Tienhoitamattomuus

Sitä vaan edelleen odotellaan sateen loppumista ennen kun auraukset aloitetaan
3217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvinhän nuo on muuten aurattu, kun tällä hetkellä aivan lumettomat tiet, ainakin keskustassa ja näissä lähiöissä. Ainoa haitta, kun aura kävi niin pukkasi taas tieltä paksun kerroksen painavaa sohjoa kotini liittymään. Jos sitä ei heti ennätä poistamaan niin jämähtää ja lujaan.
Maailma on kehittynyt ja kuussakin käyty, mutta sellaista aurauskalustoa ei ole keksitty mikä hoitaisi sen, että katulumia ei pakata ihmisten pihateille.

Äänestä

Lumistopparit keksitty kauan sitten kun vaan joku viitsii ottaa käyttöön

Äänestä

Tiedän mistä se johtuu mutta empä kerro. Etsivä löytää tiedon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä vaan edelleen odotellaan sateen loppumista ennen kun auraukset aloitetaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu