Löytyisi kohtuuhinnalla hakpakaupoista. Onkohan noista mihinkään. Nastat ovat ainakin aika sivussa.
Black ice - nastarenkaista kokemusta
21
2417
Vastaukset
- Anonyymi
Paljon eri malleja näyttää olevan. Ei valitettavasti kokemuksia tuotteista.
https://blackicetires.fi/- Anonyymi
https://www.kuralappa.fi/tuotetestit/black-ice-400-kotimaisen-suunnittelutyon-tuloksena-syntynyt-nastarengas/ lukekaa niin tiedätte.
- Anonyymi
Kokeile ja katso minkämoiselta kumi tuntuu. Muovin oloisen voi jättää ostamatta. Kyseisestä nastarenkaasta ei ole mullakaan kokemusta.
- Anonyymi
Jos nastat nitkuttelemalla irtoavat tai heiluvat niin ei varmaan kauaa tarvitse ajella kun on kesärenkaat hankittuna.
- Anonyymi
Kävin hypistelemässä noita kaupassa. Kumi tuntuu aika nahkealta, luulisi että pitoa löytyy. Nastatkaan ei pelkät koristeet sivulla ole, kuten myyntikuvien perusteella voisi kuvitella. Luulisin että paineita laskemalla osuvat hyvin tienpintaan ja paineita nostamalla löytyisi lisää rullaavuutta.
32,95€/kpl oli hinta 100 nastaisella. 200 nastainen taas on jo eri rengaskuviolla ja kalliimpi.
Vielä jätin kauppaan.- Anonyymi
Minulla oli joskus talvikengät joissa pohja oli huoneenlämmössä pehmeähkö ja nahkea mutta pakkasella ja lumessa kovettui vaarallisen liukkaaksi koppuraksi. Valmistusmaa Italia.
- Anonyymi
Tämä taitaa olla hyvä rengas kun ei kellään ole valittamista.
- Anonyymi
Paha valittaa, kun ei ole mitään kokemuksia.
- Anonyymi
Minulla on Black Ice 40-622 renkaat ja ne on 200 nastaiset . En ole vielä hyvää kuvaa saanut pidosta , kun talvi ei vielä ole kunnolla alkanut , herkästi rullaa ainakin kun tarpeeksi painetta renkaassa , en sitten osaa sanoa onko se saavutettu pidon kustannuksella . Yksi asia on huomattu ja se on kiviä jää valtavasti renkaan uriin , voisikohan ne ajan mittaan puhkaista renkaan ?
- Anonyymi00013
Täytä ne urat polyuretaanilla niin ei kivet haittaa.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Täytä ne urat polyuretaanilla niin ei kivet haittaa.
Aikaisemmin ehdotit vaseliinia, mikä muutti mielesi?
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Aikaisemmin ehdotit vaseliinia, mikä muutti mielesi?
Erehdyt tietäjästä. En ole vaseliinia tarjonnut renkaisiin vaseliinia.
- Anonyymi00017
black ice tuotteet ovat halpaa kiinan paskatavaraa.
älä osta ikinä!- Anonyymi00018
Niillä on suomalainen sydän.
- Anonyymi00019
Snow 200 renkaat olleet alla heti alkutalvesta, hyvin toimineet ja pitoa löytyy. Tuokin plussaa että nastoista lisäpitoa jäälle. Pidän hyvänä hankintana. 50mm joten suuremmalle lumimäärälle leveämpi olis parempi....
- Anonyymi00020
Nyt kun tiet olivat aurattuja ihan loistava kaupunkiajossa
- Anonyymi00021
Parhaat!
- Anonyymi00022
Kyllä se on usein kuskista kiinni, eikä renkaista, pysyykö auto tiellä vai ei. Ennenvanhaan ajettiin kesärenkailla talvellakin ja silloinkin pärjättiin ja luntakin oli jonkinverran enemmän kuin nykyään, eikä maanteitä suolattu. Ehkä suolaamattomuus olikin yksi syy, miksi kesärenkaillakin pärjäsi. Tosin renkaat oli kapeita ja korkeaprofiili, jota nykyrenkaat ei ole.
- Anonyymi00023
Huono pito, hitaat, hankalat laittaa vanteelle, epävakaat, helposti puhkeavia ja kuluvia.
- Anonyymi00024
Yrititkö olla nokkela keksimällä kaikkea mitä nämä renkaat eivät ole. Ei muuta kuin ite kokeilemaan! Taitaa olla kuitenkin sama kuin autoilussa, on ajettava yhdellä rengassarjalla kerrallaan, ... harvalla rahaa ostaa useita sarjoja ja vaihdattaa/ vaihtaa renkaita kokoajan.
Mielestäni hyvät renkaat Snow 200 ja on ensimmäiset nastarenkaat mitä ikinä oon hankkinut.
Nastatkin pysyneet, mutta ajoin sisäänajon huolellisesti, kuten pitää!!!
- Anonyymi00025
Hyvät ne on täällä on muitakin ketjuja aiheesta, niitä voisi nostaa esiin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3345309Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212686Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141571
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181533seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241454Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413