Vähäkalorisuutta tai paastoa ei tarvitse pelätä

Anonyymi-ap

Vähäkaloriset paastot ja vähäkaloriset dietit ovat täysin turvallisia käyttää oikein toteutettuna.
Yksi niiden etu on SUURI LAIHTUMISNOPEUS.

Onnistumisen salaisuus on siinä että paastoon pitää laskeutua hitaasti eli vähentää ensin asteittain kuukauden aikana erillaisia elintarvikkeita ja paaston aikana pitää syödä enimmäkseen vain terveellistä ruokaa joka voi olla mitä vain kunhan se on terveellistä ruokaa.

Paaston aikana saa harrastaa liikuntaa aivan normaalilla tavalla ja nämä on tarkoitettu LYHYTAIKAISEEN KÄYTTÖÖN noin 3- 15 päivää.

9

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paasto pitää toteuttaa vain syömällä kalaa,täysjyväviljaa ja kasviksia.Paaston pitää olla HIDAS jonka aikana syödään vain hyvää ruokaa.Kaikki karkit,suklaat ja limut on paaston aikana kokonaan kielletty ja ne on korvattu kalalla,täysjyväviljalla ja kasviksilla.Paaston aikana täytekakkukahvit on korvattava näkkileipäkahveilla tai porkkanakahveilla.

      Kun vähäkalorisuudesta tai paastosta noustaan ylös vähitellen voi alkaa ottamaan sipsejä,karkkia ja limuja sekä täytekakkukahveja.Muilta osin jatketaan ihan normaalisti mutta raskas ulkotyö on vaihdettava paaston aikana kevyeksi sisätyöksi.Se pitää työvoimatoimiston kanssa sopia ennalta.

      Pyöräilyssä ja hiihdossa on otettava huomioon se että vähäkalorisen paaston tai dietin aikana voimat voivat loppua kesken ja voi jopa pyörtyä.SIlloin repussa pitää olla verensokeria korottavaa puuroa ja keittoa tai mahdollisesti leipää ja kalaa ja ainakin rahaa taksiin,junaan tai bussiin.Urheilureitti on sovitettava sillä tavalla että jostain saa aina kyydin pois.Voi esimerkiksi hiihtää junanraiteiden vierellä mutta ei koskaan itse raiteilla.

      • Anonyymi

        Jos kalorit on vain 765 niin ei ole mitään nälkää eikä väsymystä jos paastoon osaa laskeutua HITAASTI syömällä hyvää ruokaa eli kalaa,täysjyväviljaa ja kasviksia.Kun paastosta noustaan voi vasta ottaa täytekakkukahvit.

        Hiihto ja pyöräily on jatkunut ihan kuin ennen 4jä tuntia päivässä mutta työvoimatoimisto on antanut raskaan työn tilalle kevyttä sisällä tehtävää seisomatyötä.Väsymystä ei ole ollut vaikka lepuutan tuota yhtä kättä enkä ole pyörtyillyt koska ruoka on HYVÄÄ.


    • Anonyymi

      Alkuperäisen aloittajan kommentti.(nämä 2 edellistä oli jonkun muun kommentteja tästä asiasta.)
      MINÄ SYÖN AINA KAHVIKAKKUJA kahvin kera vaikka kalorit olisivat vain 700 enkä syö yhtään leipää

      Tämä paaston hidas aloitus on tässä se tärkein asia.
      Se ei onnistu jos sen tekee kerralla eli kaikki muutokset kerralla yhtä aikaa
      Ensin pitää sammuttaa suurin palo ja vasta sitten tukahduttaa se lopullisesti eli herkkujensyöntihimo.
      Sellainenkin sanonta on että nälkä kasvaa syödessä mikä pitää paikkansa
      Yleensä olen laihduttanut onnistuneesti VAIN suurilla kaloreilla.
      Nämä vähäkaloriset dietit on ollut aikaisemmin vain pieniä kokeiluja joissa en ole ennen onnistunut koska ne on toteutettu väärällä tavalla.

      • Anonyymi

        Sinun pitäisi hankkia isellesi työpaikka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinun pitäisi hankkia isellesi työpaikka.

        Minä olen koko ajan työssä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä olen koko ajan työssä.

        Voihan tänne kommentoida vaikka on työssä.Ei se työ estä tätä kommentointia.


      • Anonyymi

        Nämä vähäkaloriset dietit epäonnistuu siksi koska suurista 3500-5000 kalorista siirrytään kerralla alhaisin kaloreihin.
        Elimistön pitää saada hitaasti tottumaan uusiin pienempiin kaloreihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voihan tänne kommentoida vaikka on työssä.Ei se työ estä tätä kommentointia.

        Ilmankos tämä maa on täysin hukassa.
        Turha syyttää lapsia, että pelit kiinnostaa, eikä koulu,
        jos vanhempien antama oppi on tuo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      89
      8263
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4381
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2595
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1468
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      40
      1237
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1142
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe