SILAKKA Suomen merialueelta syötetään Suomessa KIRJOLOHILLE!

Anonyymi-ap

Silakkaa sekoitetaan Suomessa eteläamerikkalaiseen soijjaan ja se massa syötetään kasvatettaville kirjolohille.

10

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtaosa Suomen merialueelta kalastetusta silakasta syötetään kasvatettaville kirjolohille.

      IHMISET jäävät ILMAN SILAKKAA!

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        ?

        Miksi suurin osa Silakkaa myydään POLKUHINTAAN ? - Rehuksi ja Raaka-aineeksi kalajauhotehtaalle ? ?

        Kyllä Silakka Ostaisi ja Söisi " ihmisetkin " - kun pannaan Hinta Oikeaksi !

        ?


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍑 ­­­N­­y­­m­­f­­­o­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18031183W

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Jos pelkää kirjolohta niin 1000x enemmän syytä pelätä norjalaista kassilohta!

      Norjan vuonoissa on tosiaan monen metrin paksuiset uloste- ja myrkkykerrokset, hirveä määrä torjunta-aineita, antibiootteja ja muita lääkkeitä vaikuttaa varmasti myös yli 30% rasvapitoisuudella pilalle jalostetun kassilohen makuun.

      "Ranskalainen toksikologi ja tutkija tohtori Jerome Ruzzin vahvisti tutkimuksissaan Kurt Oddekalvin johtopäätökset omilla, useita elintarvikkeita sisältäneillä tutkimuksillaan. Norjan kassilohen toksisuus oli 5 kertaisesti suurempi kuin kaikkien tutkimuksessa mukana olleiden elintarvikkeiden yhteensä."
      https://kalastus.com/keskustelu/kaikkea-kalastuksesta/norjan-kassilohi-maailman-myrkyllisin-elintarvike

      • Anonyymi

        Norjan kassilohi on hirveää myrkkyä että itse en pysty syömään ollenkaan, maistuu pahalta ja armoton närästys tulee heti. Kirjolohesta ei mitään ongelmia. Pelkästään vunojen saastuttamisen ja villikaloihin leviävien sairauksien takia kassilohet pitäisi kieltää. Karanneet myös lisääntyneet villilohien kanssa, mutta jälkeläiset ei selviä vapaana.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Maailman myrkyllisimmällä norjalaisella kassilohella ei ole mitään tekemistä villin merilohen kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      59
      1753
    2. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      325
      1521
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      102
      1466
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1195
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      22
      1183
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      71
      1165
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1137
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      79
      1091
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      183
      968
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      906
    Aihe