Nyt on alettu tekemään tuulimyllyn torneja puusta. Jos yleistyy niin loistava idea. Yhteen tuulimyllyn torniin kun tarvitaan valtavasti puuta, eli siihen saadaan varastoitua paljon hiiltä samalla kun mylly jauhaa puhdasta sähköä.
Tuulimyllyn tornit puusta
Anonyymi-ap
4
192
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsalainen Modvion noita tekee, materiaalina LVL Laminated Veneer Lumber eli viilupuu, joka siis näyttää hyvin paksulta vanerilta.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kuinkahan onnistui 350 metriä korkean tuulimyllyn tekeminen vanerista? Tai tarkemmin sanoen pystyssä pysyminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253