän kanssa kuuntutkimusaseman rakentamiseksi
Kansainvälinen kuuntutkimusasema on kiertorata ja tukikohta Kuussa
Tuleva tukikohta on "suunniteltu suorittamaan monikäyttöistä tutkimustyötä"
Ero on ilmeisesti ajattelussa valtava, Gateway-asemasta kiertää suunitellusti kuuta hyvin soikeella kiertoradalla, Kiinan MoonShip olisikin alus joka kuin ruotsin laiva, kiertäisi maata ja kuuta, sukkuloisi siinä välillä.
Matkustajat ei joutuisi oleen pitkiä aikoja pienessä kapselissa, nousu maasta alukselle ei vaadi mitään ihmeelistä tekniikkaa. MoonShipin huolto helpompaa ja taloudellista kun se on Maan läheisyydessä, kuin että kaikki pitää toimitaa kuun kiertoradalle. Kuulaskeutuminen olisi ihan yhtä helppoa kuin Gateway-asemasta, joka myöskään ole kokoaikaan kuulaskeutumisen mahdollistavalla radalla.
MoonShipin voisi myös valjastaa Mars tehtävään.
Gateway-asemasta vs Kiina&Venäjä
12
223
Vastaukset
- Anonyymi
Nasa taas sekoilee.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18018834A
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Gateway on vain haave!
- Anonyymi
NASA EI OSAA!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
NASA EI OSAA!
Kuuta soikoradalla kiertävä asema ei varmista jatkuvaa liikennettä kuuhun!
- Anonyymi
Haaveksi taitaa jäädä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
NASA EI OSAA!
Kuun painovoima on epätasainen. siksi laskeutuminen ei ole simppeli asia.
- Anonyymi
Ei Nasalla ole rahaa, Ukraina vie nasan rahat.
- Anonyymi
Suuri ero näissä kahdessa eri suunitelmassa.
- Anonyymi
Aika näyttää miten ne toteutuu.
- Anonyymi
Nasa ei edes tiedä, millainen aseman tulisi olla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663122Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111724
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 97965
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849