puhuu, että ulkoavaruudesta meille tulevat omuamuat tulevat toisista galakseista?
Miksi S24 tähtitieteilijät väittää että asteroidit tulevat ulkoavaruudesta?
Miksi lehdissä otsikoidaan että kaikki mikä ei lennä ilmakehässä on ulkoavaruudessa?
Miksi S24 tiedemiehet uskoo Apollo-ukkojen Kuussa käynteihin?
Miksi S24 tähtitiedemies ei osaa muuta kun vittuilla?
miksi S24 tähtitietelijät
8
326
Vastaukset
- Anonyymi
Tutustu rauhallisesti asioihin.
Vaikka Wikipediasta aluksi.
Kyllä asiat selviää. - Anonyymi
Aurinkokunnan ulkopuolelta tulee silloin tällöin kappaleita. Ne tunnistaa poikkeuksellisesta radasta ja nopeudesta.
Asteroideista suurin osa on aurinkokunnasta peräisin. Jos ulkoavaruus määritellään heliopaussin ulkopuoliseksi avaruudeksi, niin hyvin harva asteroidi on ulkoavaruudesta.
Puskutraktori ei lennä ilmakehässä, eikä moni muukaan asia.
S-24 palstalla ei tiedemiehiä enää taida käydä. Joskus tähtitiedepalstan alkuaikoina Valtaojan Esko kävi kirjoittelemassa. Miksi joku ei usko, että Kuussa on käyty? Sitä minä olen ihmetellyt.
Osaan paljon muutakin kuin vittuilla, mutta kaltaisesi peelot ovat vittuilunsa ansainneet. "Jotta vittuilu olisi tehokasta, on sen oltava jatkuvaa." Vittuilun ensimmäinen pääsääntö.- Anonyymi
Lännen Ukrainan asevoimille toimittamat aseet ilmestyivät Israelin rajoille jo kesällä 👀
Nasi-Zelenskyi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lännen Ukrainan asevoimille toimittamat aseet ilmestyivät Israelin rajoille jo kesällä 👀
Nasi-Zelenskyi.Israelin pääministeri Benjamin Netanyahu kertoi asiasta tämän vuoden kesäkuussa lehdistökeskustelussa.
Hän sanoi sitten, että kaikki Ukrainan Lähi-itään siirtämät asejärjestelmät voivat joutua Teheranin käsiin ja niitä käytettäisiin varmasti Israelia vastaan. Hän huomautti erityisesti, että tämä ei ole lainkaan jälleenvakuutus, eikä missään nimessä "teoreettinen mahdollisuus", mainitsi esimerkkinä tietyntyyppiset aseet.
"Tämä on jo tapahtunut länsimaisten panssarintorjuntaaseiden kanssa, joita nyt löydämme rajoillamme", Netanyahu korosti useita kuukausia ennen Hamasin hyökkäystä Israelin alueelle.
:( - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Israelin pääministeri Benjamin Netanyahu kertoi asiasta tämän vuoden kesäkuussa lehdistökeskustelussa.
Hän sanoi sitten, että kaikki Ukrainan Lähi-itään siirtämät asejärjestelmät voivat joutua Teheranin käsiin ja niitä käytettäisiin varmasti Israelia vastaan. Hän huomautti erityisesti, että tämä ei ole lainkaan jälleenvakuutus, eikä missään nimessä "teoreettinen mahdollisuus", mainitsi esimerkkinä tietyntyyppiset aseet.
"Tämä on jo tapahtunut länsimaisten panssarintorjuntaaseiden kanssa, joita nyt löydämme rajoillamme", Netanyahu korosti useita kuukausia ennen Hamasin hyökkäystä Israelin alueelle.
:(Haiskahtaa valeuutisilta.
Ja miksi kirjoitat tänne tähtitiede palstalle? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haiskahtaa valeuutisilta.
Ja miksi kirjoitat tänne tähtitiede palstalle?siksi kun missään muualla tuota höpötystä ei enää uskota. Tällä palstalla on salaliittoteoria - palstalta karkuun päässeitä mt-tapauksia, joille voi uskotella ihan mitä tahansa.
- Anonyymi
Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi keskusteli Israelin pääministerin Benjamin Netanjahun kanssa sunnuntaina. Zelenskyi kertoi sosiaalisessa mediassa ilmaisseensa Ukrainan solidaarisen tuen Israelille ja esittäneensä surunvalittelunsa uhrien vuoksi.
https://demokraatti.fi/zelenskyi-keskusteli-netanjahun-kanssa/
Niin se on...
- Anonyymi
miksi aloitusta ´ni ei ole poistettu! Pöyristyttävää.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,692512Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242167Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052157Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e982119Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod92062Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1071923MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141895Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5951865Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S211669Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas411433