Sattui sellainen tapaus että firman viikonloppu tapahtumassa nuorehko parisuhteessa oleva nainen harrasti seksiä kahden firman kundin kanssa. Kysyi naiselta etteikö hän osannut sanoa ei ja hän tuumasi vain että häneltä ei pidättäminen onnistu kun tilanne menee tarpeeksi pitkälle. Tarkoitti tässä alkoholia, kimppasaunaa, alastomia miehiä ympärillä jne. Ihmettelin vähän että vaikka parisuhteessa, kertoi ettei ole ensimmäinen kerta.
Mitenkä on muilla, no pusuttelut ja pienet käpälöinnit ymmärrän mutta nainti on minusta liikaa, siis puhun parisuhteessa olevia henkilöitä.
Voiko nainen kieltäytyä seksistä
6
518
Vastaukset
- Anonyymi
"No pusuttelut ja pienet käpälöinnit ymmärrän." Tässä törmätään siihen kuinka erilainen arvomaailma eri ihmisillä voi olla. Kyllä se vaan olisi oikein kertoa sille petetylle miehelle että missä mennään. Pettäjä itse ei niin luultavasti tee mutta jos noin avoimesti pettää niin hän oikeastaan haluaa jäädä kiinni. Sysää tavallaan vastuun muille jotta pääsisi omasta suhteestaan eroon kun ei itsellä kantti riitä päättämään suhdetta. Ja jos siitä saa jotain kicksejä että pettää toista niin silloin pettäjä on yksinkertaisesti sairas yksilö.
- Anonyymi
No ei pusuttelut ja käpälöinnit työkavereiden kans käy missään nimessä jos muka parisuhteessa ollaan.On se ruokotonta menoa nykyään sus siunakkohon.
- Anonyymi
Pusuttelut ja käpälöintikin on liikaa eli kaikki mitä et voi tehdä puolisosi nähden, on liikaa. Sitä kutsutaan pettämiseksi.
- Anonyymi
Nuo nyt ovat puhtaasti tuollaisia selittelyjä. Ylipäänsä sellainen "yksi asia johti sitten toiseen" tyylinen ajattelu on itselleni ihan vierasta. En todellakaan allekirjoita myöskään tuota "pusuttelut ja pienet käpälöinnit ymmärrän" lausetta. Jos minä pusuttelen ja käpälöin, niin ei siinä mikään mihinkään enää johda, vaan se asian on jo päätetty. Mä en tajua mitä kuuppavikoja ihmisillä on, jos he oikeasit evät kykene asioita ihan vain päättämään. 🤣
- Anonyymi
Eihän tuollaisista yhden illan jutuista kannata ryppyjä otsaan ottaa. Eri asia, jos pitempään suhteeseen ryhtyy. Se olisi pettämistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3329266Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat845771Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3475325SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden823732Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33162Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662733Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal672686Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52493Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72428- 1132396